Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Сушка для фруктів та овочів - особливості використання

Коли дозрівають ягоди і фрукти або настає пора збирати гриби, хочеться зберегти продукти довше. Сьогодні це не проблема, якщо в сімейному бюджеті знайдуться кошти на покупку морозильної камери і площа в неопалюваному приміщенні, де вона буде розміщена. Сушіння фруктів, грибів, трав,овочів - теж поширений спосіб заготівлі з подальшим тривалим зберіганням. А завдяки спеціальним електросушарка, цей процес можна здійснювати навіть у міській квартирі.

 

Сучасна електрична сушарка має вигляд циліндричної ємності з лотками.У конструкцію сушарки входить вентилятор, який забезпечує рух нагрітого повітря, за рахунок чого і здійснюється процес сушіння. Як правило, повітря направляється до вгорі і тому для рівномірної сушки лотки доводиться переставляти, але зустрічаються і моделі, де обдув продуктів відбувається з усіх боків. Дуже важливо,щоб сушарка мала термостат, що дозволяє регулювати температуру. Наприклад, сушарка «Суховій М» термостат не містить, що вкрай незручно: максимальна і незмінна температура, наприклад, в 500С зовсім не підходить для сушіння трав, спецій і чаю. Та й при сушінні ягід, фруктів і овочів може з'являтися обвуглювання, не кажучи вже про те,що вони втратять всі корисні властивості. Вважається, що найкращим варіантом є сушка при 60С, яка можлива при інфрачервоному методі. При такій сушці всі корисні мікроелементи залишаються в продуктах.

Кількість лотків в електросушарці коливається від 5 до 20 штук. Розкладати фрукти та інші продукти слід в один шар,щоб не заважати руху повітря. З цією ж метою можна стелити під продукти папір і тканину. Але лотки в сушарці з отворами і деякі види дрібних ягід (смородина, наприклад) після сушіння можуть просто провалюватися - все одно доводиться підстилати марлею або подібним матеріалом. Важливо, щоб сушарка мала можливість поміщати більше літаків,ніж в початковій комплектації - п'ять літаків можуть помістити не більше 4 кг продуктів, і для родини, у якої є будиночок в селі, її при великому урожаї буде недостатньо.

Як правило, корпус електросушарки виготовляється з пластика. Зустрічаються і металеві сушарки, але вони значно важче. Будь прилад,працюючий при високих температурах може перегріватися. Для пожежобезпеки сушарка повинна мати функцію автоматичного вимкнення.

Додати коментар


Захисний код
Оновити