Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Типи покупців

У відповідності з тим, як споживачі поводяться під час шопінгу, і мотивами їх поведінки можна класифікувати покупців на групи з характерними рисами і якостями.

Функціонали-колективісти

Ці люди належать до шопінгу в основному з функціональної точки зору. Вони сприймають магазин тільки як місце можливого придбання певного товару. Вони не шукають тут нових способів проведення вільного часу. Між тим вони не люблять здійснювати шопінг в поодинці. Тому завжди шукають компанію друзів, родичів та інЛюди цієї групи становлять 17% людей, що займаються шопінгом. Вони в основному відвідують магазини, що знаходяться недалеко від будинку або місця роботи, і роблять це виключно заради придбання необхідних товарів.

У групу фнкціоналов-колективістів входять в основному чоловіки і жінки 37-39 років. Чоловіків у цій групі значно більше - 75%, у порівнянні з жінками, частка яких становить 25%.

До складу цієї групи входить більше людей, одружених (більше 80% людей цієї групи), ніж холостих. Серед них людей, які не мають дітей - 33%, а мають одну дитину - 46%.

Серед цієї групи зустрічаються шопоголіки, але їх відсоток невисокий. До того ж вони, як правило, роблять безліч імпульсивних і непотрібних покупок лише час від часу. Витративши занадто багато грошей, вони аналізують свою поведінку і намагаються не повторювати помилок. У зв'язку з цим ризик розоритися для представників цієї групи мінімальний.

Розвідники-колективісти

Представники даної групи вважають за краще відвідувати магазини не поодинці. Крім того, вони досить багато часу проводять, порівнюючи товари і вивчаючи можливі альтернативи.

До складу цієї групи входять люди, які відвідують торгові центри не стільки заради покупок, скільки заради проведення дозвілля. Вони в основному відвідують кафе, кіно та інші розважальні заклади, розташовані в торговому центрі. Під час перебування в магазинах ці люди люблять порівнювати товари за ціною і якістю.

Розвідники-колективісти є найменш численною групою. У неї входять всього 9% споживачів.

До цієї групи належить рівне число чоловіків і жінок. І тим і іншим подобається подовгу перебувати в магазині, якщо при цьому можна одночасно відвідувати додаткові розважальні заклади, розташовані на території торгового комплексу. Середній вік людей даної групи - 33 роки. У неї також входить рівне число складаються і не перебувають у шлюбі, а також мають одну дитину і люди, що не мають, дітей.

Любителі шопінгу, що входять до групи розвідників-колективістів, в основному мають середній або низький рівень доходу. При цьому серед них нерідко зустрічаються шопоголіки. Чи не відвідуючи магазини протягом тривалого часу, вони відчувають незадоволеність. При цьому вони часто витрачають більше грошей, ніж планували. Однак розорення більшості представників цієї групи також не загрожує.

Колективісти-конформісти

Це найчисленніша група споживачів, яка становить близько 30% покупців. У неї входять колективісти, які відвідують торгові центри заради покупок, але при цьому вони не порівнюють товари між собою.

Іноді вони відносяться до шопінгу як до можливості відпочити, провести час, іноді - як до обов'язку. Їх настрій залежить від ситуації. Це ж стосується і переваги відвідування віддалених або близько розташованих магазинів.

Дуже часто ставлення до шопінгу залежить від того, в компанії з ким ці люди ходять по магазинах і роблять покупки. Наприклад, якщо їх компанію представляє функціонал, людина потрапляє під його вплив і починає діяти, як функціонал. Він підлаштовується під свого супутника, тобто є конформним по відношенню до нього.

Цю групу становлять 55% чоловіків і 45% жінок. Людей, які перебували у шлюбі тут більше, ніж неодружених - 62%. Неодружені люди не такі колективісти, як одружені. В основному група колективістів-конформістів представлена людьми з середнім рівнем доходу. - 63%.

Представники цієї групи схильні здійснювати імпульсивні покупки, що може призвести до значних матеріальних витрат.

Функціонали-індивідуалісти

Ця група складає близько 20% споживачів. До неї належать люди, які рідко роблять спонтанні покупки. Навіть торгово-розважальні центри вони відвідують виключно заради покупок. Такі люди під час шопінгу не порівнювати товари між собою і по магазинах воліють ходити поодинці.

У складі цієї групи переважають чоловіки (61%), чий середній вік приблизно 35 років. У неї також входять у рівній кількості люди як одружені, так і неодружені. Функціонали-індивідуалісти в основному є людьми з середнім доходом і мають не більше однієї дитини.


Серед цієї групи дуже мало людей, для яких шопінг став причиною розорення.

Спонтанні споживачі

Представники цієї групи становлять 20% від усіх людей, що займаються шопінгом. Вони відвідують магазини і торгові центри не тільки і не стільки заради покупок, як для того, щоб зняти стрес і відволіктися, найчастіше в компанії. Спонтанні споживачі не порівнюють товари перед покупкою і дуже часто здійснюють спонтанні, імпульсивні придбання

До складу цієї групи споживачів входять переважно жінки - 89% середнього віку (30 років). Серед спонтанних споживачів немає людей з низьким рівнем доходу.

У цю групу входять в основному матеріально забезпечені люди, так що до розорення, як правило, справа не доходить. Однак вони здатні витрачати на шопінг значні кошти, при цьому придбані товари їм досить часто не потрібні і згодом не використовуються або використовуються дуже рідко.

Альтернативні покупці

До цієї групи відносяться люди, які не є надмірно економними, але й не тринькають гроші наліво і направо. Вони зазвичай не стежать за розпродажами і дуже рідко роблять імпульсивні покупки.

Альтернативні покупці майже не отримують задоволення від шопінгу. Вони не сприймають шопінг як гарне проведення часу. Вони не помічають нових речей і не ходять з відділу у відділ у пошуках вдалої покупки.

Представники даної групи рідко роблять незаплановані покупки, виходячи за рамки бюджету.

Рутинні покупці

Вони майже не піддаються імпульсам. Правда, іноді можуть придбати щось по оголошенню в газеті. Шопінг не приносить їм особливого задоволення. Вони не подумають витрачати час свого дозвілля на відвідування торгового центру.

Такі люди просто не розуміють, як можна відпочивати в магазині і розорення від шопінгу їм не загрожує.

Покупці для задоволення

Для них шопінг є задоволенням. Ці люди готові витрачати багато часу на ходіння по магазинах. Вони абсолютно не економлять на покупках. Дуже часто такі люди піддаються імпульсивних дій. Вони можуть стежити за розпродажами, щоб купити особливо вподобану, тепер доступну з фінансів річ. Такі покупці дозволяють собі зайнятися пошуком вигідної покупки, але дуже рідко.

Саме такі покупці складають групу найбільшого ризику. Заради того, щоб придбати вподобану річ, вони можуть навіть залізти в борги. Дуже часто їх борги стають настільки значними, що доводиться продавати інші необхідні речі і навіть закладати нерухоме майно, щоб погасити їх.

Обережні покупці

Їм приємно займатися шопінгом, - але в своїх грошових витратах вони дуже акуратні і рідко піддаються поривам. У виборі покупок проявляють помірність. Дуже часто саме вони чекають розпродажу, щоб придбати потрібну річ за нижчою ціною.

У шопінг таким людям більше подобається процес споживання, а не вибору. Однак незважаючи на обережність, і представники цієї групи можуть легко впасти в залежність, набуваючи на розпродажах навіть те, що їм потрібно ще не скоро, наприклад, тільки в наступному сезоні. До того часу річ може вийти з моди і перестати подобатися, що тягне за собою додаткові витрати на покупку більше модних речей, які принесуть задоволення при їх споживанні.

Ощадливі покупці

Вони хоч і відчувають задоволення від шопінгу, але в малій кількості. Люди цієї групи дуже економні і завжди шукають найбільш вигідну покупку. Для цього вони порівнюють товар, довго вибирають, прицінюються, оглядаються.

Шанс розоритися в процесі шопінгу для таких людей практично дорівнює нулю.

Шопінг-наркомани

Це мрія будь-якого рекламіста. Саме на формування такого споживача спрямовані всі рекламні трюки. Що являє собою цей тип споживачів?

Це людина, яка при вигляді певного товару не може втриматися від того, щоб його не купити. Саме цього й хочуть домогтися всі виробники свого товару. Для цього і використовується реклама.

Існує кілька видів шопінг-наркоманів:

ненажери - апетит виникає, як кажуть, під час їжі, а у цих покупців - під час купівлі;

колекціонери - у цю групу входять в основному жінки, які колекціонують вподобані помаду різних кольорів, шарфики, парфуми, посуд і т. п. Іноді серед колекціонерів зустрічаються і чоловіки, наприклад, що захоплюються автомобілями;

мстиві покупці - цю групу теж в основному складають жінки, чиї чоловіки успішні в кар'єрі і тому не приділяють своїм дружинам достатньо уваги. За допомогою шопінгу такі жінки намагаються компенсувати невдоволення власним життям і сімейними відносинами. При цьому мстиві покупниці бездумно купують все, що захочеться або просто попадеться на очі.

люди, що роблять покупки заради самого процесу. Для них сама дія придбання є відпочинком, розслабленням. Покупки відбуваються бездумно. Сучасний маркетинг магазинів спрямований саме на те, щоб збільшити чисельність цієї групи покупців;

люди, яким подобається їжа в гарній упаковці. Вони не можуть відмовити собі в покупці;

екзистенційні покупці - це люди, упиваються власним смаком. За допомогою активного шопінгу вони самостверджуються.

Шопінг-наркомани не можуть впоратися зі своєю залежністю, що дуже часто призводить до розорення.

Додати коментар


Захисний код
Оновити