Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Догляд за кришталем

Кришталь завжди вважався ознакою високого соціального статусу і достатку. Досить складно уявити сім'ю, де на полицях серванта відсутні кришталеві вази, келихи, чаші. Вироби із кришталю подавалися до столу лише з торжеств, це можна пояснити високою цінністю і зовнішнім виглядом кришталю. У минулі часи кришталеві кубки та чаші були завжди надбанням знаті, але і в нинішній час кришталь не втратив актуальність. Посуд і прикраси з нього користуються величезним попитом і на сьогоднішній день, але доглядати за даними виробами зовсім не просто. Буде потрібно певна обережність і само собою знання деяких хитрощів. У даній статті ми розповімо вам про те як правильно доглядати за виробами з кришталю.Для того, щоб надати діамантовий блиск кришталевих виробів, слід намочити м'яку тканину спиртом і протерти виріб. Після того, як спирт висохне, запах просто випарується, а виріб стане виблискувати нічим не гірше дорогих каменів.

Чистити кришталь необхідно поетапно. Спочатку його протирають крупною сіллю, після миють у мильному розчині. Обполіскувати слід в теплій воді з додаванням оцту, він додасть гарний блиск. В якості альтернативи можна застосувати синьку. Для цього необхідно невеликий обсяг синьки розвести в теплій воді, обполоснути вироби і насухо протерти м'якою фланелівой або вовняною ганчіркою.

Кришталь не любить соду, з цієї причини слід його чистити або спеціалізованими засобами, або просто мильною водою. Вироби із кришталю часто прикрашають позолотою або сріблом, це додає їм розкоші і робить ще більш красивими. У разі якщо на виробах є позолота або малюнок, то миють зовсім без мила просто в теплій воді, а обполіскують, застосовуючи синьку або оцет, після старанно натирають до блиску тканиною.

У разі якщо вироби з кришталю не надто сильно забруднені, їх можна помити традиційними засобом призначеним для миття посуду, яке не містить у складі великих гранул, після просто натерти ганчіркою. Особливо доречний даний метод для чищення кришталевих люстр, бра. Якщо бажаєте додати їм блиск, то спирт слід розпорошити за допомогою пульверизатора.

Слід пам'ятати, що кришталевий посуд досить тендітна, вона може тріснути або ж лопнути від надмірно різких перепадів температури. З цієї причини вироби з кришталю ні в якому разі не можна опускати з холодної води в гарячу. Якщо вам необхідно в кришталевий посуд покласти що-небудь гаряче, то її необхідно попередньо поставити на підставку з дерева. Металеві підставки застосовувати не можна оскільки кришталь лопне так само як і без підставки.

Кришталеві келихи слід зберігати окремо, але ніяк не стопками. В іншому випадку вони можуть застрягти в друг другу і просто тріснути, коли станете їх діставати. У разі якщо неприємність все-таки відбулася і келихи застрягли, то слід в верхній келих налити прохолодною водою, а в нижній - теплою, це допоможе їм роз'єднатися без тріщин.

Слід пам'ятати, що кришталевий посуд абсолютно не сприймає механічну чистку, саме з цієї причини її не можна мити в посудомийній машині. Небажано ставити її в духову шафу і мікрохвильову піч. З роками кришталь каламутніє, особливо у випадку якщо його часто застосовують, тому необхідний профілактичний догляд і полоскання в оцті / синьці проводити слід раз на місяць.

Незважаючи на достаток виробів з кришталю, в нинішній час можна часто зустріти підробку. У випадку якщо не впевнені в тому, що вам пропонують справжній кришталь. Слід перевірити його якість, а це досить легко. Першочергово, справжній кришталь істотно дорожче звичайних виробів зі скла. У разі зіткнення виробів зі справжнього кришталю, лунає мелодійний дзвін, який суттєво відрізняється від дзвону виробів виконаних з скла.

За допомогою кришталевого посуду можна підкреслити важливість випадку, який зібрав за одним столом близьких людей. Він завжди актуальний і буде цінується у всі часи. При грамотному догляді вироби з кришталю прослужать вам тривалий час і завжди будуть радувати своєю красою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити