Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Що таке шопінг

Шопінгом називають ходіння по магазинах. Це слово походить від англійського shopping, що означає робити покупки. Цей термін з'явився зовсім недавно. Яка причина його виникнення в українській мові? Адже покупки робилися і раніше.

Напевно, це явище пов'язане з феноменом пристрасті до покупок. З появою достатку товарів на прилавках магазинів багато жінок (а іноді і чоловіки) просто втрачають контроль над собою і скуповують все, що потрібно і не потрібно.Ознаки цієї пристрасті можна знайти у будь-якої людини, по крайней мере, у будь-якої жінки. Тривожним знаком є придбання речей, якими жінка залишається незадоволена. Ці речі скупчуються в будинку непотрібним мотлохом, даруються подругам або в крайньому випадку, викидаються. Насправді вони були потрібні тільки для того, щоб задовольнити пристрасть жінки до покупок.

Людина отримує якесь задоволення від самого акту або процесу покупки. Це стан близький до стану трансу, коли все інше стає неважливим. Саме тому жінка легко розлучається з грошима (деколи дуже великими), хоча щоразу обіцяє собі, що не буде більше вчиняти безглуздих покупок, але варто їй тільки зробити крок за поріг магазину, як вона про все забуває.

Шопінг стає новим видом спорту, психотерапією, пропуском в певні соціальні кола і т. д. Дуже багато жінок використовують шопінг як засіб для заспокоєння, тому при будь неприємності вони тут же поспішають в магазин. Покупки виробляють розслабляючий ефект. Людина отримує деяке задоволення від покупки, ніж і намагається згладити негативний вплив на душу різних життєвих факторів.

Подібний ефект заснований на позитивному почутті, яке людина одного разу випробував, придбавши якусь річ. Роблячи покупки, він підсвідомо прагне знову пережити це приємне почуття, щоб компенсувати накопичився всередині негатив. Проте зазвичай знову придбані речі не викликають очікуваного ефекту. У гонитві за задоволенням людина починає знову щось купувати. І так він може дійти до безконтрольного придбання непотрібних товарів.

Часом це прагнення до задоволення через покупки може придбати форму залежності, порівнянної з наркотичною. Людина починає робити покупки не через речей, а з метою випробувати задоволення. Пошуки шляхів отримання цього задоволення приводять в збудження, підвищують рівень адреналіну в крові. Коли збудження досягає свого апогею, тобто жадане задоволення отримано, в організмі відбувається викид ендорфінів, званих гормонами щастя. Коли рівень гормонів повертається до нормальних показників, людина відчуває в душі тугу. Це спонукає його знову шукати задоволення, здійснюючи шопінг. Тільки з кожним разом для досягнення результату потрібно здійснювати все більше покупок. Тим часом почуття незадоволеності у людини зростає.

Таким чином, шопінг може стати залежністю, психічною хворобою. Неспроста у психологів і психотерапевтів з'явилися терміни нав'язливий шопінг, шопоманія, шопоголізм, шопінг-параноя і ін

Виникненню пристрасті до шопінгу сприяє добре поставлена реклама товару - то, як його підносять в магазинах. У сучасному світі ринкових відносин магазини переповнені товарами приблизно однакової якості, представленими різними фірмами, між якими існує жорстока конкуренція. У таких умовах магазини вже давно використовують різні пастки, що заманює покупців і переконають їх придбати конкретний товар. Для цих цілей використовується знання психології людини. Людей програмують на здійснення тих чи інших вчинків, зокрема на покупку певного, але не завжди потрібного товару.

Музика

До однієї з пасток відноситься музика. У деяких магазинах включають ненав'язливу музику, приємну для душі. Коли людина чує щось співзвучне його душевному стану, він тільки зміцнюється в своєму намірі небудь купити. Легкі, приємні для більшості людей мелодії змушують забувати про неприємні моменти, що сталися протягом дня. Вони забирають думки в іншу реальність, вільну від боргів і зобов'язань. Музика піднімає настрій, надихає, обнадіює. Вона як би вселяє: Не думай ні про що, розслабся, купи-небудь, і всі проблеми розвіються самі собою. Люди найчастіше не звертають уваги на те, як музика впливає на них Їм просто стає приємно і добре, а душа все більш розташовується до здійснення покупок.

Особливу увагу використанню музики приділяється солідними бутіками і демократичними брендами. У мережевих магазинах, як правило, ставиться стандартна для всіх точок музика, яка не враховує культуру і категорію потенційних покупців.

Дзеркала

Ще одним прийомом, використовуваної магазинами, є дзеркала. Багато магазинів одягу замовляють спеціальні дзеркала для примірочних. Ці дзеркала злегка витягують відображення. В результаті покупниці бачать себе в них стрункими, приписуючи це корисна якість вдягнені речі.

Дивлячись в викривлені дзеркала в кімнаті сміху, люди сміються, бачачи сильно деформовані і знівечені особи, окремі частини тіла. Але за допомогою дзеркал можна створити і зворотний ефект - видимість краси.

Секрет цієї виверти полягає в тому, що виробники роблять дзеркала, в яких відображення витягується не цілком, а частково - приблизно від талії до підлоги з урахуванням середнього жіночого зростання. При цьому особа, плечі і груди залишаються в дзеркалі такими, які вони є, не витягнутими. А ось талія і стегна стають стрункими, про що мріє будь-яка жінка.

Втім, багато покупниці знають про це секреті з дзеркалами. Неважко помітити, що зображення частково викривлено. Однак людям все одно подобається дивитися на себе в такі дзеркала. Тому, "навіть знаючи про цьому прийому, вони попадаються на неї. Адже не завжди те, що підійшло в примірювальній, в домашньому дзеркалі буде виглядати непривабливо. Якщо якась річ йде людині, вона буде добре виглядати в будь-якому дзеркалі.

Продавці магазинів, в яких присутні такі спотворені дзеркала, ні за що не признаються в цій хитрості. Якщо висловити свою здогадку з цього приводу, вони почнуть обурюватися і заперечувати, ніби нічого не знають. Правда про дзеркала вважається корпоративної таємницею.

Магазини використовують також прийом з затемненням дзеркал в примірювальній. Така прийом допомагає досягти рівного, приємного кольору особи. Шкіра здається злегка засмаглої, а зморшки - менш помітними. Настрій жінки поліпшується, з'являється бажання прикрасити себе якоюсь новою річчю.

Освітлення

Певний вплив на настрій покупців робить також освітлення в магазині. Світло здатний змінювати зовнішність. Вдома при денному освітленні наряд виглядає зовсім інакше, ніж увечері при ламповому світлі. Навіть косметика накладається по-різному з урахуванням освітлення.

Дизайнери магазинів враховують цей факт і використовують в оформленні інтер'єру. Вміле розташування світильників - нелегке завдання. Треба знати певні правила. Основна мета при установці освітлення в магазинах - розташувати світильники так, щоб відображення в дзеркалах виглядало найкращим чином. Відвідувачі повинні отримувати задоволення від свого відображення.

Для цієї мети можна, наприклад, створити неяскравий розсіяне світло в примірочних. Він зазвичай направляється збоку або ззаду. При лампі, светящей зверху (над маківкою), в дзеркальному відображенні особливо помітними стануть носогубні складки і мішки під очима. Покупниця буде здаватися старше себе, ніж вона є насправді. В результаті у неї може пропасти всяке бажання здобувати обрану річ.

Навпаки, зовнішність, відображена у вигідному світлі, спонукає жінку зробити покупки, навіть якщо вона не дуже в них потребує.

Якщо ж світло в примірювальній буде яскравим, не приховує, а навпаки, висвітлює всі недоліки шкіри і фігури (які зазвичай не дуже впадають в очі), покупниця відчує розчарування і не захоче навіть приміряти, а тим більше купити нову річ.

Певну роль у розташуванні відвідувачів до покупок грають продавці-консультанти. Вони ненав'язливо починають розхвалювати сподобалися клієнтам речі, схиляючи їх придбати. Вони також можуть з виглядом знавця порадити або рекомендувати ту чи іншу річ, давши хорошу консультацію щодо її використання. Їх м'який голос, ввічливий тон розташовують покупців прислухатися до порад.

Додати коментар


Захисний код
Оновити