Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Розвиток захворювання

Оніоманія розвивається повільно протягом 10-15 років. У своєму розвитку захворювання проходить декілька стадій.

I стадія

Людина почала відчувати задоволення від покупок. Тому, коли з'являються зайві гроші і вільний час, він відправляється на прогулянку по магазинах доглянути собі що-небудь не тому, що виникла необхідність, а заради розваги. Людина починає за допомогою шопінгу заповнювати не фізичні потреби, а скоріше душевні. При цьому до самого шопінгу він відноситься не дуже серйозно, як і до будь розвазі.Поняття шопінг на цій стадії включає в себе відвідування декількох магазинів з метою розвідати, що де продається, і вивчення журналів, що представляють інформацію про різні товари. Сама покупка не має великого значення Людині цікаво роздивлятися товари та журнали, оцінювати якість і порівнювати з іншими аналогічними товарами, вивчати асортимент, загалом, з головою піти в потоки нової дуже численної інформації, якою рясніють вулиці, вітрини, преса і телеекрани. Купівля - всього лише завершальний акорд, що знаменує завершення розважальної програми і повернення до звичайних справ.

На цій стадії деякі незручності і навіть неприємності доставляють продавці. Вони раз у раз намагаються щось випитати, дізнатися, допомогти зробити вибір, щось пояснити, розповісти і т. п. Вони заважають краще зосередитися на купівлі товару. Адже процес пошуку і вибору покупки приносить задоволення саме тим, що спонукає думати про різні товари, відволікаючи думки від повсякденних проблем і турбот.

Людині на початковій стадії шопоманії хочеться допомогою шопінгу досягти відчуженості від реального світу, в якому він живе. Це легко виходить, оскільки шопінг пропонує зосередження думок на самому собі, своїх бажаннях, почуттях, що найлегше зробити. Коли вдається зосередитися тільки на самому собі, людина вже абсолютно не потребує будь-чиєї консультації. Він буде керуватися тільки власним смаком і перевагами, а також настроєм.

Людям приносить задоволення любити самих себе, приділяючи собі багато часу і уваги. За допомогою шопінгу люди втілюють мрію, задовольняють власні бажання, не шкодуючи при цьому ніяких грошей. Наприклад, чоловік не може втриматися від покупки технічної новинки, а якщо він досить заможний, може дозволити порадувати себе новим красивим автомобілем.

Отримавши порцію чергового задоволення від шопінгу, людина напевно незабаром знову захоче повторити цей досвід.

 

II стадія

Основною ознакою є виникнення бажання змінити свій стиль.

Нові вбрання та аксесуари приносять естетичне задоволення своєю красою, незвичністю, якимись новими нотками. Зміна власного іміджу приносить нові приємні враження та розбурхують душу почуття. Це змушує відчувати себе новою людиною. Йому здається, що з оновленням гардеробу оновилася і все життя, розпочата заново, без старих проблем і помилок. Такі думки доставляють масу задоволення.

Нові речі приносять відчуття свіжості в життя. Людина по-новому починає на все дивитися, починає щось змінювати у своєму житті і вірить, що все змінилося на краще. Новизна викликає оптимізм

Коли людині важко щось залишити і його минуле впливає на справжнє життя, заважаючи розвиватися, рости, дуже корисна зміна життєвого стилю. Багато психологів радять жінкам, що переживають стрес після розлучення, змінити імідж, зробити в будинку перестановку, оновити всі речі, які тільки можливо.

Подібне оновлення дійсно допомагає жінці розлучитися з минулим життям і почати жити, з надією і впевненістю дивлячись у майбутнє. Однак не варто чекати, що зміна обстановки і гардероба автоматично щось змінить в житті. Це не ліки, а всього лише засіб досягнення певного результату. Вийде чи ні, залежить від самої людини, її настрою, сили волі і т. д.

Так, дівчинка-тінейджер починає розглядати ділові костюми, розмірковуючи, чи не час їй подорослішати і одягатися відповідно. Романтична дівчина, яка вдягається в щось повітряне пастельних тонів, починає раптом приміряти джинси. Звикла до класики дама затримує свій погляд на східних вбраннях. Однак все це - результат нерозумного рішення про зміну іміджу. Коли ця дія не є навіть душевною потребою, а всього лише примхою, і людина готова витратити на це багато грошей, це ознака II стадії прогресуючого захворювання.

ІІІ стадія

На цьому етапі розвитку шопоманії людина, розглядаючи розкладені та полицях і розвішані на вішалкам товари, раптом бачить щось цікаве і тут же згадує, що в його гардеробі є одна річ, яка буде ідеально поєднуватися з новинкою. При цьому абсолютно не враховується той факт, що вдома є і кілька речей чудово поєднуються з тією річчю з гардеробу, яку людина захотів раптом доповнити.

На цій стадії вже помітні зміни в мисленні людини. При вигляді привабливою речі він вже не в змозі мислити раціонально. Він просто йде на поводу у власних бажань, шукає їм пояснення і виправдання.

Такі люди мислять таким чином: Ну і що з того, що під ці штани підходить тільки одна кофта з гардеробу? Можна буде наступного разу, а може і в цей, придбати ще що-небудь, що підходить під цю новинку. Не можна ж відмовлятися від речі, що сподобалася через такі дрібниці!

Придбавши не надто вписується в наявний гардеробна набір річ, жінка розмірковує, що можна б прикупити до цієї речі. Покупки починають ланцюжком самовільно вибудовуватися один за одним. Жінка не збиралася стільки купувати, але що робити, якщо підвернулася одна штучка, від якої неможливо було відмовитися.

Підбираючи комплект для нової речі, жінка раптом помічає щось ідеально відповідне для іншої, що висить в гардеробі, наприклад красивий ефектний пояс. І не важливо, що в шафі вже висить кілька поясів, які раніше відмінно поєднувалися з відповідними речами. Купуючи пояс, жінка раптом помічає красиві намиста, які дуже підійдуть до одній сукні, хоча з ним непогано виглядає наявне в домашній колекції прикрас кольє. Купуючи намиста, вона не може відмовитися від симпатичного браслета. Так виникає ще одна ланцюгова реакція, що приводить до цілого вибуху покупок.

Якщо хтось помітить за собою щось схоже, значить, він давно вже знаходиться на третій стадії шопоголизма. Це стан має викликати тривогу.

IV стадія

Захворювання продовжує прогресувати. Це можна визначити по тому, що людина залишається все менш задоволений своїм вибором і існуючим гардеробом. Нехай платтяна шафа ломиться від одягу, але все це не те! Як кажуть, одягу повно, а одягнути нічого. Це і є основний девіз шопоманія, які перейшли на четверту стадію.

Людині до того набридає все, що у нього є, що йому стає все важче догодити самому собі. Хочеться чого-небудь нового і незвичайного. Чистий стиль - це нецікаво. Хочеться чогось екзотичного, експериментального, але зі смаком. Де ж таке знайти?

Людина перестає відвідувати великі торгові центри та універмаги. Його увага переключається па невеликий магазинчики, в яких немає фірмового і марочного, зате може виявитися щось не схоже на всі висить у шафі чи пролежівают на полицях.

Все частіше погляд звертається до уцінених товарів, які, може бути, і ціну знизили за те, що вони чимось відрізняються від ширужиткове товару, тому й не затребуваного вимогливим покупцем. Не того кольору гудзики або незвичайний для такого фасону виріз, відсутність якоїсь деталі, яка є на всіх інших подібних моделях, або навпаки, зайва деталь, завдяки якій річ занадто виділяється із загального числа виставлених на продаж у тій же розфасовці.

Так і купуються речі, загалом схожі на кілька інших висять в шафі, і відрізняються тільки дрібною деталлю. Але все це не задовольняє людину. Маса речей, якими не хочеться користуватися, займає тільки місце. Більшість з них були одягнені не більше 1-2 разів.

На цій стадії незадоволеність шопінгом призводить до різкого збільшення кількості покупок, які через брак місця в шафі часом навіть не розпаковуються, а купою складаються в комірці або роздаровуються знайомим

V стадія

Одного разу людини приходить в голову осяяння, навіщо йому стільки речей? Шафа і комору насилу закриваються. Але на цій стадії шопоглізма подібні питання вже здаються безглуздими. Половину речей, куплених на початкових етапах свого захоплення шопінгом, він акуратно складає у великі сумки та валізи, після чого засовує під ліжко, стіл, за диван або крісло і т. д. Віддавати все це комусь просто так шкода. Нехай припадає пилом у закутках, аби на очі не попадалося.

І ось гардероб знову наполовину порожній. Хоча і цього вистачить на кілька років вперед. Але чомусь так і хочеться скоріше заповнити звільнене місце.

Так триває по наростаючій, поки не вичерпаються всі фінанси або рідні не відведуть до психіатра. Але вже занадто пізно. У людини виробилася стійка залежність від шопінгу. Його особа разюче змінилася, розумова діяльність набула ознак психічної ненормальності.

Але найголовніше, людина в упор продовжує заперечувати присутність у своїй поведінці чогось порушує суспільні норми. Він не визнає себе шопоголіком, тобто людиною, що має серйозні психічні відхилення, неконтрольованість, залежність від такої нісенітниці, як покупки.

Він щиро переконаний, що всі його придбання були необхідні. А те, що зарплата І спаряется протягом одного дня, в результаті чого весь місяць доводиться жити в борг, що борги кожен місяць ростуть, і віддавати їх нема чим, він не вважає проблемою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити