Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Основні правила, як подавати елітні вина на святковий стіл

Мабуть, жодне святкове застілля істинного гурмана, який у знаменний день бажає і має повне право відпочити тілом і душею, неможливо уявити без настільки поширеного, багатоликого і досі непізнаного напою, який спокушає неповторним відтінком, привертає загадковим ароматом і підкорює буквально з першого ковтка незабутнім і ні з чим незрівняним смаком, - вино, яке професіонали поділяють на два основні класи по призначенню: «Столові вина» і «Елітні вина».Звичайно ж, столові вина менш вибагливі до процесу, атрибутам подачі, оскільки скрашують повсякденне трапезу - переважно ситний, енергетично поживний обід, що завдяки цьому цілющому еліксиру знаходить позитивний настрій на що залишилося робочий день. Столові вина, як, втім, і аналогічні алкогольні напої елітного рівня, поділяють за смаком, вмістом цукру та кольором на червоні (червоні, бургундські, рубінові, бордо, рожеві відтінки) і білі, сухі (відрізняються низьким вмістом цукру і терпким смаком, а призначені для порушення апетиту, тому подаються до холодних закусок, з яких починається повноцінний прийом їжі, - кьянти, бербер і пр.), напівсолодкі (примітні помірним вмістом цукру і прийнятні до основних гарячих страв і м'ясним гарнірів - наприклад, вино херес, а от до морських делікатесів доречні будуть такі вина, як Рейнвейн, шаблі) і десертні (дуже солодкий алкоголь, в тому числі і лікер, який завершує трапезу в тандемі з солодкими частуваннями - портвейн, мускат, кларет, мадера, також може супроводжувати ігристе шампанське). Якщо говорити про ступінь витримки, то виділяють вина кріплені та молоді.

Всі різновиди вин роками, десятиліттями і навіть століттями прийнято зберігати від попадання палючих променів вогняного сонця, запобігаючи випаровування напоїв, в темному прохолодному місці (погребі, де немає опалення, але не в холодильнику!) Неодмінно в надійних скляних пляшках, що розташовують горизонтально в дерев'яних підставках. Якщо ж тара пластикова, напій слід зберігати у вертикальному положенні.

Однак особливе мистецтво являє собою навіть не вирощування окремих сортів винограду, дбайливий збір його плодів, особливий спосіб отримання соку, унікальний колірний букет майбутнього напою, смак, колір, аромат якого формується з роками витримки, а алгоритм правильної подачі. Звичайно ж, особливі вимоги освіченої і вихованої інтелігенції пред'явлені до келихів, що неодмінно повинні бути створені з тонкого прозорого скла або чудового кришталю, що дозволяє повною мірою всебічно оцінити достоїнства напою, характеристики якого (склад, термін витримки, спосіб приготування, відтінок, аромат , смак і т.д.) не спотворені, а також мати ніжку різної довжини і варіативну форму, відмовившись від усякого декору.

Скажімо, столові вина (білі та рожеві, які повинні бути охолодженими приблизно до 7-10 градусів, а червоні, що припустимо довести до кімнатної температури або навіть підігріти) наливають в об'ємні келихи-кубки, що вишуканого звужуються у верхній частині, концентруючи органи чуття дегустатора на запаху напою, причому, для реалізації даної мети зовсім не обов'язково наповнювати порціонально ємність до краю - достатньо половини (винятком є, мабуть, тільки херес, який наливають майже до верхньої крайки).

А ось святкове шампанське слід наповнювати у фужери не так на порожнистих, а на суцільнолитих ніжках, щоб перешкоджати швидкому зігріву. Важливо відзначити для шанувальників цього кокетливого алкогольного напою для особливо знаменних випадків в особистому та суспільному житті, що шампанське ніколи не наливають у графини з прозорого скла, а підносять на стіл (в ресторані або домашніх умовах) в марочної закупореній пляшці в спеціальному відрі, наповненому льодом , що після за бажанням винуватця торжества розливають у високі вузькі келихи. Білі та червоні елітні вина в разі масового застілля, ясна річ, набагато зручніше розлити в графини або залишити в оригінальних пляшках у спеціальних оригінально сплетених кошиках, крім бургундських вин, які підносять столовому естетові в охолодженому вигляді з особливою підставкою, що гарантує напівгоризонтальне положення. А от білі вина бажано зберігати в брендових пляшках у вертикальному положенні.

Будь господині варто запам'ятати просте правило: червоні вина більшості сортів вдосконалять смак других гарячих м'ясних страв, а от рибний обід або вечерю має неодмінно супроводжувати біле вино. Категорично заборонено і стане поганим тоном пропонувати будь-яке вино до холодних закусок (бутерброди, салати), страв з оцтом, а також до шоколаду і різним фруктами кислих сортів. Явним показником обізнаності в етикеті сервірування столу стане правильна послідовність подачі вин: так, трапезу починають винами меншою фортеці, а завершують - напоями з десятирічною витримкою, сухі сорти передують десертні, а білі вина передчувають поява червоних.

Пляшки, наповнені неповторними винами, варто розкривати у вертикальному положенні безпосередньо перед вживанням допомогою штопора (за винятком шампанського і деяких видів червоного вина, яке для повноцінного розкриття смаку має відчути кисень). А ось шампанські вина вимагають особливої технології бесшімного відкорковування: кінчиком серветки слід накрити пробку і притримати її великим пальцем лівої руки, а правою рукою звільняють пробку від дроту; потім лівою рукою захищеної серветкою необхідно повільно вивертати пробку, утримуючи пляшку в цей момент під нахилом. Перед тим, як розлити вино по келихах за годинниковою стрілкою (в першу чергу, напоєм вітають даму солідного віку за столом, що зручно розмістилася по праву сторону від респектабельного господаря, - дружина, мама, теща, тітка і т.д.), обов'язково офіціант повинен протерти шийку пляшки серветкою і відчути аромат напою на пробці, щоб переконатися в його придатності вживання.

Особливої уваги заслуговує процес Декантірованіе вина елітного сорту, тобто вишуканий і інтригуючий процес переливу напою високої фортеці і тривалої витримки з пляшки в графин, щоб відокремити осад, є обов'язковим атрибутом усіх конкурсів сомельє, хоча рідко практикується навіть у зоряних ресторанах. Тому що Декантірованіе обгрунтовано вважають кульмінаційним моментом в бездоганному шоу подачі вин елітного рівня, що доступно лише досвідченим майстрам у сфері ресторанного обслуговування. Подібна послуга надзвичайно затребувана авторитетними дегустаторами і колекціонерами вин, які бажають випробувати райську насолоду від елегантної розпакування чарівного напою 20-річної витримки.

Як бачимо, захоплюючий і церемоніальний процес подачі улюбленого алкогольного напою, що наповнений сонячною енергією і силою землі, звеличений і одухотворений повітрям і пробуджує вогонь в душі людини, дійсно являє собою особливу майстерність, меж вдосконалення якого, як і цих ласощів богів, немає.

Додати коментар


Захисний код
Оновити