Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як вибрати еспресо-кавоварку для дому

Ви не будете заперечувати проти чашки гарячого еспресо з ранку або посеред робочого дня? Або вам дуже до смаку молочна, смачна пінка капучино? Тоді рано чи пізно, вам доведеться придбати кавоварку еспресо - вона ж ріжкова кавоварка. Адже використовуючи в приготування кави турку або крапельну кавоварку, ви не зможете отримати свої улюблені види кави. Для цього потрібно більш досконала конструкція агрегату для заварного кави.

На сучасному ринку представлений широкий вибір ріжкових кавоварок, вам буде з чого вибрати. Треба тільки знати, на що звернути увагу, вибираючи еспресо-кавоварку для домашнього використання.У еспресо кавоварках, кава виготовляється з мелених зерен, що піддаються потужному впливу пари високого тиску. Тому й пішла назва еспресо для напою приготованого таким способом. А ріжковими їх називають через конструкції, звичайні мішки і фільтраційні сітки для кави, замінені металевими і пластмасовими ріжками.

Для приготування напою в кавоварці еспрессо, потрібно наповнити бойлер водою і засипати ріжок перемолотим кави, вміст ріжка ретельно трамбується. А з усією іншою процедурою кавоварка справляється сама. Висока парове тиск впливає на подрібнені зерна кави і вже готовий напій заповнює чашку, яку попередньо треба нагріти.

При приготуванні кави цим способом з порошку кави виділяється багато корисних речовин і компонентів, а вони зумовлюють божественний аромат напою. Також при цьому спосіб знижується витрата кави на третину. При звичайному приготуванні задіюється 15-18% порошку, а високий тиск екстрагує до 25% порошку. Саме ріжкові кавоварки допомагають отримати пінку, що особливо цінується любителями кави.

Через те що робота кавоварок еспресо заснована на високому паровому тиску, треба починати вибір з цього важливого параметра.

Найпростіші моделі кавоварок розвивають тиск величиною до 4 бар. Вода в них нагрівається в замкнутій ємності, при досягненні потрібного тиску відкривається клапан, а пара починає вплив на каву. Пар дуже гарячий і це знищує аромат кави. У такій технології приготування є і плюси, перегріта пара витягує більшу кількість кофеїну, а значить напій більш підбадьорливий. Кавоварки з тиском в 3,5 бару, мають потужність до 1000 Вт При такому приготування чашки кави витрачається мало часу, близько двох хвилин.

Кавоварки високого класу розвивають тиск до 15 бар, за рахунок вбудованого електромагнітного насоса. Оснащений спеціальним термоблоком прогріває воду до 84-95 градусів. Вода проштовхується крізь кави, і забирається більша кількість діючих складових кавового напою. Потужність таких приладів від 1000 до 1700 Вт Кава готується ще швидше, вам знадобиться всього півхвилинки.

Дуже важливий параметр при виборі, це тип матеріалу, з якого виготовлений ріжок. Перевагу віддайте металу, в такому ріжку кава прогрівається сильніше, а напій виходить щільним і дуже насиченим. Пластмасовий ріжок надає каві кислуватий присмак і робить напій більш водянистим.

Вибираючи еспресо кавоварку, звертайте увагу на розмір ємності для води. Кавоварки з тиск до 4 бар мають маленький резервуар від 200 до 600 мл. Кавоварка з тиск в 15 бар заливається до півтора літрами води. Але відразу більше двох чашок приготувати не вийде.

Любителям капучіно треба придивитися, як діє функція приготування такої кави. Капучіно відрізняється від еспресо пінкою з молока або вершків. Для збивання молока кавоварки мають спеціальні насадки. Система приготування капучино може бути автоматичною або з механічним дією.

Механічний діє таким чином. Трубочка з насадкою занурюється в склянку з молоком, пар проходить через неї під тиском і утворює смачна пінка. Приготувати високу пінку з молока дуже складно. Для цього потрібні певні навички та молоко і вершки підвищеної жирності.

Автоматичний діє дуже просто. Залийте молоко в резервуар, задайте режим капучино, піна сама заповнить чашку. Кавоварки з автоматикою оснащені додатковою функцією регулювання густоти одержуваної пінки.

Ще один плюс кавоварок еспресо додаткова можливість використовувати для приготування фасований кави в чалдах. Чалди це порції пресованого кави, на одне варіння потрібно близько 7 м. Кава поміщається в фабричну упаковку між двома шарами фільтрованого паперу. Технологія приготування порційного кави (ESE) вже давно визнана в усьому світі. А кавоварки, що мають таку функцію, називають ESE сумісними. Ця «опція» значно спрощує приготування напою еспресо, при цьому забезпечує досить високу якість напою. Така додаткова функція підвищує вартість кавоварки.

Вибираючи кавоварку, звертайте увагу на додаткові особливості

Світлові індикатори процесу роботи, рівня води і температурного режиму.

Автоматичне спрацьовування відключення при перегріві. Такий пристрій збільшує терміни служби і знижує ймовірність отримання опіків.

Дві помпи. Вони дозволять приготувати одночасно два види кави, еспресо і кави капучино.

Знімний резервуар для крапельок. Це полегшує догляд за кавоваркою.

Кнопка «старт - стоп» дозволить при необхідності зупинити процес приготування.

Додати коментар


Захисний код
Оновити