Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Якщо ви хочете, щоб квітковий букет стояв довго

Поза сумнівом, кожній жінці приємно, коли їй підносять букет квітів. Природно, вона бажає зробити так, щоб букет радував своєю красою якомога більш тривалий час. Саме про те, що слід зробити, щоб продовжити життя букета ми і поговоримо в цій статті.

Наприклад, ви принесли додому букет квітів і як набравши у вазу води, поставили в неї квіти. Але, на жаль, вже ввечері або наступного дня «квітковий подарунок» став в'янути і втрачати колишню красу. Природно, вас це засмучує, але, прочитавши статтю, ви будете знати основні правила, які допоможуть букету стояти значно довше відведеного терміну.У першу чергу, необхідно зняти з квітів упаковку, з тієї причини, що целофан сприяє запарюванню квітів. Після цього за допомогою гострого ножа або спеціалізованого садового секатором слід підрізати кінчики стеблин кожної квітки з букета. Але при цьому слід пам'ятати про те, що зрізати кінці стебла потрібно тільки під водою. Якщо не дотримуватися даної рекомендації, то в стебло квітки при підрізання потрапить повітря, а це прискорить в'янення квітів. Підрізання необхідно проводити під проточною водою з крана або ж набравши води в миску. Після цього букет не радять відразу ж ставити у вазу. Просто наберіть в глибоку і простору ємність заздалегідь відстояну і злегка теплу воду, а по закінченні хвилин 40 опустіть туди букетик. Ємність повинна бути такою, щоб у неї помістився стебло, по сама квітка. Таким чином, ваші квіточки швидше адаптуються до різкої зміни клімату. Після скоєння даної процедури, дістаньте квіти і старанно перегляньте їх, щоб не було зів'ялих або ж пом'ятих листя, у разі якщо такі є, то їх слід видалити. Пошкоджені листя забирають великий обсяг вологи на себе і позбавляють квітка води. Особливо це актуально щодо великих квітів, наприклад, півонії, троянди, лілії). У разі якщо у квітки дуже товстий стебло (такий стебло у хризантем, гладіолусів, жоржин), то перед тим, як занурити їх у воду для «звикання», слід обов'язково «розтріпати» його зріз. У випадку якщо це квіти чагарнику (наприклад, бузок), то слід побити зріз молотком. Так чинять з приблизно п'ятьма сантиметрами стебла, починати слід з лінії зрізу. Перед тим, як занурити у вазу такі коріння, їх потрібно злегка растеребіть, а якщо стебло гіллясте, то трохи подряпати його голкою. Завдяки прошкрябуванням стебла такі квіти, як гвоздики, айстри, маргаритки та іриси, тривалий час можуть перебувати у воді.

У разі якщо стебла рослини виділяють молочний сік (до таких квітів відносяться маки, хризантеми, гербери), то їх лінію зрізу слід припекти на вогні або методом опускання зрізу в гарячу воду секунд на 30-40. В останньому випадку потрібно уникати потрапляння парів на квітку і його листя. Дану процедуру легко зробити, якщо обгорнути квіти папером і нахилити їх у протилежний бік від вихідних парів. По завершенню зазначених процедур букет можна поставити у вазу з водою.

У випадку, якщо ви бажаєте, щоб бутони розпустилися якнайскоріше, то вам слід капнути у вазу з водою кілька крапель камфорного спирту (на один літр води). А у випадку якщо ви бажаєте, щоб квіти «постояли» і не розпускали бутон, то, за винятком догляду за коренем, настійно рекомендують у воду (на один літр) всипати пів чайної ложечки цукрового піску і четверту частину таблетки активованого вугілля. Активоване вугілля добре допомагає боротися з бактеріями, які виникають у підсолодженою воді. До слова, підсолоджувати воду не радять для букетів, які складаючись з конвалій або цикламенів, оскільки ці квіти не люблять солодку рідину.

З поживних розчинів призначених для продовження життя букету доречно застосовувати лікарські засоби, добре підійде звичайний аспірин. З цією метою на літр води можна додати пів чайної ложки звичайної солі.

У разі якщо після часів ви все-ж помітили, що букет почав в'янути, то слід повторити процедуру з обрізанням стебел по лінії зрізу. Не зайвим буде набрати у ванну води і покласти в неї квіти на всю ніч. Даний спосіб найкраще всього допомагає трояндам. Вже на ранок, знову підрізавши стебло, поверніть букет у вазу. Пам'ятайте про те, що всі підрізання стебла, як ми говорили вище, потрібно робити виключно під водою.

Ну а тепер хотілося б вас ознайомити з деякими особливостями певних видів квітів.

Букет, що складається з гербер, стоятиме істотно довше, у випадку якщо ви поставите стебла не глибоко у воду, набравши вазу на одну третину води і всипавши туди солі. Не можна ставити даний букет на протязі, пам'ятайте і про те, що ці квіти не люблять, коли на них дме вітер. Для того, щоб продовжити життя калл фахівці рекомендують підрізати їх стебло, а в лінію зрізу втерать столову сіль.

Букет, що складається з гвоздик, можна зберегти, у разі якщо у воду додати трохи борної кислоти.

Лілії будуть себе добре відчувати, якщо ви опустіть кінець їх стебла в окріп, на одну хвилину, а після цього видаліть їх тичинки. Так ви продовжите життя букету.

Букет, що складається з гладіолусів простоїть істотно довше, у випадку якщо його стебло процарапать голкою, а жоржини будуть вам вдячні, якщо ви додасте у воду пів ложки оцту на літр відстояної води.

У разі якщо вам подарували букет з троянд, то для того, щоб продовжити його життя, підріжте стебло квітів, а після звільніть його від зів'ялих або ж зламаних листя і шпильок. Лінію зрізу рекомендують припікати. Після цього можна поставити їх у відстояну воду (на півгодини) і додати одну таблетку аспірину.

У випадку якщо ви хочете порадувати себе квітковим, букетом зібраним на дачі, то перед тим, як зрізати квіти, зверніть увагу на те, як розпустився бутон. Переважно всього зрізати квіти мають напіврозкритий бутон, оскільки в такому випадку вони простоять значно довше, у порівнянні з повністю розкритими бутонами. Крім того, потрібно знати про те, що не слід зривати квіти вдень, краще робити це рано вранці. Дотримуючись всіх цих правил, ви зможете милуватися своїм букетом тривалий час.

Додати коментар


Захисний код
Оновити