Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Особливості догляду за пуансеттію

Пуансеттия починає активно цвісти перед Різдвяними святами. У разі якщо за даними рослиною правильно доглядати, він стане радувати вас цвітінням в перебігу шести місяців. У даній статті ми розповімо вам про те, як грамотно доглядати за пуансеттію.

Квітка в народі має безліч інших імен. Наприклад, красивий, рождественік, Віфлеємська зірка. Для того, щоб квітка радував своїми яскраво-червоними цвітінням кожне Різдво, слід дотримуватися деяких нескладних правил догляду.Цвітіння пуансеттии дуже красиве, воно має оригінальні приквітки, пофарбовані в яскраво червоний колір. За винятком червоного цвітіння, деякі види рослини можуть мати: кремові, білі, рожеві, ніжно-оранжеві цвітіння. Завдяки насиченому кольору, пунсеттіей можна оформити безліч різдвяних композицій. Така квітка добре вписується в інтер'єр квартири і гармонійно виглядає з рештою кімнатними рослинами.

Щоб рослина радувало вас всі шість місяців, вам слід враховувати всі його особливості. Тому коли купуєте даний квітка, зверніть свою увагу на запропоновані різновиди даного виду, на яких ще не розкрилися повністю суцвіття. Їх суцвіття обов'язково повинні бути маленькими і розташовуватися в центрі стебла.

Рослина слід систематично поливати пом'якшеній і отстояния протягом доби водою. Вода повинна бути кімнатної температури. У процесі догляду за пуансеттію вам потрібно не забувати систематично обприскувати листя.

Так ви збережете вологість, адже рослина дуже любить вологе повітря.

З метою підтримки вологості радять раз на тиждень, підгодовувати рослину спеціалізованим рідким добривом.

Найкращим місцем розташування в квартирі стане підвіконня, але при цьому пуансеттия не повинна стояти на протязі. Не забувайте про те, що квітка погано реагує на протяг.

Доглядаючи за рослиною слід систематично видаляти зів'яле листя і квітки, протирати листя від кімнатної пилу.

Слід знати про те, що рослина має отруйний молочний сік всередині стебла, тому перед обрізанням гілочок або при пересаджуванні вам обов'язково потрібно застосовувати спеціальні рукавички з метою оберігання шкіри рук.

У разі якщо цей сік потрапить на шкіру рук, то цілком можлива алергічна реакція. У разі якщо це сталося, то негайно промойтепораженний ділянку теплою водою з милом.

Догляд за рослиною не вимагає особливих вміння. Коли пуансеттия одцвіла вам потрібно зменшити полив. Тепер достатньо лише зволожити землю, але не заливати. Допускати повне пересихання землі в горщику, не можна, інакше квітка може просто загинути. Коли цвітіння припинилося доречним буде перенести рослину в прохолодну кімнату. Навесні слід обов'язково провести підрізання стебел. Підрізання потрібно робити таким чином, щоб залишилися пагони мали довжину трохи більше 15 сантиметрів. А коли рослина почне активно йти в ріст, то пересадити його в нову землю.

У першу чергу, грунт для цього рослини повинна містити: торф, пісок, домішки дернової, а так само листової землі. Як тільки ви завершили процес пересаджування, потрібно транспортувати квітка в тепле місце і продовжити процес посиленого поливу шляхом обприскування листя. 

У літню пору року квітку можна виносити на свіже повітря. Тому сміливо винесіть рослина на балкон або ж лоджію.

Дуже важливим для цієї рослини є світловий режим, оскільки він впливає на повноцінне цвітіння. Якщо ви бажаєте, щоб квітка своєчасно зацвів, то в осінній час року створіть для нього правильний світловий режим. У темряві рослині рекомендовано перебувати приблизно чотирнадцять годин на добу.

І на завершення слід розповісти про шкідників. Найбільш небезпечними шкідниками для цієї рослини є павутинний кліщ, а так само щитівка. Дані шкідники здатні за короткий проміжок часу повністю знищити ваш улюблений квітка, з цієї причини з ними слід без зволікання боротися, в іншому випадку рослина не врятувати.

З профілактичною метою систематично проводите старанний огляд листя рослини. Не забувайте про те, що саме листя є самим улюбленим місцем для вищевказаних паразитів.

Виникнення плям жовтого кольору на листках говорить про те, що квіткою опанував павутинний кліщ, а якщо на листі з'явилися лусочки забарвлений в коричневий колір, то знайте, на вашому рослині шкідництво щитівка. При виявленні вищевказаних дефектів листя без зволікання протріть всі їх спеціалізованим розчином мила. Для цього слід взяти ватний тампон, добре просочити його розчином і старанно протерти кожен листочок з усіх боків.

Про розмноження. Пуансеттия розмножується за допомогою верхівкових живців. Після того, як ви їх зрізали, потрібно поставити живці у воду або посадити в спеціалізовану суміш (пісок і торф, в співвідношенні один до одного). Щоб пагони активніше зростали і прийнялися, доречно застосувати добрива, покращують зростання квітки. Як тільки рослина стане збільшуватися в зростанні, пересадити його в грунт складу якої був зазначений у цій статті.

Додати коментар


Захисний код
Оновити