Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Мобільний шопінг

Мобільні телефони все міцніше входять в наше життя. Вони перестали бути просто засобом спілкування. Сучасні мобільні телефони оснащуються додатковими пристроями: годинниками, радіо, mp 3-плеєрами, фотоапаратами і фотокамерами, диктофонами і т-п. Телефонна мережа має доступ в Інтернет. Компанії розробляють все нові електронні деталі, які б збільшили цінність мобільного апарата.

Так, в Японії виник черговий мобільний бум. Люди поспішають придбати нові телефони, забезпечені пристроєм, за допомогою якого можна здійснювати будь-які покупки, навіть не маючи при цьому кредитної карти або банківського рахунку. Досить зробити дзвінок, і товар доставлять протягом 2 днів разом з чеком, який одержувач повинен буде сплатити на пошті.Популярність подібної послуги пояснюється тим, що в Японії існує великий каталог товарів в онлайн. А крім того, у відповідності з традиціями культури, японцям звично робити покупки, не обмацуючи і навіть не дивлячись на річ. У західній культурі досі існує прагнення людей помацати товар, перш ніж його купити.

Мобільний шопінг не обійшла стороною і Україну. Телефони стають все більш доступними. Компактність і багатофункціональність робить мобільні телефони лідером продажів. Мобільний шопінг стає все більш популярним.

У багатьох людей розвивається залежність від стільникового зв'язку. Вони схильні часто змінювати телефони, постійно женуться за новинками. Залежні люди не можуть існувати без того, щоб не подзвонити кому-небудь або відправити sms-co-спілкування.

Мобільні телефони притягують часом сильніше, ніж Інтернет. На думку шведських вчених, мобільна залежність є найнебезпечнішим з усіх пристрастей людини. У людини, що потрапив у цю залежність, розвиваються симптоми аутизму. Якщо він не спілкується по мобільному, починає відчувати себе погано, можуть виникнути неврози, розвиваються різні важкі комплекси.

Мобільна залежність позначається і на фізичному стані людини. У нього виникають порушення сну і хронічне розтягнення сухожиль, оскільки ночами ці люди шлють іншим sms-повідомлення

Збільшення функцій в мобільних телефонах сприяє ще більшому розвитку мобільного залежності серед великих мас людей. Погоня за новинками стає непереборною пристрастю. Мобільний шопінг може так сильно захопити, що людина вже не може вибратися самостійно.

Манія купувати мобільні телефони межує з гаджетоманам. Це один з видів шопінгу, переросло в залежність. Для людини в цьому стані характерна скупка всіх побачених на вітрині або в каталозі технічних пристроїв, розроблених для даної моделі (навушники, інша гарнітура, чохли і т. д.).

Цей вид шопінгової залежності є вибірковим Людина не скуповує все підряд, а тільки товари конкретного виду. Гаджетоман відстежує появу технічних та електронних новинок і не може втриматися від чергової покупки.

Деякі гаджетомани прагнуть таким чином компенсувати свої страхи і занепокоєння. Інші через скуповування технічних новше ств ст араются підвищити свою значимість в очах навколишнього суспільства і своїх власних. Таким чином, він намагається стабілізувати своє становище в соціумі. Хтось відчуває себе затребуваним, здобуваючи і розбираючись у численних функціях нового пристрою. До таких технічних нововведень відносяться і мобільні телефони.

Людина, що набуває нові, все більш вдосконалені мобільні телефони або інші електронні новинки, відчуває радість, збудження, емоційний підйом, приплив сил. Якщо він з якоїсь причини не може зробити чергову покупку, у нього може початися депресія, він відчуває занепад сил. При цьому сам про себе людина може думати як про невдаху, неповноцінною особистості.

Гаджетомани часто стикаються з нерозумінням і образами з боку близьких. Члени сім'ї зляться, коли замість потрібних покупок людина приносить додому чергову технічну штучку, не потрібну і часом абсолютно не потрібну в домашніх умовах. Замість того щоб спілкуватися з сім'єю, людина витрачає весь свій вільний час на вивчення інструкції до нового пристрою. Непоодинокі й скандали в сім'ї гаджетоманов, які виникають на грунті фінансів та їх розподілу

Найгірше, коли гаджетоманам або пристрастю до мобільного шопінгу страждає підліток. Це означає постійні сварки в сім'ї, адже захоплення тінейджера оплачується батьками. До того ж підлітки переносять невдачі більш гостро. Наявність останньої моделі мобільного телефону, mp З-плеєри, флеш-карти і так далі є мірилом соціального статусу в світі тінейдежров. Відсутність таких речей розцінюється як невідповідність соціальним стандартам, наслідком чого стають вигнання, відкидання, відмова від спілкування.

Остання причина свідчить про прагнення підлітка вжитися в навколишнє суспільство собі подібних. Це не Шопінговая залежність. Батькам треба чітко це розділяти. Тому що, якщо в тому середовищі, в якій знаходиться підліток, прийнято мати мобільний телефон певної марки або з певними функціями, йому необхідно купити цю річ. Інакше батьки серйозно зашкодять своїй дитині.

Додати коментар


Захисний код
Оновити