Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як вибрати сонцезахисні окуляри

Сонцезахисні окуляри - важлива складова літнього стилю і вибрати їх - справа нелегка. Мільйони людей у світі набувають їх, підбираючи під свій стиль одягу, зовнішній вигляд, зачіску і так далі. Але не слід забувати, що головне завдання цього атрибута стосується захисту ваших очей. 

Вашим очам шкодить яскраве світло сонця, але не тільки він. Відбивається від різних предметів ультрафіолет заподіює вам не менше шкоди, ніж саме сонце.В історії очок є цікавий факт. Першими хто придумав їх і почав активно використовувати були жителі півдня, як слід було б очікувати, а жителі півночі. Сонце відбивається від білого снігу дуже заважало ескімосам, і вони захищалися від нього за допомогою щитків з кісток з вузькими прорізами для очей. Не менш шкодили очима і сонячні промені, які відбивалися від водної гладі.

Розглянемо як вибрати сонцезахисні окуляри. Найбільш вразливий для згубного впливу ультрафіолетових променів очний кришталик, через які він може позбутися існуючої прозорості та помутніти. Пожовтіння кришталика є першим кроком до безлічі очних хвороб ведуть до сліпоти. Наприклад, таких як катаракта. З цієї причини потрібно надавати захист ваших очей належну увагу і не нехтувати їй.

Щоб ваші сонцезахисні окуляри були ефективним засобом захисту і модним аксесуаром одночасно, наслідуйте рекомендаціям директора одного з популярних салонів оптики Олени Маслової, які наведені в цій статті.

Поставтеся до покупки і вибору сонцезахисних окулярів дуже серйозно. Цей аксесуар буде протягом усього літа захищати ваші очі і берегти зір. Виконуйте інструкцію поетапно і ви обов'язково підберете для себе саме такі окуляри, які вам потрібні.

А тепер можна починати наші пошуки!

Перший етап


Де ж їх шукати?

Вже давно в минулому той час, коли знайти точку продажу сонцезахисних окулярів було практично неможливо. Зараз вони продаються всюди. Особливо в теплу пору року. Їх можна знайти у великих супермаркетах, магазинах одягу та на ринках.

Коли будете вибирати сонцезахисні окуляри, не забувайте, що заощадивши на окулярах, ви заощадите на своє здоров'я. Окуляри продаються в вищевказаних місцях часто бувають простим прикрасою, яке мало того, що не врятує, може навіть зашкодити вашому здоров'ю, а головне, зору.

Купивши сонцезахисні окуляри, в яких лінзи затемнені, але фільтра ні, ми робимо свої очі більш уразливими. Світла проникає мало і це призводить до того, що зіниця під такими лінзами розширюється. Однак нічого не перешкоджає проникненню ультрафіолету, і таким чином його надходить більше.

Якщо ви вирішили підійти до справи серйозно і купити справжні сонцезахисні окуляри - зверніться в будь-який з магазинів оптики, який спеціалізується в цьому напрямі.

Другий етап


Звернемося до дзеркала

Потрапивши в магазин або салон, де продається оптика, не хвилюйтеся побачивши неймовірну кількість форм. Вибрати їх не так проблематично, як здається. Ви зможете знайти те, що вам потрібно не витрачаючи багато часу на пошуки.

Неподалік від вас ви обов'язково побачите дзеркало. Уважно придивіться до свого відображення і постарайтеся зрозуміти яка форма у вашого обличчя. Вона може бути круглої, квадратної, овальної і трикутної. З'ясували? Тоді пора переходити до нового кроку того як вибрати сонцезахисні окуляри.

Третій етап


Вибір оправи

Якщо ж ваше обличчя має круглу форму, то неодмінно придивіться до оправами містить прямі лінії, які утворюють чіткі кути з боків, і звичайно ж на оправи прямокутної форми. Завдяки таким сонцезахисним окулярам ваше обличчя буде виглядати не таким круглим. Візуально звужує силует і випадок, коли оправа більше спрямована в ширину, ніж у висоту. Серед матеріалів краще зупинити вибір на кольоровому пластику, ніж на металі.

Якщо у вас обличчя у формі серця або трикутника, то варто вибрати оправу з плавними лініями. Найкраще овальна і заокруглена форма. Якщо вибрати окуляри, де увага концентрується на нижній частині, то підборіддя буде здаватися не таким гострим.

У тому випадку, якщо ваше обличчя квадратне, то приділіть увагу пом'якшенню нижній частині і підборіддя, а також згладжування гострих кутів. Овальна і заокруглена форма, або ж вигнута, з підняттям у верхній частині допоможуть вам добитися бажаного ефекту. Строгість в вашому образі зменшать так звані окуляри «без оправи».

Володарям особи-овалу неймовірно пощастило. Їм ідеально підійде і класичні форми і щось відверто незвичайне. Якщо ж вам необхідно зробити овал не таким витягнутим, то беріть ті оправи, які перевершують по ширині ваше обличчя.

Загальне правило для вузьких осіб щодо того як вибрати сонцезахисні окуляри: вибирайте більш масивну і широку оправу.

Не переживайте, якщо вам не вдасться підібрати потрібну оправу самі. У магазинах і салонах завжди є кваліфіковані фахівці, які охоче вас проконсультують. Для сором'язливих існують онлайн-консультації в мережі Інтернет.

Четвертий етап

Лінзи. Палітра кольорів.

А який же з них саме ваш?

Ну от, ви вже знаєте яка форма очок вам підходить. Тепер можна зайнятися підбором лінз. На перший погляд це питання абсолютно не важливий. Але насправді ж існує маса нюансів, які треба врахувати.

Сірі лінзи дозволяють рівномірно й чітко бачити кольору, і виходячи з цього до них потрібно вдаватися тим людям, чия робота пов'язана з кольором. Це дизайнери або художники. Якщо вам хочеться бачити все більш контрастно, то зверніть увагу на сонцезахисні окуляри з коричневими і жовто-зеленими лінзами.

Наші поради по тому як вибрати сонцезахисні окуляри будуть наступними. Сірий колір забезпечує рівномірну передачу кольору, тому очкові лінзи даного відтінку рекомендуються тим, для кого ці характеристики найбільш важливі, - художникам, дизайнерам, реставраторам. Якщо необхідно поліпшити контрастність, то варто віддати перевагу коричневому і жовто-зеленому кольорам. Такі окуляри найчастіше вибирають водії, яким потрібно чітко бачити дорогу і кольору знаків, світлофора.

Сонцезахисні окуляри в яких лінзи мають жовтий колір вибирають виключно спортсмени. Вони дуже зручні для занять спортом. Гарні вони для тих, хто грає в теніс або пов'язаний з водним спортом.

Якщо ви плануєте відпочивати на свіжому повітрі, то підбирайте окуляри з зручною затемнені лінзи. Приміряйте вибраний аксесуар і подивіться по сторонах. Якщо ніяких незручностей немає - можете сміливо їх купувати.

Не варто купувати окуляри з незвичайним кольором лінз для поїздки на пляж або біля річки. Сонцезахисні окуляри з рожевими, блакитними або фіолетовими лінзами добре підходять для дискотек, концертів та інших вечірніх заходів. Вони можуть захистити ваші очі від ультрафіолетових променів, але не від відбивається від піску або води світла.

Не впадайте у відчай, якщо вам не вдалося знайти і вибрати необхідний колір. У багатьох салонах можна замовити спеціальне фарбування лінз у той колір, який ви захочете. Буквально наступного дня ви зможете отримати ваш виконане замовлення

П'ятий етап


Перевіримо захист

Зараз у вас вже є відмінні сонцезахисні окуляри з потрібною вам формою оправи і потрібним кольором лінз. Знову приміряйте вашу покупку і переконайтеся, що вона добре сидить, розташовується по лінії брів або закриває їх, і не тисне на щоки й вії.

Дуже важлива вимога в тому як вибрати хорошу річ - сонцезахисні окуляри повинні закривати ділянки шкіри обрамляють очі. Це дозволить їм захищати вашу шкіру від виникнення мімічних зморшок з УФ-променів, які можуть її травмувати.

Шостий етап


Обов'язково перевір!

Перед тим як оплатити свою покупку, запитайте у продавця про необхідному для абсолютної захисту очей УФ-фільтрі, який захистить ваші очі, навіть якщо ви довго пробудити на яскравому сонці. Подивіться уважно на свої сонцезахисні окуляри. На дужках, заушниках або самих лінзах може перебувати англійська напис, що говорить про наявність такого фільтру - «UV-PROTECTION»,.

Лише коли ви будете абсолютно впевнені, що ваші нові окуляри гарантують вам 100% захист від сонячних променів, то спокійно оплачуйте свою покупку і забирайте ваші сонцезахисні окуляри.

Якщо у вас проблеми із зором

Якщо ви все ж бачите недостатньо добре, то вам слід підійти до вибору очок трохи інакше. У вашій ситуації є вибір, і ви самі можете визначити для себе, який з варіантів підійде краще. У цій статті ми розглянемо обидва варіанти дуже докладно.

Дешево і сердито.

Найбільш популярний варіант полягає у вже згаданій раніше фарбуванні лінз. У перебігу максимум двох днів лінзи ваших очок покриють спеціальним захисним шаром будь-якого кольору і будь-якого ступеня насиченості відповідно до ваших уподобань. Найчастіше більшість вибирає саме це варіант через дешевості.

Захищаємося від відблисків

Варіант номер два більш витратний. Він полягає в купівлі окулярів для сонячного літа. Рекомендації з виборі оправи і щодо кольору лінз ми вже описували на початку статті. Що ж до самих лінз, то краще всього вибрати здатні до поляризації. Завдяки їм вашому оку не будуть страшні відблиски від будь-яких поверхонь, та й очі будуть ретельно захищені від шкідливих променів.

Лінзи такого виду мають забарвлення вже спочатку і вам не потрібно витрачати час і гроші, щоб додати їм потрібний колір. Одна покупка і у вас будуть сонцезахисні окуляри, які і захищають очі від ультрафіолетових променів і роблять ваш зір набагато краще.

Сонцезахисні окуляри на будь-який випадок

Зараз найбільш популярні так звані сонцезахисні окуляри-хамелеони, а точніше фотохромні окуляри. Їх популярність головним чином пов'язана зі здатністю підлаштовуватися під змінився рівень світла. У темному приміщенні вони будуть зовсім як звичайні окуляри, але на сонці скла самі затемнені. «Хамелеони» можна спокійно носити весь день і не знімати.

Перед покупкою такого виду сонцезахисних окулярів обов'язково уважно вивчіть лінзи. Вгорі вони повинні бути рівномірно затемнені. Підставте їх під промінь світла і простежте, як вони темніють. Обидві лінзи повинні темніти одночасно і не змінювати свій колір в приміщенні.

Сонцезахисні окуляри-хамелеони не завжди кращий вибір для автомобілістів. При їх покупці краще проконсультуватися щодо їх затемняемості в салоні автомобіля і виділити цей пункт при замовленні в тому салоні, де виробляється покупка.

Ми дуже сподіваємося, що всі наведені вище поради допоможуть вам у підборі очок. Тому що окуляри високої якості, вибрані в спеціальному магазині, принесуть захист вашим очам, прикрасять вас і зможуть протриматися довгий час.

Додати коментар


Захисний код
Оновити