Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Шкідливі для здоров'я кімнатні рослини

Шкідливі для здоров'я домашні рослини варто мінімізувати. Думаю, багато хто погодиться, що кімнатні рослини оживляють наше житло, сприяють гарному настрою, та й просто радують око. І навіть похмурою взимку вас неодмінно порадує власний зелений куточок. Однак власники домашніх вихованців, особливо - кішок, собак і папуг, знають, що даний куточок може істотно постраждати від вихованців або самі вихованці можуть постраждати від квітів, тому необхідно знати шкідливі для здоров'я домашні рослини.

Усім без зайвих пояснень зрозуміло, яким чином можуть нашкодити домашні улюбленці кімнатним рослинам, але от як можуть нашкодити кімнатні рослини? У дійсності, все банально просто, існують ряд шкідливих для здоров'я кімнатних рослин, навіть небезпечних. Та до того ж далеко не у всіх вихованців вистачає розуму не їсти дані рослини, оскільки тварини є цікавими створіннями і їм все необхідно пробувати на смак.

Найбільш згубними для здоров'я кімнатними рослинами вважають представників сімейства ароїдних. Ці шкідливі для здоров'я домашні рослини красиві і на вигляд, найпоширеніші з них - філодендрон, диффенбахія, колоказія і багато інших.

Дані домашні рослини містять в собі отруйний сік, який може спровокувати у тварин набряк гортані, а в разі якщо потрапить в очі, то необоротних змін рогівки просто не уникнути. У разі якщо кішка з'їсть шматочок аркуша монстери, у неї почнеться печіння мови, ротової порожнини, а також горла, після часу з'являться пухирі. А от у випадку якщо вона проковтне шматок листа диффенбахії, то за винятком печіння вона може просто задихнутися. Ліана в наявності містить отруту, при якому у вихованця може початися діарея. Тому такі домашні рослини шкідливі для здоров'я.

Не менш згубно для тварин і сімейство молочайних, наприклад, молочай і Кротон. У представників даного сімейства є смоли, які містять отруйні речовини. У разі якщо тварина поласувати таким рослиною, то гарантовано станеться отруєння, яке потягне за собою такі серйозні наслідки, як опіки, виразки, може навіть наступити тимчасова сліпота, серйозне запалення ротової порожнини, може порушитися ШКТ і навіть нервова регуляція. Дані домашні рослини навіть можна і зовсім не їсти, оскільки при одному дотику до них сік відразу потрапить на шкіру або слизову оболонку і залишить власний слід.

Сімейство амарилісових також здатне завдати шкоди вашому пухнастому люімцу. Наприклад, такі його представники, як гіппеаструм, клівія, гемантосу, еухарис і багато інші. Листя, квітконоси, а також луски цибулин переважної більшості даних кімнатних рослин мають деякі порожнини, які містять безліч слизу, що витікає в разі пошкодження. Дана особливість стосується і деяких садових представників даного сімейства, наприклад, як білоцвіт, нарцис, а також галантус.

Кутровиє також здатні нашкодити домашньому вихованцеві, оскільки в Мандевіллі, Катарантус, АДЕНИУМ, Алламанда, олеандрі, пахіподіум і раувольфии у складі є безліч алкалоїдів, а також глікозидів. При попаданні в організм вони провокують порушення функціонування серця і нервової регуляції. Дрібним тваринам такі шкідливі домашні рослини, може бути, нашкодять суттєво сильнішими, в деяких випадках спостерігається навіть летальний результат.

Дуже приваблюють тварин яскравістю своїх плодів шкідливі домашні рослини, що належать до сімейства пасльонових, а саме - бровалія, брузенфельзія, бругмансія і соландра. Унаслідок того, що вони мають гарні квітки, користуються актуальністю, а в саду петунія і запашний тютюн. На пустирях і сміттєвих купах мешкає беладона і звичайно ж дурман. Проте не всім відомо, що у всіх частинах даних рослин є отруйні алкалоїди. Вони дійсно небезпечні, провокують нудоту, блювоту, сонливість.

У наш час з кожним роком все більше і більше стають актуальними хвойні, але і в їх середовищі можна зустріти досить підступних представників. У минулі часи, коли слід було отруїти людину, йому давали випити вина з кубка, який вирізаний з тисового дерева. У даному рослині отрута поширений дуже нерівномірно. Тут є подальша тенденція, чим старше хвоя тим міститься більше в ній отрути. Даний токсин може спровокувати подразнення слизової шлунково-кишкового тракту, викликати блювоту і пронос, він робить сильний вплив на серцеву діяльність і може навіть зупинити дихання.

Листя, а також квітки гортензії можуть бути пагубні для здоров'я, оскільки вони містять іони ціаніду, які проявляють отрута лише в тому випадку, коли відбувається контакт з водою або зі слиною.

Фатсия має в собі певні токсичні речовини, які легко можуть викликати порушення в роботі нервової системи. А наявні в пеларгонії масла подразнюють слизові у маленьких птахів. Загальновідомий плющ несе особливу небезпеку для дрібних гризунів. Наше улюблене алое здатне запросто спровокувати напад діареї фактично у кожного домашнього улюбленця. Тому такі домашні рослини шкідливі для здоров'я.

Для того, щоб домашні тварини не нашкодили собі, вам слід обмежити їх доступ до даних небезпечним рослинам. З цією метою слід просто напросто прибрати рослини на недосяжну дистанцію або ж висоту. У разі якщо у вас вдома живе собака або ж гризуни, слід просто підвісити шкідливі для здоров'я рослини на пристойну висоту або зовсім прибрати їх у шафу. У разі якщо ви є власником птиці, достатньо лише заховати вазони на підвіконня і закрити доступ за допомогою штор або застосувати до даної метою жалюзі. Трохи складніше доведеться господарям кішок, оскільки вони і на шафу, і на підвіконня спокійно залізуть і постараються будь-яким способом дістатися до загадкових підвішеним горщиках. У даному випадку слід просто уважно поставитися до вибору рослин, або ж подарувати комусь дані рослини, тільки тому хто не містить тварин.

Однак якщо пізно дізналися про те, що бувають шкідливі і навіть небезпечні для здоров'я улюбленців кімнатні рослини, і вихованець все ж дістався до рослини, йому слід надати першу допомогу. У даному випадку необхідно промити слизові і дати активоване вугілля з великим об'ємом води. Загнану скалку необхідно обов'язково вийняти, якщо вражена поверхню, то неодмінно обробити. Але варто запам'ятати і те, що слід якомога швидше доставити потерпілого до досвідченого ветеринара. Оскільки ваша тварина могло поласувати рослиною, коли вас не було вдома, а в даних випадках цінна кожна хвилина. Проте все ж ми вам радимо позбутися від даних кімнатних рослин, які шкідливі з визначення для здоров'я, оскільки вони здатні нашкодити не тільки вихованцям, а й вам. Будьте здорові, бережіть себе і своїх близьких!

Додати коментар


Захисний код
Оновити