Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Поради з вирощування диффенбахії

В даний час диффенбахія є популярним кімнатною рослиною. ЇЇ можна часто зустріти і в квартирах, і в будинках, і в офісах.

Привабливість даної рослини можна пояснити тим, що вона дуже схожа на тропічну пальму, а тому викликає асоціацію з сонячними берегами моря. У даній статті ми надамо вам поради фахівців з вирощування диффенбахії. А ще розповімо про те, як при виникненні необхідності, правильно розмножити рослину.І почнемо ми нашу статтю з застереження, оскільки диффенбахія є рослиною красивим, але отруйним. При попаданні соку рослини на слизову оболонку і на шкіру може виникнути подразнення або навіть серйозний набряк. З цієї причини розміщувати її слід в такому місці, щоб до неї не діставали маленькі діти і домашні вихованці. При догляді за рослиною слід обов'язково застосовувати господарські рукавички. А після роботи старанно мити руки з застосуванням мила.

Дифенбахія є декоративним вічнозеленою рослиною мають великі листи, в більшості випадків з строкатим забарвленням. Дана рослина швидко росте, досягаючи у висоту кількох метрів. Однак вирощувати її дуже важко. Оскільки доводиться постійно підтримувати в приміщенні підвищену температуру, яка потрібна даному рослині. За винятком цього, доведеться забезпечити високу вологість грунту, повітря. Але, не дивлячись на всі вищевказані вимога до вирощування, диффенбахию застосовують для прикраси інтер'єру в переважній більшості країн світу ось вже 150 років.

Вирощування диффенбахії

До вирощування рослини слід підходити дуже відповідально. Освітлення має бути від яскравого до напівтемного. Але її переважніше притіняти від прямого попадання променів сонця. Рослина любить рясний полив, але не любить застій води в піддоні. Дифенбахія не терпить вапна, з цієї причини воду для обприскування і поливу слід брати відстояну (цілком достатньо 1-2 діб). Температура води призначеної для поливу повинна бути не нижче кімнатної. Можна пом'якшувати воду додаючи в неї щавлеву кислоту. Вологість повітря в кімнаті становить приблизно 50 відсотків, а коли працюють радіатори опалення, то навіть нижче. Така вологість повітря не сподобається рослині. Тому її слід обприскувати, а самі листя протирати м'якою вологою ганчірочкою, але таким чином підвищити вологість надовго не вдасться. З цієї причини рослини потрібно ставити на піддони з піском, вологим мохом, торфом. Або між горщиками ставити широкі ємності наповнені водою.

У разі якщо рослина перебуває в глибині кімнати, куди не потрапляють сонячні промені, то слід встановлювати додаткове освітлення. Доречним буде влітку виносити рослину на відкрите повітря. Взимку мінімальна температура в приміщенні не повинна опускатися нижче вісімнадцяти градусів. Чим вище протягом всього року температура, тим активніше росте рослина, і тим більшу її листя.

Навесні і влітку кожні 10 днів слід підгодовувати її мінеральними або ж органічними добривами, які не містять вапна (застосовувати кальцієву селітру заборонено). Восени і взимку підгодівлю повторюють раз на місяць. Форми диффенбахії з строкатим листям без належного освітлення і при внесенні великого обсягу азоту в грунт повністю зеленіють. З цієї причини дані примірники органічними добривами не підживлюють, а дози мінеральних добрив зменшують у два рази. 

Оновлення

У разі якщо ваша рослина переросте, то стане непривабливим. Стебло швидко скривиться під вагою масивних листя і навіть може поламатися. Та й до того ж нижня частина стебла втрачає при цьому листя. Тому рослину слід оновлювати, вкорінюючи верхівку з парочкою листя. Для цього, на десять сантиметрів відступивши від аркуша, гострим ножем акуратно зрізають шкірочку навколо стебла на висоту близько півтора сантиметра. Зріз обертають мокрим мохом, а зверху вкривають плівкою, яку прив'язують до стебла. Періодично контролюють вологість моху, у разі підсихання змочують водою. Приблизно по закінченні місяця ви зможете побачити всередині пакету коріння. От після цього обв'язку можна знімати. Отриманий отводок акуратно зрізують, зріз затирають вугіллям і висаджують у грунт. На маточному рослині зріз теж слід затерти вугіллям, і дуже швидко сплячі бруньки підуть у ріст, а вже з них розвинуться красиві пагони.

Розмноження диффенбахії живцями

Розмножують дана рослина стебловими, верхівковими живцями, які укорінюють в піску, воді, в сфагнумі, або ж у суміші торфу і піску в однаковому співвідношенні. Зрізані живці трохи підсушують, а після в зріз втирають активоване вугілля, щоб він не загнив. Живці обприскують і протирають листя, старанно захищають від прямих сонячних променів. Температуру субстрату слід підтримувати не нижче 21 градуса. А ємність з рослиною слід накрити поліетиленовою плівкою або ж склом. Потім плівку кожен день на кілька годин знімають з рослини.

Для вкорінення живців слід взяти невеликий лоток, заповнити його сфагнумом, налити воду, щоб мох просочився. Підготовлений держак опускають в мох під нахилом. Лоток з черенком прикривають плівкою, її слід періодично знімати для провітрювання.

У разі якщо держак вкорінюється в воді, то його пересаджують у горщик, коли коріння зростуть на кілька сантиметрів. Якщо вкорінюються в піску або в моху, то живці переважніше підгодувати розчином мінеральних добрив (приблизно четверту частину необхідної дози). Коли корінці розростуться, живці з грудкою субстрату пересаджують у горщик.

Пересадка диффенбахії

У разі якщо є необхідність, то диффенбахию навесні пересаджують в суміш листової землі, перегною, торфу, піску (у пропорції 3: 1: 1). Для пухкості грунту настійно рекомендують додавати сфагнум. Новий горщик повинен бути обов'язково більше попереднього. Стебло рослини при трохи заглиблюють, після з заглибленої частини зростуть коріння.

Додати коментар


Захисний код
Оновити