Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Корисні властивості і застосування в лікувальних цілях фрукта лічі

В даний час слово «лічі» у споживача не викликає абсолютно ніяких асоціацій, які пов'язані з їжею. Незважаючи на це, дане назву носить смачний фрукт. А ми так безпечно не приділяємо йому уваги, хоча він і смачний, і корисний. У даній статті ми вам розповімо про цінні властивості і застосуванні в лікувальних цілях лічі.

Лічі, точно так само як і багато інші фрукти, росте на дереві, що носить це ж назву. Виростає рослина і в Америці, і в Азії, і в Африці, так само його можна зрідка зустріти в Австралії.Розглядати всі види поверхневим екскурсом безглуздо, з цієї причини ми відразу ж зосередимо власну увагу саме на видах, які ростуть на території Азії.

Корінні жителі досить часто називає плід «лісі» або «Лідж», виходячи з назв, можна сміливо припустити, що витоки лічі бере саме в Китаї.

Як аргумент, що підтверджує дану теорію, можна навести той факт, що китайці вживали в їжу дані фрукти ще в другому столітті до нашої ери. Трохи пізніше лічі потрапив в сусідні країни і там вони теж прижилися.

Європейці познайомилися з лічі значно пізніше, про нього повідав іспанець Гонсалес де Мендоза, який займався вивченням історії стародавнього Китаю. Він говорив, що даний плід чимось схожий зовні на нашу сливу, але має при цьому дивовижне отличимое властивість, оскільки не залежно від кількості з'їденого вами плоду, він все одно ніколи не залишить тяжкість в шлунку.

Плоди даного дерева маленькі, їх довжина тільки в рідкісних випадках перевищує чотири сантиметри, а важать вони не більші 20 грамів.

Кожен плід надійно захищений щільною шкіркою темно-червоного кольору, зовні вона не приваблює увагу, оскільки бугриста і покрита пухирцями. Але знімається досить легко, і всередині плоду нас чекає ще один сюрприз, так як вміст по консистенції своїй нагадує желе, яке забарвлене в рівномірний кремовий або ж білий колір, але на смак просто дивовижно, адже є гармонійним поєднання кислого з солодким.

Всередині обов'язково є велике коричнювате насіння. Але саме вражаюче в даному плоді це найтонший аромат його м'якоті. І жоден гурман так і не зміг описати його звичайними словами. До слова, саме з причини такої будови, коричневе сім'я, що лежить всередині світлою м'якоті плід отримав властиве для китайців назву, що означає в перекладі очей дракона.

Око дракона, як і звичайний огірок, сповнений свіжої води, і багатий вуглеводами, жирами, білками, цукор варіюється від 6 і до 14 відсотків, але все це залежить саме від умов місцевості зростання.

Цінні властивості плоду обумовлені наявністю вітамінів і мінералів, що містяться в ньому. Найбільше в лічі вітаміну С і кальцію. З цієї причини його рекомендують їсти людям, які страждають різноманітними захворюваннями серцево судинної системи. 

Само собою, в Китаї лічі найчастіше вживають в їжу саме люди страждають серцевими захворюваннями. Але мудреці настійно рекомендували вживати його і людям з атеросклерозом або всім хто бажає знизити концентрацію холестерину в крові.

А ось поєднанням лічі з лимонником можна навіть лікувати ракові пухлини. Як ви вже зрозуміли даний плід волшебен, адже здатний допомогти в лікуванні багатьох недуг різних хвороб.

На Сході даний фрукт вважають плодом любові, а також приписують йому здатність лікувати запори, анемії, гастрит і багато інші хвороби. А всі люди, які змушені знаходиться безліч часу далеко від джерел води, цінують лічі за властивість швидко вгамовувати спрагу.

В даний час лічі вживають і для профілактики захворювань, оскільки плід благотворно впливає на нирки, печінку. Але все ж частіше цей фрукт застосовують саме в лікувальних цілях, і не дарма, оскільки він може вилікувати бронхіт, астму, туберкульоз і багато інші захворювання дихальних шляхів.

Крім усього вищевказаного лічі є ще й фруктом для діабетиків. Кваліфіковані фахівці запевняють, що якщо щодня з'їдати з десяток плодів, то рівень цукру в крові швидко прийде в норму.

З цієї причини і немає нічого дивного в тому, що вирощування лічі на продаж стає прибутковою справою. Підкріплено це і тим, що лічі можуть тривалий час зберігатися, абсолютно не псує, і в такому вигляді їх можна перевозити в самі далекі країни. Першими про прибутковість даного заняття здогадалися жителі Таїланду, і на сьогодні вони займають перше місце з експорту цього диво-плоду. Крім них, свою нішу в торгівлі знайшов і В'єтнам, він постачає великий обсяг лічі в самі різні країни, включаючи і Росію.

Незважаючи на те, що з придбанням даного плоду проблем не виникає дуже важливо навчиться оцінити стан купованого. У разі якщо шкірка плоду темна і зморщена, то переважно пройти повз, адже в ньому не буде толку. Повноцінним кольором шкірки даного плода є саме червоний. Чим темніше колір, тим довше лічі висів на гілці, але його смак і властивості це псує. Не повинно бути і якихось зовнішніх пошкоджень на шкурі, вона повинна бути м'якою і приємною.

Природно, мало хто може відчути справжній смак лічі, оскільки повною мірою його можна відчути, лише випробувавши свіжий плід, але ніяк не морожений, сушений або консервований. Але при безлічі захворювань лічі стає необхідний, і доводиться задовольнятися тим, що є у продажу.

І до всього, яким би дивним це не здавалося, але плід можна їсти абсолютно всім людям, за винятком, які страждають алергією на лічі. При цьому слід пам'ятати лише про те, що в усьому слід знати міру, оскільки зайве споживання плоду може позначитися алергічною реакцією. З маленькими дітьми слід бути дуже обережними, адже з'їдати більше ста грам на день не можна.

Додати коментар


Захисний код
Оновити