Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Основні шкідники зернових, кукурудзяних, бобових

Думаю всі погодяться, що для кожної справжньої господині кухня - це святе. Однак по закінченні певного часу навіть охайна господиня може зіткнутися з шкідниками, які з величезним апетитом поїдають крупу, квасолю, сухарики, сухофрукти і багато інше. Як показала практика, при недбалому зберіганні запасів можуть завестися кухонні шкідники, які зіпсують все до чого тільки зможуть дотягнутися. Шкідники зернових, кукурудзяних, бобових культур мешкають абсолютно в кожному будинку, а от для того, щоб вони не зіпсували всі запаси, з ними слід старанно боротися, оскільки в даній ситуації все просто або ми їх - або вони наші запаси.У разі якщо забути на пару місяців про пакети і банках з борошном, крупою, кукурудзою і багатьом іншим, то можете готуватися до зустрічі з невідомими раніше домашніми жителями. Вміст баночок і пакетиків швидко перетворитися на невідому масу, яка так і кишить личинками і лялечками вусатих і безвусих шкідників на будь-який смак. Вони здатні пошкоджувати сухарі, солодощі, сушені фрукти і овочі і навіть деякі збори трав. Багато хто з них здатні літати і довго ховатися в старих придбаннях. Особливо багата на шкідників імпортна продукція, найчастіше рисова, яка є найбільш проблемною по шкідників. Наші пращури берегли борошно від знайомого хлібного точильника. У нинішній час доводиться познайомитися і з заморськими шкідниками, яких з імпортною продукцією прибуває все більше і більше, наприклад, суринамский мукоед, рисовий довгоносик, бразильський точильник, мавританська комашка. Перераховані шкідники є найбільш часто зустрічаються, саме вони нападають при невідповідному зберіганні на борошно, борошняні вироби, кукурудзу, крупу, бобові, і навіть мелений перець.

Харчова моль - гусениці метеликів амбарний вогнівки (розрізняють зернову і борошняну). Вони пошкоджують такі продукти як: висівки, печиво, крупу, зерно, борошно, сухарі. Люблять поласувати сушеними овочами та фруктами. Деякі гурмани-шкідники не відмовляться і від шоколадних цукерок. Властивий ознака заселення - грудки крупи, обплетена павутиною крупа, борошно та інші бакалійні продукти.

Суринамський мукоед - жучок довжина тіла приблизно 2,5 - 3,5 міліметра, червоно-бурий окрас, тіло вузьке, літати не здатний. За відповідних кліматичних умовах дає п'ять поколінь протягом року. Віддає перевагу пошкоджувати: борошно, печиво, сухофрукти, крупу.

Малий борошняний хрущак втричі менше свого великого побратима, окрас червоно-коричневий, літати не здатний. У хороших умовах дає чотири покоління. Віддає перевагу пошкоджувати: крупу, висівки, борошно, рис, рідко гречану крупу, сушені овочі та фрукти.

Великий борошняний хрущак - жук довжиною приблизно 13 - 16 мм, забарвлення від бурого до чорного. Личинками даного жука, так званими борошняними хробаками, годують рибок і птахів у клітках. Літає в нічний час. У теплі дає до двох поколінь протягом року. Віддає перевагу пошкоджувати: злежалі сухарі, борошно, висівки, зерно.

Амбарний довгоносик - жучок довжина якого 2 - 4 мм, забарвлення від чорного до світло-коричневого кольору. Літати не здатний. Даний шкідник має витягнуту голову і хоботок. Віддає перевагу пошкоджувати зерна кукурудзи, ячменю, жита, пшениці, гречки, рису, в деяких випадках ласує злежалася борошном і макаронами. Жук їсть зерна зовні, а його личинка їсть зсередини.

Рисовий довгоносик за розміром і формою тіла схожий на довгоносика комори. На відміну від амбарного має пару червонуватих плям на надкрила. У хороших умовах дає до шести поколінь. У переважній більшості випадків харчується тими ж припасами, що і амбарний довгоносик, але віддає перевагу кукурудзяним, бобовим і рисовим зернам.

Хлібний точильник - жучок довжина якого складає всього кілька міліметрів, має циліндричну форму, колір рудуватий, буруватий або світло-коричневий, в переляку прикидається мертвим. Літати здатний. У теплі дає до чотирьох поколінь. Личинки даного жука ушкоджують крупу, макаронні вироби, сушені фрукти, овочі, сухарі, печиво, бобові культури. Харчуються дані шкідники і борошном, перетворюючи її в грудочки.

Способи боротьби

Перемогти харчових шкідників не складно, головне проявити терпіння.

У переважній більшості випадків врятувати продукти від шкідників, у разі якщо вони вже завелися не можна зовсім. Найрезультативніші запобіжні заходи боротьби з ними, це чистота в місцях утримання продуктів. При найменшій підозрі слід негайно влаштувати генеральне прибирання у всіх шафах, викинути мішки та пакети з крупами, борошном, де вже оселилися жучки. Сипучі продукти необхідно тримати лише в герметичних ємностях з щільно прилеглими кришками. Настійно рекомендують не тримати бакалію в пакетах і тарі виконаної з тонких пластмас, оскільки по закінченні деякого часу пластик перетвориться на сито з причини прогризенние отворів.

Для боротьби з шкідниками категорично заборонено використовувати будь-які отруйні речовини. Всіх нахабних жучків, які вже перебралися з ваших припасів на полиці, можна швидко вивести, розклавши в місцях їх проживання папір і насипавши на неї суміш, виконану з рівних частин борної кислоти, цукрової пудри і дрібної крупи.

Всі місця зберігання продуктів харчування слід старанно і неодноразово промити теплою водою з милом або содою. Якщо така можливість є, то ошпарити окропом, а потім добре просушити і провітрити. Можна промивати з додаванням безпечного антисептика, наприклад, з оцтом. Для повного знищення слід повторити дану процедуру.

Уражені припаси в їжу абсолютно не придатні, оскільки вони зіпсовані фекаліями комах, коконами іхітиновими оболонками. У випадку якщо ви тільки виявили в крупі одиничних шкідників, слід її негайно ізолювати від незараженной крупи, після прогріти, просушити і відокремити від шкідників за допомогою сита. Маленькі пакети з ураженими продуктами переважніше викинути. Поїджена крупа набуває деяку гіркоту і втрачає свої початкові смакові якості. Дані продукти краще згодувати домашнім тваринам або птахам. Борошно можливо врятувати просіюванням крізь сито.

Найкращий метод запобігання від атаки кухонних шкідників - просто не робити великих припасів, особливо в теплу пору. І найважливіше - при першому ж виявленні жучків викидати продукти без жалю, оскільки своє здоров'я дорожче.

Заходи безпеки проти повторної появи:

- Придбаний пакет крупи відразу ж помістити на кілька днів в морозильник,

- Цукати, горіхи, родзинки зберігати тільки в холодильнику,

- Не залишати зимувати припаси на дачі,

- Якщо розводите борошняних хробаків на корм рибкам в акваріумі або птахам, то намагайтеся робити інкубатори герметичними, щоб дорослі особини й не розліталися по квартирі.

Нехай на вашій кухні будуть лише чисті і смачні продукти!

Додати коментар


Захисний код
Оновити