Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Чому кусаються оси і як правильно позбутися ос

З приходом теплої пори починають активно літати найрізноманітніші комахи. Вони поповнюють запас розтрачених за холодну пору сил, намагаються поласувати нектаром, діловито копошаться в кольорах. Але на грядки разом з комахами поспішають і дачники, щоб закласти основи врожаю, при цьому з розчуленням спостерігаючи за дзижчать комахами, які копітко запилюють всі рослини. У даній статті ми розповімо вам про те, чому кусаються оси і яким чином від даних комах позбутися.

Комахи бувають самими різними, тому не варто втрачати пильність, оскільки вони можуть бути і агресивні і нешкідливі.Останні не звертають на людей абсолютно ніякої уваги і пролітають повз, а от агресивні особини кусають кожного ліпшого.

До інтелігентам в даному питанні можна віднести джмелів і бджіл, так як дані комахи без причини ніколи не нападуть на людину. А ось оси і шершні є агресорами, кусаються за настроєм.

На сьогоднішній день науці так і не стали відомі причини даної агресії, але відомі інші не менш цікаві факти. У бджіл жало має дрібненькі зазубрінкі, з цієї причини його вкрай складно витягнути зі шкіри людини. Коли бджола жалить, вона втрачає жало і разом з ним частину свого шлунка, що просто не сумісне з життям, тому після укусу бджілка вмирає. А ось шершні й оси кусають за допомогою гладкого жала, він без будь-яких проблем проникає в шкіру і назад, тому кусати комахи здатні багаторазово, і щоразу впорскувати в жертву певний обсяг отрути.

Ще одним підтвердженим, але при цьому незбагненним фактом є подальше: розсерджені оси і бджоли накидаються на тих людей, хто має алергію на їх укуси, дане явище на сьогодні є загадкою.

Існує безліч видів ос, деякі з них ведуть відокремлений спосіб життя, інші, навпаки - проживають великими сім'ями, будують спеціалізовані гнізда. Лісові оси краще будувати свої гнізда в гілках дерев, середні оси на горищах, в сараях, під дахами. Даний вид ос доставляє людям велике занепокоєння. Так як зустріти їх можна і в саду, на стиглих солодких фруктах і над кухонним столом.

Підібравши підходяще місце, комахи навесні починають будувати гніздо. Перезимована самка будує гніздо особливо ретельно, клітинку за клітинкою, а після відкладає в гніздо яйця і вигодовує своїх личинок. По закінченні певного часу з личинок народжуються робочі оси. З їх появою самка не здобуває собі їжу і вже не вилітає з гнізда, так як виводить потомство, а от робочі оси займаються розширенням гнізда і годують нових личинок. Восени з осередків з'являються самки і самці, проте зимувати залишаються тільки запліднені самки, а всі робочі оси і самці гинуть.

Оси роблять дуже багато корисного, наприклад, винищують поганих комах, запилюють рослини, але в одночас їх укуси і агресія досить небезпечні для людей. У випадку якщо ви виявили на дачі таких сусідів, то позбудьтеся від них, самостійно або ж викличте на допомогу МНС. У випадку якщо у вас немає можливості викликати допомогу, то доведеться вирішувати проблему самостійно.

Як позбутися від ос

Видаляти гнізда цих комах слід в сутінках, коли все оси злетілися в своє гніздо. У цей час можна ліквідувати всю сім'ю і уникнути укусів, а ось вдень, при найменшій спробі потривожити гніздо, можна познайомитися з масовою атакою з боку ос, з усіма витікаючими наслідками.

Вам необхідно взяти великий пластиковий пакет, покласти всередину будь інсектицид і помістити туди гніздо, потім щільно закрийте пакет, залиште його на добу. Після цього просто спаліть гніздо разом з мертвими осами. Так, ви хоч на один сезон позбудетеся від комах терористів.

У випадку якщо не вдається виявити гніздо і оси продовжують вас турбувати, то можна спробувати за допомогою приманок зменшити чисельність. Для цього необхідно у пластикової пляшки зрізати верхню частину, а після перевернути її вниз шийкою і вставити назад решту пляшки, туди наливають солодкий сироп. Пляшки розташовують там, де знаходиться велике скупчення комах, розчин періодично оновлюють. Оси заповзають всередину за ласощами, але не можуть вибратися назад і просто гинуть.

Правила безпеки

Якщо ви гуляєте на природі, то не бігайте босоніж по зеленій траві, намагайтеся обходити стороною дерева з дуплами, тому що в них і в траві можуть виявитися небезпечні комахи. Скупавшись у річці, насухо витріть тіло, оскільки запах поту, парфумів здатний привертати до себе багатьох комах.

Поза сумнівом, пікнік на природі є відмінним видом відпочинку, але при цьому не можна тримати відкритими солодкі фрукти, напої, оскільки вони своїм запахом привертають увагу комах.

Крім того, необхідно відмовитися від надмірно яскравого одягу, у разі якщо збираєтеся перебувати в місцях скупчення комах, так як вони бурхливо реагують на яскраві забарвлення і приймають тканина за рослини.

У разі якщо вирушаєте в поїздку на машині, то дуже уважно огляньте салон, щоб там не виявилося випадкових попутників.

Якщо до вас підлетіла оса, то не слід робити різких рухів, залишайтеся нерухомими і сберегайте спокою, не розмахуйте своїми руками, оскільки це може викликати агресію.

Однією з найбільш небезпечних є саме алергічна реакція на укуси комах. У важких випадках з'являється пронос, блювота, кропив'янка, набряки, можливий напад задухи і все це призведе до анафілактичного шоку, який, у разі відсутності допомоги, завершується смертю.

Прочитавши статтю ви тепер знаєте, чому кусаються оси і як від них позбутися. Дотримуйтесь правил безпеки, особливо це стосується всіх, хто має алергію на укуси. За винятком перерахованого, такі люди завжди повинні при собі мати антигістамінні препарати, щоб у разі необхідності відразу ж прийняти їх. Будьте уважні!

Додати коментар


Захисний код
Оновити