Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Корисні властивості золи та її застосування в господарстві

Корисні властивості золи та її застосування в господарстві сьогодні відомо поки ще не всім. У нинішній час виражений енергетична криза, незважаючи на те, що даний факт вельми сумний, він зробив добру справу, а саме - змусив людей застосовувати камін не просто для прикраси інтер'єру, але також і для обігріву будинку, а також дозволив побачити корисні властивості золи. Обов'язково зберігайте золу, оскільки вона є цінним почвоулучшітелем і вдвічі результативніше загальновідомого вапняку. Про те, наскільки корисна зола і яким чином її можна здійснювати застосування в господарстві, ми розповімо вам у цій статті.Незважаючи на те, що зола корисна, це ще зовсім не означає, що її слід вносити в грунт щороку. Головне - не перестаратися. Настійно не радять вносити в грунт золу без перевірки кислотності грунту, аналіз слід робити раз на кілька років. Безліч рослин чудово розвиваються на кислих грунтах, з цієї причини золу необхідно вносити у великих обсягах лише в тих випадках, коли грунт надмірно кисла. Уникайте вносити золу під культури, які навпаки люблять кислі грунти. Серед них можна виділити картопля, редис, кавун, рододендрони, чорницю, гостролистий, азалії, що відчувають корисні властивості золи.

Тест на кислотність виконується таким чином: беруть грунтову пробу, зволожують її невеликою кількістю дистильованої води і опускають в грунтову суміш шматок лакмусового паперу. Змінився колір лакмусового паперу зіставляють з таблицею, доданій до комплекту паперу.

Садівники застосовують деревну золу як джерело калію і вапна. Деревну золу промивали, а розчин випарювали, отриманий осад складався з карбонату калію та інших солей. Непромитих зола містить у своєму змісті безліч мінеральних елементів, які містилися в дереві. Зола - хороше джерело калія, завдяки якому стебла рослин стають міцнішими та стійкими до вилягання. Крім цього, калій надає рослинам життєву силу, стійкість до хвороб і холоду. У давні часи деревна зола була основним джерелом даного елементу. Так проявляються корисні властивості золи.

До переваг деревної золи можна віднести здатність наявного в ній калію стримувати активний ріст рослини, спровокований надлишком азоту, а також не допускати раннього дозрівання, яке здатна спровокувати фосфорна кислота. Перебуваючи у рослині, калій бере активну участь у виробництві поживних речовин і їх подальшому перетворенні в крохмаль. Калій відіграє основну роль і в формуванні хлорофілу.

На дефіцит у грунті калію вказує і зовнішній вигляд листя рослин, даний елемент переміщається в рослині з нижніх листків до верхніх, і при його дефіциті краю нижнього листя спочатку жовтіють, а після буріють і набувають обпалений вид. Крім того, в нижніх листках може виникнути крапча-тость і жовта плямистість.

Зола з деревини твердих порід містить більший обсяг калію в порівнянні з золою отриманої з м'яких порід, тому її застосування в господарстві так важливо. Твердження, що її корисні властивості перебільшені, що вона є згубною для рослин, повністю не відповідають дійсності. Обидві золи можна сміливо вносити в грунт. Однак під картоплю вносити золу щороку не слід, тому як вона може спровокувати парші (хвороба, поява якої провокує нейтральний грунт). З іншого боку, деревну золу доречно щороку вносити в клумби з півоніями, щоб вони краще цвіли і росли.

Наявні в деревній золі елементи розчиняються у воді, з цієї причини не можна зберігати золу під відкритим небом. Слід або ж відразу закласти її в компостну купу або внести в грунт, або зберігати в сухому місці. У разі якщо грунтовий аналіз показав, що грунт досить кисла, вносите золу на початку весни, восени або взимку (2,5 кілограма на 10 кв.м).

Внесення золи в компост

Золу благотворно вносити в компостну купу, де органічні матеріали містять безліч кислот. Надмірно кислий матеріал компостної купи істотно повільніше розкладається. Якості золи дозволяють нейтралізувати кисле середовище компосту. Однак якщо грунт лужна, нейтралізувати компост золою не слід. У разі якщо не нейтралізувати компост, то з нього виділиться великий обсяг аміаку, який здатний вбити або згубно вплинути на земляних черв'яків мешкають в купі і інших корисних грунтових організмів.

Компостні купи слід грамотно складати. Спори, яєчка комах і інші організми у стадії спокою сприяють розкладанню органічного матеріалу, який мешкає в грунті, на поверхні органічних відходів і навіть в харчових покидьків. Деревна зола змушує даних мешканців покидьків проявляти активність при розкладанні органічного матеріалу і так проявляє корисні властивості.

Якщо внесли деревну золу, то рослинні залишки, за рахунок активної діяльності мікроорганізмів, розкладаються швидше і перетворюються на поживні речовини. При підвищеній кислотності середовища дані мікроорганізми можуть проявляти низьку активність, і в грунті не накопичиться достатній обсяг азоту, фосфору, кальцію і магнію, які важливі для рослин. Деревна зола є ключем до комора поживних речовин для ваших рослин.

Зола для газону і її корисні властивості

Застосування деревної золи в господарстві не обмежується лише городом. Хороша зола і для газонів, оскільки містить такий же обсяг вапна, як і мелений вапняк, застосовуваний для поліпшення газонів. Переважаюча більшість газонних трав значно краще росте на грунтах мають нейтральну кислотність, тому що при даному показнику кислотності поживні речовини стають доступнішими для рослин, значно легше всмоктуються їх кореневою системою.

Газонні трави на якісно провапнованих грунтах більш агресивні, у порівнянні з травами виростають на кислому грунті, і абсолютно не допускають у своє співтовариство бур'янів. Але, якщо ваша галявина заражена бур'янами, це ще не означає, що грунт кислий і потрібно зола. Вапнування не може бути панацеєю, воно благотворно в якості засобу для боротьби з бур'янами тільки тоді, якщо кислотність грунту висока і рослини не можуть отримувати наявні в землі цінні речовини.

Додати коментар


Захисний код
Оновити