Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Вирощування і догляд за кімнатною інжиром

Кімнатний інжир вже багато років вирощують любителі домашнього саду. Називають дана рослина по різному: і смоковниця, і фігове дерево, і винна ягода, і фікус Карика, ну і звичайно ж інжир.

Деревце має гарні широке листя і ароматні плоди. Вирощування та догляд за інжиром вельми простий, але, незважаючи на це, певні знання і досвід все ж потрібні. У будь-якому випадку результат коштує витрачених зусиль і часу.З усіх плодових дерев, вирощуваних у кімнатних умовах, інжир відрізнити невибагливістю. Догляд за інжиром полягає у своєчасному поливі, щорічної обрізку після періоду спокою, а так само пересадці. Однак якщо за інжиром не доглядати, то він швидко зачахне і з шикарного красеня перетвориться на сором для кожної поважаючої себе господині. У даній статті ми якраз розповімо про те, як правильно доглядати за інжиром.

Пересадка

В даний час придбати саджанець домашнього інжиру просто. Його пропонують безліч фірми, а ще часто вирощують аматори. Вирощування і догляд починається з первинної пересадки. Коли саджанець придбаний, його слід пересадити в горщик обсяг якого становить не менше літра. На дно обов'язково слід насипати дренаж, приготований з битої червоної цегли, черепків глиняного посуду, керамзиту або ж крихт пінопласту. Грунтову суміш переважніше підготувати заздалегідь, грунт складається: з парникової, дернової землі і грубозернистого піску в співвідношенні 2: 3: 1.

При пересадці земляний кому порушувати не можна, оскільки коріння у інжиру крихкі і можуть зламатися. А місце зламу стане червоним прапорцем для всілякої інфекції та шкідників, особливо небезпечні галові нематоди. Пересаджені рослини слід рясно полити і поставити на підвіконня, але під прямі промені сонця ставити рослину не можна.

Плоди

По закінченні декількох тижнів розпочнеться активне зростання рослини. З'являться великі шорсткі листя. Спочатку лист пофарбований у світло-зелений колір. З віком забарвлення змінюється лист грубіє і стає темно-зеленим.

Плоди з'являються тільки на молодих пагонах в пазухах листків без будь-якого видимого цвітіння, так іменовані фіги. Форма нагадує цибулину, вони порівняно великі і складають близько трьох сантиметрів у діаметрі. При дозріванні плоди збільшуються в розмірі, світлішають і стають м'якими на дотик.

Повне дозрівання триває відбувається після п'яти місяців. Плоди кімнатного інжиру швидко буріють і стають цукристими. За смаком схожі на фініки. А їх аромат нагадує свіжозібрані квіти черемхи і вишні. Інжир невибагливий, тому починає плодоносити на стадії укоріненого живця, тобто в самий перший рік посадки.

Полив

У період плодоутворення і активного росту не можна допускати навіть разове пересихання грунту. Оскільки це призводить до відмирання кореневих волосків, а отже рослина втрачає здатність всмоктувати вологу. Навіть подальша поливання не зможе відновити повністю. У разі якщо рослина не загине, то підсушування неодмінно позначиться на смакових якостях його плодів, до того ж вони можуть просто відпасти. Причиною опадання може служити і дефіцит світла. З цієї причини для інжиру найкращим чином підходять вікна південній, південно-західної експозиції, незважаючи на те, що рослина і мириться з затінюванням.

Обрізка інжиру

Рослина мало гілкується і навіть його кімнатний вид здатний вирости до стелі кімнати. З цієї причини рослина щорічно слід обрізати після періоду спокою приблизно на 10-20 сантиметрів. Зрізати пагони слід строго над ниркою, не залишаючи при цьому пеньків, які тільки заважають зростанню пагонів. У переважній більшості випадків після обрізки рушають у активне зростання дві нирки розташовані ближче до зрізу. Таким чином збільшують чисельність плодоносних пагонів, а отже - і врожай у кілька разів.

Підживлення

Про підгодівлі слід завжди пам'ятати і проводити її систематично. Проводити підживлення потрібно з моменту пробудження рослини і до початку дозрівання плодів кілька разів на місяць мінеральними, а так само органічними добривами.

При застосуванні рекомендованої земляної суміші достатньо всього однієї підгодівлі раз на місяць органічними добривами.

Доречно застосовувати і готові суміші, і органічні добрива свого виробництва. Добре себе зарекомендувала в якості добрива суміш свіжого гною та пічного золи в співвідношенні 1: 0, 1 на літр. Отриману суміш слід залити водою, закрити кришкою і поставити на п'ять днів у тепле й темне місце. Перед застосуванням добриво рекомендують розводити водою не менше ніж у десять разів. Перед підгодівлею фахівці рекомендують полити рослину водою, щоб не виник опік коренів, а після цього можна рясно підгодовувати приготованим настоєм. Можна застосувати і мінеральні добрива.

Період спокою

У жовтні полив інжиру зменшують. Як тільки листя опаде повністю, прийде час фізіологічного спокою, який триває два місяці, до лютого. Кущ переважніше на цей час перенести в більш прохолодне місце. У період спокою догляд полягає тільки в рідкісних поливах. Перед початком вегетації рослину пересаджують у велику ємність, заповнюючи порожнечі свіжої земляною сумішшю.

Лікувальні властивості

Інжир має безліч лікувальних якості. Його листя допомагають успішно впоратися з лишаями, їх слід прикладати і при такому захворюванні, як кропив'янка. Молочний сік, що виникає при надрізанні стебел, листя, суплідь, застосовують для лікування бородавок. Відваром соку листя з додаванням гірчиці змащують уражені ділянки шкіри при корості.

Плоди інжиру містять цінні цукру, органічні кислоти, вітаміни, солі заліза, а так само калію. У нетрадиційній медицині настійно радять застосовувати відварені в молоці плоди в якості засобу для лікування різноманітних запалень дихальних шляхів. За винятком зазначеного, рослина вважають дуже корисним і за таких розладах, як гастрит, запор, при сечокам'яній хворобі і багатьох інших.

Протипоказання: інжир не можна вживати якщо у вас є запальні захворювання кишечника.

Вирощуючи кімнатний інжир ви будете не тільки милуватися його красою, але й зможете використовувати його з метою профілактики різноманітних захворювань.

Додати коментар


Захисний код
Оновити