Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Вплив реклами

Особливу роль у формуванні пристрасті до покупок під час шопінгу грає реклама. Саме вона найчастіше визначає вибір покупця. Діючи непомітно на підсвідомому рівні, реклама впливає на поведінку людини, яка перестає в своєму виборі керуватися власними уподобаннями і йде на поводу у нав'язаних стереотипів і моделей. Люди купуються на яскраві образи реклами, приймаючи вселяється ідеї про перевагу одного товару перед іншим, очікуваному результаті їх використання і т. п. Наприклад, багатьом хочеться вірити, що, завдяки купленому шампуню, їх волосся дійсно стануть м'якими, блискучими, об'ємними, їх колір - насиченим і т. д.При створенні реклами давно вже використовуються багато психологічні механізми, що допомагають більш міцно нав'язати якісь моделі, які будуть керувати поведінкою людини. Подібні дії називаються психологічним програмуванням Людина думає, що керується власною думкою при виборі товару. Це так, проте при цьому його думка сформована рекламою, мета якої - збут певного товару.

Ось деякі з використовуваних психологічних механізмів, що спонукають людей не тільки купити той чи інший товар, але і взагалі зайнятися шопінгом (по суті, покупкою непотрібних речей).
Ефект натовпу

Ця виверт заснована на тому, що люди в натовпі слідують певним правилам поведінки, а саме:

  • наслідують один одному, в результаті щось, що викликало інтерес у однієї людини, незабаром
  • зацікавлює та інших людей;
  • пов'язані один з одним емоційно, завдяки чому пристрасть деяких людей до якихось речей
  • передається іншим, спонукаючи їх бажати те, чого не треба;
  • більше схильні до навіювання.

Всі ці якості витікають з того, що людина в натовпі не намагається аналізувати наявну інформацію, т. до більш схильний до імпульсивних поривів, заснованим на неусвідомлених спонуканнях і емоційних напливах. Коли людина один, його інтерес не підігрівається інтересом до якоїсь речі або емоціями іншої людини, він починає вивчати склад пропонованого товару, досліджує його вид, якісно оцінює продукт.

Перебуваючи в натовпі, людина не має часу на подібне мислення, оскільки боїться не встигнути купити і тим самим втратити можливість придбати щось потрібне і варте. Тому його вибір визначається не аналізом якості та ступеня необхідності товару, а його барвистою упаковкою і чіпляється рекламним слоганом, тобто людина йде на поводу у свого підсвідомого.

Саме з цієї причини реклама ніколи не звертається до окремому індивідууму. Людина може думати, що подається інформація звернена особисто до нього, але насправді реклама призначена для натовпу. Її завдання - керувати цією натовпом.

Орієнтованість на різні групи З точки зору психології навіюванню сильніше всіх піддаються наступні групи людей:

  • хворі;
  • діти;
  • люди в період стресів, розпаду стереотипів;
  • люди, стомлені чим-небудь;
  • жінки (більш сугестивності, більш ніж чоловіки).

Саме на ці групи людей найчастіше орієнтується реклама. Так, наприклад, діти дуже сильно впливають на вибір батьків при покупці, випрошуючи у них різні дитячі товари. Залякування людей (можливими хворобами, стресами і т. п.) також змушує їх робити незаплановані покупки.

Дитина, дорослий, батько П про думку психологів, у кожній людині підсвідомість складається з трьох начал - дитячого, дорослого і батьківського. Кожна з цих частин може відгукуватися на сигнали, звернені до підсвідомості. Так, дитяче начало в людині виражається в бажанні отримати співчуття під час хвороби, бажання поскаржитися, перебуваючи в безпорадному або налякати стані, а також бажання розважатися і веселитися В се це - дитяче в нашій психіці. Воно є дуже емоційним і імпульсивним. У рекламі для просування товарів розкоші, товарів і послуг, пов'язаних з розвагами і задоволеннями, робиться акцент саме на цих психологічних посилах підсвідомого.

Батьківське начало в людині викликає бажання опікати, повчати і виховувати кого-небудь. Образ батька дуже часто використовують у рекламі, наприклад, для представлення нової зубної пасти або медичних препаратів.

Найменш експлуатоване начало в людині - доросла людина Рекламісти рідко використовують цей образ, тому що він припускає зважені вчинки і обдумані рішення

Додати коментар


Захисний код
Оновити