Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як виростити апельсин в домашніх умовах

Садівники знають, що найбільш цінне дерево це саме те, яке посаджене тобою і вирощена з кісточки. У випадку якщо ви вирішили самостійно виростити вдома цитрусові, приготуйтеся до того, що справа це неймовірно клопітка і зовсім не така легка, як могло б здатися на перший погляд. У даній статті ми розповімо вам про те як виростити апельсин в домашніх умовах.Апельсин є вибагливим рослиною, яка вимагає старанного догляду і турботи. Але навіть при належному догляді деревце стане приносити плоди лише після семи - десяти років, а в деяких випадках і більше того, взагалі жодного разу не порадувати вас урожаєм. У будь-якому випадку, спостерігати, як росте власноруч посаджене деревце велике задоволення. Більше того, апельсинове деревце неймовірно красиво, і займає гідне місце в інтер'єрі.

Приступити до процесу вирощування можна відразу після того, як з'їдений найбільш солодкий і смачний апельсин і з нього вилучено всі кісточки. Слід приготувати маленький горщик з отворами в днище, засипати в нього спеціалізовану землю призначену тільки для цитрусових, дану землю можна придбати в кожному квітковому магазині. На глибину приблизно два сантиметри висаджують всі наявні кісточки. Земля повинна бути добре зволожена, оскільки апельсин дуже любить воду. Для того, щоб пробивалися паростки, рослині слід забезпечити звичну йому атмосферу, а саме високу вологість і температуру. З цією метою на горщик слід натягнути щільний пакет, таким чином у вас вийде мініатюрний варіант теплиці, такі роблять в городах для швидкого визрівання рослин.

Горщик з саджанцями слід поставити в світле місце, але прямих променів сонця все ж слід уникати. Увечері, коли сонце йде, слід знімати пакет з горщика, даючи рослинам вдосталь "подихати". Пам'ятайте поливати апельсин водою, найкраще підійде відстояна вода. По закінченні 15-20 днів з'являться найперші паростки. Після появи сходів необхідно ще тиждень спостерігати за їх ростом для того, щоб відібрати найбільш сильні. Пересаджувати рослини слід приблизно через рік, але можна і трохи раніше, переважніше навесні, підбираючи горщик за розміром, щоб не перешкоджати формуванню кореневої системи. Не забувайте, на початковому етапі ви повинні не просто думати про те, як виростити апельсин, але і як грамотно його пересаджувати.

Як вже було сказано, апельсин - рослина, що вимагає старанного догляду. Знайдіть для свого улюбленця місце, де багато світла, але при цьому відсутні прямі сонячні промені. Також можна застосувати і додаткове освітлення. Деревце тягнеться до світла, може бути, що гілки, повернені до вікна, будуть розвинені трохи сильніше, ніж інші. Щоб уникнути нерівномірного розвитку, слід час від часу трохи повертати рослину. Не радять і переміщати примхливий цитрус, оскільки рослина погано переносить зміни місця.

Приміщення в якому росте цитрус має бути досить вологим, оскільки деревце негативно реагує на сухе повітря. Слід також систематично обприскувати рослина або поставити зволожувач повітря. Періодично приблизно раз на три тижні слід влаштовувати цитрусові душ. При цьому варто не забувати, що поливати рослину слід лише теплою відстояною водою, з цієї причини під час душу слід прикрити землю, поливаючи лише крону. Влітку і навесні полив повинен бути обов'язково рясним, оскільки лише так можна виростити апельсин, для цього слід двічі на день, поливати цитрус.

Для того, щоб рослина початок плодоносити, потрібна спеціалізована підгодівля, яку можна купити в квіткових магазинах. Добрива також покращують смак цитруса, адже в переважній більшості випадків в кімнатних умовах апельсин дає гіркуваті плоди. Отримати плоди від домашнього деревця неймовірно складно, незважаючи навіть на те, що апельсин плодоносить при самозапилення. Вся суть полягає в тому, що цвітіння у рослини настає тільки при температурі +15 +18 градусів, чого досягти в домашніх умовах зовсім непросто. Єдиний розумний варіант - це засклена і утеплена лоджія, де можна тримати апельсин з осені до весни. Однак у кожному разі, для того, щоб був урожай, рослину слід прищепити. Зробити це не маючи досвіду, вельми складно, з цієї причини краще звернутися до фахівців. Для даних цілей можна застосовувати гілочки лимона, апельсина або ж грейпфрута від плодоносного дерева, дане схрещування істотно поліпшить якість плодів.

Дуже важливим для появи плодів є формування крони. Якщо не допомогти деревця й вчасно не обрізати гілочки, воно не стане давати гілок більше, ніж другого порядку, а плоди дозрівають лише на гілках четвертого-п'ятого порядків. Без грамотного підрізання апельсин росте вгору, але ніяк не в широчінь, що робить плодоношення зовсім неможливим. Підрізати слід тільки кінчики гілок, залишаючи по парочці нирок на підрізаній гілці. Саме з них з'являться гілки другого порядку, які слід підрізати такою ж схемою. Далі з'являється таке розгалуження, яке точно також підріжеться, і так до появи гілок п'ятого порядку. Сформована даними чином крона не тільки виглядає набагато красивіше, але і більше шансів на те, що після певного часу вам все таки вдасться поласувати власними апельсинами, зовсім недавно ви лише планували виростити апельсин, а от вже тепер тримаєте в руках його плоди.

Вирощування цитрусових будинку - безсумнівно клопітка справа, але при цьому і вдячне, оскільки немає нічого приємнішого, ніж збирати свій урожай.

Додати коментар


Захисний код
Оновити