Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Способи боротьби з будинковими мурашками

Ще в дитинства нас вчать уважно ставиться до корисних мурашкам, оскільки вони винищують шкідливих комах. Однак все кардинально змінюється, коли в будинку поселяються руді будинкові «мурахи фараонів» (Monomoriumpharaonis). Ці комахи виведуть з себе кожну господиню. У разі якщо мурахи окупували житло,то вам необхідно терміново ознайомитися з методами боротьби з даними комахами.

 

Чим небезпечні мурахи

Відомі випадки, коли мурахи нападали на грудних дітей і сплячих дорослих. Мурахи здатні забратися у вуха, ніс, рот, і все це для того, щоб відщипнути ласі шматочки шкірного епітелію.Крім того мурашки здатні заповзати під гіпсові пов'язки хворих, щоб розкривати гнійники. Укусів людина не відчуває, але так як мурашки, повзають по покидькам, то переносять на собі інфекцію і яйця глистів. Так як вони всеїдні, то здатні пошкодити одяг, взуття, ізоляцію, навіть можуть вивести з ладу комп'ютер.Ці мешканці єгипетських пірамід і зараз віддають свою перевагу висотним будівлям. Вони воліють теплі місця, що мають підвищену вологість, наприклад кухні, ванні кімнати, туалети. У пошуках їжі комахи подорожують з поверху на поверх, а отже темпи їх розселення високі. Боротися з ними нелегко,тому як даний вид мурах живе сім'ями чисельність яких складає до одного мільйона особин. Адже не дарма ж рудий непосида і в наш час залишається найбільш поширеним видом серед членистоногих родичів

Методи боротьби

Найбільш дієві способи боротьби з мурахами полягають у знищенні їх гнізда. Але,зробити це фактично неможливо, так як воно в переважній більшості випадків заблоковано. Тому боротися доводиться з допомогою інсектицидних приманок. Даний метод заснований на тому, що будинкові мурашки понесуть їжу в гніздо, де вигодовують своїх личинок рідиною, яку самі відригають.Після поглинання отруєних приманок самки перестануть відкладати яйця, а отже знизиться чисельність «робітників», вони перестануть доглядати за своїм потомством. Колонія зменшується і відбувається її виродження.

Для боротьби з цими комахами готують приманки з бури (сіль тетраборной кислоти). Дане кристалічна речовина малотоксичних, а тому безпечно для людини і домашніх вихованців. Але воно дуже отруйна для будинкових мурах. Замінити буру можна борною кислотою. Готують приманки в емальованому посуді або скляних ємностях,пластик для даної мети не підходить.

Рідкі приманки. Вам потрібно чайна ложка бури, яку слід розчинити в 100 мілілітрах підігрітої води (приблизно до 60 градусів). Після додають п'ять чайних ложок цукру. Отриманий розчин охолоджують, додають у нього ложку варення або меду, все добре перемішується.Приманку розливають в плоскі ємності і розставляють на стежках. На квартиру знадобиться близько 15 штук. Можна застосовувати приманку протягом трьох тижнів.

Густі приманки. Необхідно перемішати дві столові ложки води, чотири чайні ложки гліцерину, одну чайну ложку бури або борної кислоти,дві чайні ложки варення або меду і три столові ложки цукру. Отриману суміш нагрівають при безперервному перемішуванні на слабкому вогні до повного розчинення складових. У разі, якщо готувати за рецептом, то ваша приманка не зіпсується протягом декількох місяців.

Сухі приманки.Слід змішати одна частина бури (збезводненої) з дев'ятьма частинами цукрової пудри або ж цукрового піску, старанно розтертого в ступці. Суху приманку розсипають там, де повзають комахи. Замість цукру можна розтерти яєчний жовток, зварений круто з п'ятьма грамами бури. Дану приманку можна розкладати на тривалий час,поки її не донесуть повністю.

М'ясні приманки. Потрібно дві чайні ложки бури, їх перемішують з половиною склянки фаршу (свинячого). Спецій, часнику, солі в ньому не повинно бути. М'ясну приманку розкладають на шляху руху мурашок. Обсяг борної кислоти або бури збільшувати не слід. Оскільки «робочі» мурахи загинуть раніше,ніж донесуть приманку в гніздо.

Приманки з фторидом натрію. Слід взяти підлогу грама фториду натрію, десять грам меду, тридцять грамів цукру і розчинити все це в 75 мілілітрах води. Приманку розливають в маленькі ємності і розставляють на мурашиних доріжках.

Дріжджі є дієвим засобом для знищення мурах.З них готують густу пасту, до якої домішують варення, сироп або мед. Мурахи поїдають приманку і гинуть від руйнування травної системи.

Важливо

До отруєної приманки ні в якому разі не повинні торкатися діти, посуд після приготування старанно вимивають. Приманки не дають миттєвого звільнення,оскільки з їх допомогою знищується тільки частина «робочих» мурашок, що доставляють їжу. Застосовуючи приманки систематично протягом двох місяців, можна винищити всіх мурах в заражених приміщеннях.

Щоб закрити шлях комахам у ваш будинок, слід закласти між стінами усі щілини. Для цього застосовують сірку, деревне вугілля, мастику.Замазка готується з суміші двох частин житнього борошна і однієї частини вапна з додаванням льняної олії або ж оліфи.

Добре допомагають відлякують речовини та інсектициди, що наносяться на стіни, підлогу. У разі якщо в будинку оселилися мурахи, то поспішіть обробити їх доріжки репелентами,у змісті яких є диметилфталат (ДМФ) або діетілтолуамід (ДЕТА). Завжди читайте зміст, вказане на упаковці. Обробку мурашиних «доріг» проводять з інтервалами в 3 - 4 дні. Після репелентів мурахи залишають будинок. Для огородження від мурашок маленьких діток можна обв'язати марлевими бинтами просоченими в репеленти ніжки ліжечок.Одним з дієвих методів боротьби є соняшникова олія. Для оберігання харчових продуктів від комах слід змастити маслом краю ємностей, в яких зберігайте посуд. Будинкових мурах добре відлякує запах полину, часнику, ліщини, бузини, помідорів, гвоздики, м'яти.Застосувавши рекомендації даної статті ви зможете перемогти «рудих бестій» окупували ваш будинок.

Додати коментар


Захисний код
Оновити