Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Пересадка кімнатних рослин, корисні поради

Всі господині по весні займаються пересадкою кімнатних рослин. Залежно від виду рослин, їх пересаджують раз на пару років або щорічно. Дана процедура дуже важлива, оскільки земля після певного часу починає виснажуватися, і її необхідно міняти на свіжу. Рослини слід змінювати в разі якщо загнили коріння або ж закисла земля, а земляний кому настільки пронизаний корінням, що вони вже навіть пробилися крізь отвори внизу горщика. Для того, щоб кімнатні рослини добре себе почували, слід вибрати відповідний горщик, грамотно пересаджувати і підбирати субстрат.

Якраз про корисні рекомендаціях при пересадці кімнатних рослин ми вам і розповімо в даній статті.Пересадка кімнатних рослин

Коли слід пересаджувати кімнатні рослини? У разі якщо рослина вже рушає в зростання, то якраз прийшла пора для пересадки, проте якщо рослина цвіте навесні, то потрібно дочекатися завершення цвітіння. У разі якщо зробити це раніше, є великий великий ризик пошкодити нові пагони.

Хвойні рослини переважніше пересаджувати на самому початку літа. Цибулинні рослини пересаджують вже тоді, коли завершується період спокою. Кактуси слід пересаджувати на самому початку зими. Пальми ростуть у діжках можна пересаджувати вже після 10 років, а дорослі рослини пересаджують раз на кілька років, молоді щороку.

Види пересадки

В даний час розрізняють кілька видів пересадки:

- Повна пересадка, коли змінюється абсолютно вся земля, а так само очищаються коріння рослини від збідненої землі;

- Неповна, коли на коренях залишають частину старої землі;

- Коли міняють верхній шар землі.

У разі якщо рослині став малий горщик і коріння вилазять з нього, та й до того ж обплели весь кому землі, то пересадку роблять у абсолютно будь-який час року.

Вибираємо горщик

За розміром слід вибрати горщик такий щоб він у діаметрі був на 3-5 сантиметрів більше старого або щоб старий зміг вільно входити в новий горщик. Існує три типи ємностей для посадки рослин, а саме контейнер, кашпо і звичайно ж горщик. Звертати увагу слід і на те, що в кашпо відсутні дренажні отвори, а в горщику вони є, тому при придбанні важливо не переплутати. Горщик слід вкласти в кашпо.

У переважній більшості випадків контейнер має суцільне дно. У ньому поміщаються кілька рослин або парочка горщиків. Ємності для квітів досить часто виготовляють із пластику або глини. І перші і останні мають і недоліки, і переваги.

Переваги глиняних горщиків

Глиняні горщики дуже складно перекинути, оскільки вони важкі. З них значно краще випаровується непотрібна волога, оскільки глина має більш пористу структуру.

Недоліки глиняних горщиків

При падінні такі горщики найчастіше розбиваються, адже пориста структура горщика знижує довговічність, і якщо пори забиваються мінеральними солями, то очистити їх просто неможливо. У даному горщику дуже швидко висихає грунт, але якщо горщик покритий глазур'ю, то це можна запобігти.

Переваги пластикових горщиків

Вони значно легше глиняних і у випадку падіння фактично не ламаються. Добре утримують вологу, рослина в пластиковому горщику можна значно рідше поливати. Є обширний вибір і за кольором, і за формою. Такі горщики не складно мити. 

Недоліки пластикових горщиків

У разі якщо часто поливати, то у рослини починають загнивати коріння, а грунт просто закисає. Влітку горщик швидко нагрівається.

Ще рослини висажают в ящики або ж дерев'яні діжки. Вони не дуже нагріваються на сонці, а в разі різкого перепаду температури повільно остигають, однак від води дерево темніє або розбухає. У разі якщо правильно доглядати за кімнатними квітами, то вони добре ростуть і в дерев'яних, і в пластикових, і в глиняних ємностях.

Земля

Для рослин слід застосовувати готові суміші, які не складно придбати в магазинах. Так як асортимент обширний, то вибрати відповідну суміш буде зовсім не проблемно. Щоб грунт в горщику не ущільнювалася, в готову суміш потрібно додати крупний пісок, деревне вугілля, тирсу і маленькі камінчики.

При придбанні суміші потрібно звертати увагу на те, для яких саме рослин вона призначена, термін придатності, кислотність, склад і наявність добрив в ній. До пересадки слід розкрити упаковку, азот, який є там повинен випаруватися, інакше можуть постраждати коріння рослини. Для пересадки і посадки рослин не можна застосовувати садову землю, оскільки вона не підходить за своїм складом, а до того ж досить часто заражена різноманітними хвороботворними організмами та шкідниками, які в домашньому теплі активно розмножуються і шкодять рослині.

У випадку якщо у вас немає можливості придбати готову землю, то просто стерилізують садовий субстрат для цього слід зволожити і пропарити субстрат в духовці протягом години при температурі 80 - 100 С.

Підготовка ємності

Ємність потрібно добре вимити особливо якщо до цього вона не застосовувалася. Глиняний горщик рекомендують замочувати на ніч у воді, щоб позбавити ємність від обпаленої вапна, оскільки вона при з'єднанні з водою формує для коренів рослини згубні з'єднання. На дно горщика потрібно насипати дренаж: черепки, шматочки цегли або ж керамзит. Дренаж засипають тонким шаром землі, після добре поливають рослину. Через годину можна акуратно витягнути рослина із земляною грудкою.

Щоб легше було відокремити рослину від горщика, можна акуратно постукати краєчком ємності про яку-небудь міцну поверхню. У разі пересадки великої рослини з дерев'яного горщика слід обов'язково зняти обручі, а потім і всі дерев'яні частини.

Далі намагаючись не пошкодити коріння рослин слід загостреною паличкою або ж руками обережно очистити коріння від верхньої землі. Загнили коріння обов'язково потрібно видалити, якщо ви пошкодили корінь рослини, то місце пошкодження слід присипати вугіллям (товченим).

Потім потрібно ущільнити землю навколо кома, підсипати нову, щоб її рівень досяг стебла. Рослина ще раз полити.

Якщо рослина небажано пересаджувати, то достатньо просто замінити сантиметрів п'ять верхнього шару на свіжий.

Бажаємо вам успіху у догляді за своїми рослинами. Нехай вони будуть здоровими і радують вас своєю красою!

Додати коментар


Захисний код
Оновити