Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як правильно чистити жалюзі

Безумовно, основні потоки повітря в наш будинок заходять через вікна. Разом з повітрям в будинок потрапляє пил і мікрочастинки твердих речовин. Звичайно, вони осідають, насамперед, на вікнах і все, що до них докладає. Першими на себе пиловий удар приймають жалюзі. Їх періодично треба чистити, а як це зробити правильно, буде розказано в цій статті.Алгоритм очищення

Перша дія - це прибирання пилу з поверхні жалюзі. Це треба зробити незалежно від фактури матеріалу. Краще це зробити ганчірочкою з чистої вовни або за допомогою малярської кисті з м'якою щетиною. Оптимальним інструментом є пилосос при використанні спеціальної насадки. Жалюзі треба ретельно очистити з двох сторін.

Особливо швидко і сильно забруднюються жалюзі на кухні і кімнаті, поряд з нею. Якщо в будинку є курець, то на жалюзі з'являється жовтувата плівка від диму сигарет. Якщо жалюзі виготовлені з металу, вінілу або іншого штучного матеріалу, то мити їх треба будь-яким миючим засобом, що не містить хлор за допомогою м'якої ганчірки. Можна дешево і практично такий засіб приготувати самостійно - просто додати у воду невелику кількість фосфату натрію, який продається в будь-якому магазині металевих виробів. Але при використанні агресивних засобів надіньте одяг з довгим рукавом, гумові рукавички і обов'язково маску на обличчя. Перед прибиранням уважно вивчіть інструкцію до засобу, яким збираєтеся користуватися. Після вимийте жалюзі чистою водою. Якщо важко почистити засмітилися щілини, то використовуйте тонкий пензлик з м'якою щетиною або оберніть паличку паперовим рушником або шматочком тканини.

Якщо ж жалюзі вимагають глибокого очищення, то потрібно змочити ганчірку в концентрованому розчині фосфату натрію. Але потрібно бути вкрай обережною з цією речовиною і не допустити потрапляння на ламінат, килим або шкіру.

Якщо жалюзі обтягнуті тканиною, то тут потрібен особливий підхід. Розведіть у воді трохи рідкого засобу для миття посуду, розмішати до отримання піни і нею витерти тканину. Потім насухо протріть тканину махровим рушником. Цей метод дозволяє не тільки еефектівно почистити жалюзі, але й швидко з висушити.

Якщо ваші жалюзі виготовлені з вінілу або на них є металеве покриття, то їх можна просто помити у ванній. До речі, саме таку рекомендацію дає Міжнародна Рада з техніки безпеки віконних покриттів. Спочатку опустіть жалюзі, зніміть їх з опорних кронштейнів. Розведіть у ванні дві склянки будь-якого прального порошку. Вода повинні повністю покривати жалюзі, що лежать у ванні. Занурте жалюзі у воду кілька разів для того, щоб повністю змити з них пил і бруд. Потім губкою протріть кожну планку для повного очищення. Щоб шкіра рук не постраждала від роз'їдаючого порошку, попередньо надіньте рукавички.

Відкрийте затвор і спустіть в каналізацію брудну воду. Потім знову закрийте ванну і наберіть багато чистої холодної води. Кілька разів опустіть жалюзі у ванну, щоб змити залишки порошку. Поміняйте воду хоча б один раз, щоб на планках не залишилася ні сліду порошку. Потім витягніть жалюзі з ванної і розвісьте над нею, щоб вода скла. Через деякий час жалюзі можете зняти. Якщо вони висохли не остаточне і на планках залишилися краплі води, протріть їх м'якою сухою ганчіркою.

Екстрена ситуація

Якщо чистити жалюзі своїми руками немає ні часу, ні бажання, то можна звернутися до професіоналів, які зроблять це за вас. Вони для цієї мети використовують метод «ультразвукової ванни». Жалюзі поміщаються у воду і на матеріал впливають ультразвуком, який їх відділяє бруд від матеріалу жалюзі. З метою економії можна самостійно привезти свої жалюзі в майстерню і забрати через призначений час.

Але потрібно пам'ятати один нюанс. Перед тим як починати чистку, переконайтеся, що ваш метод правильний. Для цього проведіть тест. На затишний краєчок жалюзі ваткою нанесіть небагато миючого засобу, який збираєтеся використовувати. Таким чином ви перевірите дію цього засобу на матеріал жалюзі. Особливо це важливо, якщо ваші жалюзі виготовлені з тканини або предмет, який ви збираєтеся чистити, виготовлений з дерева. Оскільки досить часто такі предмети імпортні та інструкцій по їх догляду немає, то не варто необдумано застосовувати улюблений порошок. Проведіть спочатку дослідження в непомітному місці.

Додати коментар


Захисний код
Оновити