Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Користь і шкода застосування полівітамінів з мінералами

Користь і шкода застосування полівітамінів з мінералами повинна бути відома кожному. У нинішній час люди часто страждають від нестачі вітамінів і мінералів, причому пора року не має істотного значення, проте навесні дефіцит виражений більше. У весняну пору природа пробуджується після тривалої сплячки, а люди все частіше і частіше йдуть на прийом до медичних фахівців. У більшості випадків люди скаржаться на втому, апатію, млявість, сонливість і схожі стану. Вся суть полягає в тому, що нашому організму потрібна допомога у подоланні наслідків тривалого періоду відсутності вітамінів.Але в нинішній час всюдисуща реклама пропонує нам вітамінно-мінеральні комплекси на будь-який смак. Однак необхідно точно знати, яка може бути користь і можливу шкоду застосування полівітамінів з мінералами. За запевненнями реклами у складах даних диво-комплексів є все, що потрібно нашому організму. Всім нам давно відомо про сприятливий вплив вітамінів, і з цієї причини ми активно реагуємо на дані пропозиції. От тільки ніхто не замислюється над тим, що всі ці вітамінно-мінеральні комплекси, як і абсолютно будь-які фармакологічні препарати, мають не просто показання до застосування, а й певні протипоказання. Тому може бути і користь, і шкода від пріміненія полівітамінів з мінералами. Пам'ятайте, лише кваліфікований лікар може підібрати для вас потребується комплекс. У даному випадку полівітаміни зміцнять організм, допоможуть при лікуванні певних захворювань, суттєво підвищать імунітет і працездатність. А от у випадку самостійного і бездумного застосування препаратів цієї групи ви можете завдати істотної шкоди власному здоров'ю. У даній статті ми якраз і поговоримо про переваги і недоліки полівітамінів з мінералами.

Як грамотно приймати комплекси полівітамінів з мінералами? Думаю, всі погодяться, що в нинішній час дана тема неймовірно актуальна. В останні роки проведені дослідження показали, що засвоєння вітамінів відбувається незалежно від наявності в комплексі мікроелементів. А от з мікро і макроелементами ситуація йде зовсім інша, змішуючи дані елементи, можна отримати результат зовсім далекий від очікуваного, тобто імовірна і користь, і шкода застосування полівітамінів з мінералами.

Простий приклад, вітамін В6 допомагає засвоювати магній, вітамін D істотно покращує обмін кальцію і фосфору. Щоб краще засвоювалися хром і залізо, нам буде потрібно вітамін С, а для того, щоб збільшити користь від одержуваного заліза потрібно мідь. Без селену вітамін Е не позбудеться сильного антиоксидантного ефекту. Захист клітин від руйнувань-це робота цинку, а також марганцю. Дані поєднання елементів мають повне право на існування в одній таблетці і само собою принесуть нам користь.

Мінерали є не тільки друзями між собою і вітамінами, а й серйозними конкурентами. Тому ймовірна і користь, і шкода від застосування полівітамінів з мінераламі.Так, наприклад, кальцій значно знижує засвоєння заліза, цинк не дозволяє повністю засвоїти мідь, залізо і кальцій при підвищеному рівні вітаміну С в організмі, провокують дефіцит міді.

З цієї причини кваліфіковані фахівці настійно радять приймати мікроелементи-антогоністи в різний час. Замість того, щоб випити одну таблетку, яка має у своєму змісті десяток мінералів, буде набагато краще випити кілька, але різноманітних за своїм змістом. Слід пам'ятати, що комплекси приймаються лише за рекомендацією лікаря, оскільки вони гарні далеко не для всіх.

У переважній більшості випадків люди вважають, що чим більше у змісті таблетки полівітамінів з мінералами, тим вона стане корисніше. Але насправді це далеко не так. Корисність даних комплексів визначається тим, наскільки вони потрібні організму. У разі якщо організму не потрібні дані вітаміни і мікроелементи, то прийом таблеток буде абсолютно даремний. Крім того, надлишкові вітаміни виводяться із сечею, а от мікроелементи мають здатність накопичуватися. Надлишок даних речовин в організмі ще більш пагубний, ніж їх дефіцит, і це може призвести до серйозних розладів. З цієї причини перед застосуванням препарату переважніше знати вміст речовин у вашому організмі.

Багатьом цікавий питання чи можна при повноцінному харчуванні взимку не приймати вітаміни зовсім, а також яка користь і шкода від застосування полівітамінів з мінералами. Фахівці впевнені, що без прийому вітамінних комплексів в нинішній час просто не обійтися Їжа, споживана людьми, містить малу кількість вітамінів. Харчова цінність продуктів досить низька, оскільки в них міститься великий обсяг різноманітних добавок і всіляких консервантів. Продукти ми зберігаємо тривалий час в холодильнику, а, на думку фахівців, при даному зберіганні вже після декількох днів втрачається, тридцять відсотків вітаміну С. Овочі та фрукти в наші страви потрапляють з теплиць, з цієї причини вміст вітамінів в них зовсім маленьке. Фахівці настійно рекомендують приймати полівітаміни з мінералами один або три рази на рік але ніяк не частіше. Природно, утримання комплексу і число курсів повинен визначити кваліфікований лікар. У ті періоди, коли ви не приймаєте полівітаміни, благотворно пити аскорбінову кислоту або ж настій шипшини.

У їжі містяться деякі речовини, здатні допомогти організму засвоїти вітаміни. У зв'язку з цим радять вживати комплекс полівітамінів з мінералами під час прийняття їжі і обов'язково запивати великим обсягом води. При прийомі комплексу разів на день бажано приймати в першій половині дня з найбільш багатою їжею.

У нинішній час з'явилися препарати полівітамінів з мінералами, які розчиняються повільно. Вони засвоюються організмом протягом приблизно дванадцяти годин, так відбувається менше взаємодія компонентів між собою і вони істотно краще застосовуються організмом. Проте всі ті комплекси, на упаковці яких немає позначки «жувальні», необхідно проковтнути вітаміни цілими, не розкушувавши при цьому. В іншому випадку частина вітамінів, наявних в таблетці або капсулі, зруйнуються в роті, а також шлунку.

Необхідно також знати, що препарати заліза ні в якому разі не можна приймати в одночас з кавою, чаєм, молоком, а також горіхами. Також існує група жарознижуючих вітамінів (А, D, Е, F, К), які слід приймати лише після жирної їжі. Приймайте полівітаміни з мінералами правильно і будьте завжди здорові!

Додати коментар


Захисний код
Оновити