Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як поділити домашні обов'язки?

Як поділити домашні обов'язки?? - Питання, яке цікавить всіх молодят. Закоханість хороша тим, що вона не має нічого спільного з реальністю. Ми весь світ сприймаємо як квінтесенцію щастя, а вже на коханого чоловіка дивимося через відверто рожеві окуляри.

Любов надихає нас на подвиги якось: витратити накопичені гроші на дорогий подарунок коханій, не спати ночами, тільки лише бути поруч, відсунути робочі обов'язки на другий план, навіть якщо це загрожує зривом кар'єри і навіть звільненням. Але все це не має ніякого принципового значення, тому що всі ваші емоції, мізки, серце та інші частини тіла знаходяться в цей момент тільки поруч з ним. І як кульмінаційний момент закоханості - розуміння того, що нарізно не можна вже ні секунди, а значить треба жити разом. Тепер ця думка займає весь ваш вільний і невільний час.Оскільки чоловік палає настільки ж ніжними почуттями, то він тут же цю ідею підхопить, а може бути, навіть сам до неї додумається. Але якщо ініціативи все немає і немає, то для початку краще тонко натякнути на бажані зміни, оскільки чоловіки істоти набагато від нас відрізняються і подібну ідею сприймають по-різному. Але ось сталося - і ви володарі абсолютно однаковою пари ключів від однієї квартири.

Перший тиждень ви захоплено і весь вільний час проводите під ковдрою. Через тиждень-два починаєте помічати брудні шкарпетки, розкидані по всій квартирі, також помічаєте, що якщо ви встаєте раніше коханого і тікаєте на роботу, то по поверненню додому вас чекає невимитая посуд, розправленими ліжко і порожній холодильник. Зате біля телевізора вас чекає усміхнений чоловік. І що, ви все йому вибачте за шикарну посмішку? Справа, звичайно, ваше. Але! Зробивши це одного разу, будьте готові до того, що незабаром це почне повторюватися день за днем. І тоді не варто звинувачувати чоловіка, винні у всьому тільки ви. Адже в сучасному світі більшість пар вже давно живуть за принципом поділу домашніх обов'язків.

Залежно від ступеня романтичності характеру якийсь час ви будете впиватися товариством один одного і не помічати третього, який оселився в квартирі разом з вами. Поки ви не вилазите з-під ковдри, він буде складувати брудну білизну, колекціонувати брудний посуд і посипати пилом меблі. Цей третій - побут.

Часто жінка, прагнучи створити затишні умови для чоловіка, звалює на себе весь тягар домашніх турбот. На неї покладаються обов'язки по догляду за чоловіком, але при цьому ніхто не знімає її обов'язки ходити на роботу і заробляти гроші. З часом проблеми і роздратування через них накопичуються і, якщо не розрулити цю ситуацію вчасно і цивілізовано, але колись вдарить вибух, який може спричинити за собою навіть розрив з колись коханою людиною.

Модель розподілу або звалювання всього на одного молодята часто беруть із сімей своїх батьків. Одна модель передбачає чоловіка як істота вищого порядку, який за статусом своєму не може взяти ганчірку в руку. Для пристрою побуту є жінка, яка і повинна забезпечувати повний комфорт годувальнику на вищому рівні. Такий розклад допустимо, якщо чоловік дійсно працює в поті чола, здобуваючи засоби, а жінка, будучи домогосподаркою, займається тільки будинком. Але і в цій ситуації не можна допускати перегини, тому що навіть у домогосподарки має бути особистий час, захоплення, і може бути навіть втома і погане самопочуття. Тому зводити в незаперечний принцип «прибирання - не чоловіча справа» не можна.

Треба сказати, що жінки-домогосподарки вкрай рідко зустрічалися раніше і нечасто зустрічаються зараз. Тому частіше жіноча роль домоуправітельніци поєднувалася з восьмигодинним робочим днем ​​на виробництві, де вона працювала нарівні з чоловіком завдяки досягнутому рівності в правах. Що ж відбувалося після закінчення зміни? Чоловік, сповнившись гордості за роль добувача, йшов пити пиво, читати газету, паяти радіодеталі, зараз підсаджується до комп'ютера пограти в чергову стратегію, а жінка заступала в другу зміну до вічного кухонного вогню. З'являється питання - а навіщо жінці це треба? І якщо ви прийшли до висновку, що такий стан речей вас не влаштовує - міняйте його прямо зараз.

Хоча до такого стану краще не доводити, а на самому початку спільного проживання вести себе так, щоб у чоловіка навіть думки не виникло, що побутові обов'язки повинні лягти повністю на жінку. Спочатку їх розділити порівну або більшу частину покласти на чоловіка. Якщо ж так історично склалося, що побут ліг на ваші тендітні плечі, то, перш за все, поговоріть з вашим чоловіком. Для цього тихим вечором, після вечері, але до миття посуду спокійним голосом поставте запитання - як будемо ділити обов'язки? Відразу розкажіть, що ви працюєте повний робочий день, втомлюєтеся і ввечері хочете відпочити, подивитися фільм або посидіти в соцмережах. По-перше, спрацює ефект несподіванки, по-друге - аргумент, що він працює, вже прозвучить непереконливо, тому що ви його використовували першою. І в третіх, розповідайте свої проблеми з упором на те, що він благородний і люблячий чоловік, який, ви впевнені, пошкодує свою дружину.

Якщо після всього сказаного він буде упиратися на поділі жіночого і чоловічого праці, то залишається тільки страйк. Згадайте про те, що побут не був для вас проблемою до заміжжя, і чому він повинен стати проблемою після нього? Адже спільне життя передбачає поліпшення статусу та умов життя, а не навпаки. 

Важче змусити поважати себе і свою працю, якщо жінка не працює, а тільки цілими днями готує, пере, прибирає. Її щоденна праця малопомітний, і чоловікові може здатися, що все виконується само собою, а дружина зовсім не втомлюється і навіть відпочиває по господарству, як колись відпочивала його мама. Погодьтеся з ним, що домашня праця легкий і не вимагає багато часу, тому він запросто впорається з ним сам. А ви шукайте собі роботу (вона вам може стане в нагоді, якщо й далі не захочете жити з царем всієї квартири), або придумайте собі хобі, яке буде віднімати у вас абсолютно весь час. Оскільки ви особистість і ваші захоплення поважати він зобов'язаний, а побут багато сил і часу не займає, то він цілком впорається сам.

Перед тим як приступати до розподілу обов'язків, визначитеся самі - чого ви хочете. Чоловіки люблять чіткість формулювань - надайте їх. Хто вам потрібен - помічник при вашої ролі домашнього командира або чоловік повинен абсолютно самостійно виконувати певні обов'язки? Хто все-таки в будинку буде головний або ви за рівноправність навіть на кухні?

Більшість жінок воліють грати чільну роль у своєму будинку і більшість чоловіків з цим погоджується. У такому випадку, щодня чоловікові треба давати перелік завдань, використовувати його як підсобну робочу силу, контролюючи процес в міру необхідності. Якщо ж ви вирішили розділити і обов'язки, і відповідальність за їх виконання, то продумайте систему заохочень за їх гарне виконання і покарань за невиконання. Найкраще заохочення - ласкаві слова і захоплення його розумом, винахідливість і незвичайною силою, які він проявив. Не забувайте хвалити чоловіка навіть за маленький успіх, навіть за спробу щось зробити самостійно. Заохочуйте його бажання влаштувати будинок і сподобатися вам.

Не беріть на себе одноосібне право розподіляти обов'язки. Запитайте чоловіка про його бажаннях і перевагах. Адже відомо, що, коли людина робить щось добровільно і від душі, у нього це виходить краще і робить він охочіше, якщо вибір залишився за ним. Наприклад, відомо, що кращі кухарі з світовим ім'ям - це саме чоловіки. І ваш чоловік теж може стати неперевершеним кулінаром. Але якщо ви будете змушувати і вказувати, то з духу протиріччя, не бажаючи стати підкаблучником, він буде сильно чинити опір. Інша справа, якщо він, натхненний вашими захопленими словами, запропонує сам приготувати щось смачненьке. Найкращий спосіб відправити чоловіка на кухню, це сказати, що вчора приготовлена їм паста з куркою була надзвичайно смачною. Таким чином, абсолютно без утиску чоловічого самолюбства, а навпаки, натхнений своєю винятковою незамінністю, чоловік піде на кухню готувати вечерю. 

На питання чоловіки «Чому я повинен це робити?» Повинні бути такі відповіді:

Тому що його за це хвалять

Тому що у нього це виходить краще, ніж у кого б то не було

Тому що ви жінка слабка і тендітна

Додати коментар


Захисний код
Оновити