Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Типи поведінки покупців під час шопінгу

Люди, що займаються шопінгом, розрізняються по своєму відношенню до нього. Це, у свою чергу, веде до відмінностей в типах споживчої поведінки людей, що здійснюють той чи інший вид шопінгу.

Як люди ставляться до шопінгу і як вони роблять покупки? Чи є шопінг для них в першу чергу дозвіллям або просто повсякденному обов'язком? Для чого люди відвідують великі торговельні центри - виключно заради покупок, використовують як засіб для зняття стресу або в якості розваги, відвідуючи кафе та ігрові зали, розташовані в них?Як люди роблять покупки - разом з кимось або поодинці? Чи змінюється поведінка покупця, в залежності від того, з ким саме він прийшов в магазин?

Чи важливо для споживачів місце розташування магазинів, в які з них вони предпочитаются ходити - в магазини поруч з будинком або навпаки? Як відбувається безпосередньо процес покупки товару - чи передує йому тривалий пошук і продуманий вибір або присутнє прагнення до економії часу?

Відповідаючи на ці питання, можна виділити наступні типи споживчої поведінки.

По відношенню до шопінгу:

  • як до дозвілля;
  • як до обов'язку.

За характером здійснення покупок:

  • розвідувальний;
  • функціональний.

За индивидуалистическому характером відвідування магазинів:

  • поодинці;
  • колективний.

Споживачі, пов'язані з шопінгу як до дозвілля, люблять відвідувати торгові центр и-Вони сприймають його як прогулянку, яка заміняє їм відпочинок. Тому під час щопінга такі люди часто відвідують кафе, ресторани, ігрові та розважальні зали, розташовані в торговому центрі.

Люди, які відносяться до шопінгу як до обов'язку, відвідують торгові центри виключно заради покупок

Розвідувальний шопінг полягає в тому, що чоло-вік відвідує магазини з метою зібрати якомога більше інформації про товар перед тим, як безпосередньо його придбати. Така поведінка в основному характерно для жінок.

Функціональний шопінг є протилежним розвідувальному типом споживчої поведінки.

Для нього характерний швидкий вибір товару і повна відсутність етапу порівняння різних варіантів. Такі люди частіше схильні відвідувати магазини / розташовані недалеко від дому. В основному така поведінка властива чоловікам.

Поодинці відвідують магазини домогосподарки, для яких шопінг - обов'язок, і самотні люди, що шукають спілкування з продавцями і відчуття причетності до якого-небудь суспільству, натовпі.

При колективному шопінг споживачі віддаю перевагу? відвідувати магазини в компанії з близькими людьми або друзями.

Для них шопінг часто є одним з видів відпочинку розвагою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити