Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як зробити рідину, що світиться?

Зробити світиться рідина ми навчимо вас у цій статті. Напевно ви неодноразово ловили себе на думці, як же красиво світяться в темряві деякі предмети або рідини. Це бачення здається чарівним настільки, що вас ніби

Як зробити рідину, що світиться?

Напевно ви неодноразово ловили себе на думці,як же красиво світяться в темряві деякі предмети або рідини. Це бачення здається чарівним настільки, що вас ніби перенесли в казковий світ.

Як зробити світиться рідина? Цілком реально, якщо вас не лякає миття посуду, після її виготовлення. Однак і сам процес виготовлення цього дива не найлегший.Сяючі рідини бувають настільки різними за кольором і типу світіння, але все ж неодмінно кожна з них викличе захват у стороннього спостерігача. У кожному разі, світіння рідини можна пояснити науково, а якщо залучити до цього вашої дитини, то виготовлення рідини, що світиться неодмінно викличе у нього непідробний інтерес до такої науки,як хімія. Таким чином, залучаючи чадо до хімічних дослідів зі світиться рідиною, ви зможете доступно і просто пояснити поняття «хемілюмінесценція». Для того, щоб почати досліди з рідиною, вам доведеться сходити за реактивами в аптеку або магазин хімічних реактивів.Як зробити світиться рідина і що для цього знадобиться? Вам потрібно буде купити перекис водню 3% в обсязі 80 мл, люминола близько 3 грамів, стільки мідного купоросу (його можна замінити червоною кров'яною сіллю або хлорним залізом, або 30 мл диметилсульфоксиду), розчину їдкого натру (NaOH) в обсязі 10мл (35г їдкого калію, КОН),флуоресцентні барвники, такі як рубро (він червоного кольору), еозин, діамантовий зелений, флуоресцеїн. Потім запасіться 100 грамами води і двома пробірками або колбами.

Отже, приступаємо робити світиться рідина. У пробірку слід налити 100 мл води і розчинити в ній люмінол. Люмінол за своєю суттю це порошок жовтого кольору,викликає в кислотних і нейтральних розчинах блакитне світіння. Він ще носить назву гідразид 3-амінофталевой кислоти, з легкістю окисляющегося в лужному середовищі за допомогою перекисних сполук з присутністю іонів міді, сірки, заліза, які мають змінну валентність. Тому наступним етапом додайте в колбу перекис водню.Потім додаємо туди ж K3Fe (CN06) - кров'яну сіль. Якщо такої немає, то щоб отримати світиться рідина, можна використовувати мідний купорос (CuSO4) або хлорне залізо (FeCl3), а якщо немає і це, то купіть в аптеці звичайний димексид або використовуйте кров зі свіжого м'яса свинини або телятини, розведеного водою в обсязі 1 столової ложки,так як в крові також присутні іони 2-валентного заліза. Цей метод також добре відомий криміналістам для виявлення слідів крові.

Тепер починається чарівництво. Щоб його зробити і отримати світиться рідина, потрібно в колбу або пробірку з отримати розчин додати їдкий натр. Тепер вимикаємо світло і спостерігаємо світіння рідини яскравим блакитним кольором. Якщо ви хочете отримати інший колір свічення, то в цю ж колбу можна додати будь-який інший,але обов'язково флуоресцентний барвник, наприклад такий, як еозин, діамантовий зелений або рубр. Принцип дії такої, що частки даного барвника перехоплюють кванти світла, які випромінює люмінол, і починають випромінювати їх на більш низькій частоті, в результаті чого і виходить інший колір свічення рідини.Як зробити світиться рідина є ще один варіант - на основі диметилсульфоксиду. Так як ця речовина продається в рідкому вигляді, то люмінол додається не розчинений у воді. Слід змішати дуже обережно в пробірці або колбі їдкий калій, димексид з 0,1 г люминола. Потім обережно струсіть колбу, попередньо закривши її щільно кришкою.Ви відразу відзначите поява яскравого блакитного світіння рідини. Колір світіння теж можна поміняти за допомогою флуоресцентних барвників. Якщо ви починаєте помічати слабшанню світіння, то достатньо відкрити кришку і світіння знову стане яскравим завдяки доступу повітря в колбу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити