Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як правильно вибрати штори і фіранки

Фіранки на вікні несуть в ідеалі всього дві функції: відгородитися від зовнішнього світу, при цьому створити свій маленький власний світ оригінальним і затишним, але якщо їх друга функція не влаштовує господарів, то вони підлягають заміні. Про те, як підійти до правильного вибору фіранок і штор, давайте розберемося поступово.

Історія штор і завісок

Ще в древні часи кочівники, щоб створити якусь атмосферу, намагалися завісити входи в свої кибитки шкурами, а розумні греки, ті й зовсім для прикраси будинку використовували тканинні драпіровки.

Самі штори, які ми звикли бачити, з'явилися в Середні століття і особливу популярність завоювали в епоху Відродження: їх стали виробляти з вишуканих тканин - оксамиту, батисту, шовку і прикрашали всілякими візерунками. В кінець ХVI-середина XVIII століть, в період бароко стали приділяти велику увагу гармонійному поєднанню відтінку штор і оббивного матеріалу меблів, а в XVIII столітті, під час класицизму, з'явилося більш жорстке правило: не просто одна гармонія, а необхідність виготовлення, тільки з одного матеріалу. На сьогоднішній день, на превеликий щастя, таких законів у інтерьерном дизайні не існує, так що творчу фантазію не обмежуватимуть навіщо. Але дотримуватись деяких порад все ж, варто, які зможуть вам допомогти при виборі штор.

Матеріал - основа для роздумів

Для початку вам слід визначитися, на якому фасон фіранок або штор ви хочете зупинитися. Чим солідніше і щільніше тканина, тим фасон буде простіше. А якщо на тканині завдано великий малюнок, тоді найкраще залишитися без всяких вишукувань: нехай обрамляє вікно прісборенное або гладке полотнище. Але якщо ви підібрали матеріал легкий і простий, то фіранки можна виготовити в більш складній формі - з фестонами. Для красивої драпірування, необхідний відріз тканини в два-три рази більше ширини вашого вікна. Крім того, якщо на матеріалі є малюнок, що повторюється, тканину необхідно зібрати і подивитися, так вже класно виглядає тканина в складках.

Різнобарвні секрети

За допомогою певних кольорів змінити загальний інтер'єр кімнати можна. Вибравши правильний колір фіранок і штор, можна спокійно перетворити свою кімнату. Оранжевий, червоний, жовтий зроблять вашу кімнату затишною і теплою, навіть якщо сонечко є для вас рідкісним гостем. Салатовий, бежевий, білий (нейтральні кольори) роблять кімнату повітряної. Холодні тони фіолетового, синього, сірого, блакитного заспокоюють нерви і візуально розширюють приміщення. Тому такі тони гарні для невеликих приміщень, які іноді хочеться побачити їх більше. Головне пам'ятати, що фіранки та штори зливатися не повинні з шпалерами: зробіть краще їх темніше або світліше, щоб не опинився одноманітний дизайн.

Дружньо в ряд!

Для того щоб ваші штори повісити, необхідно пристосувати карниз. Самий простенький - складається з зволікань, які прикріплюються до стелі, - правда, виглядає все це, не естетично, та й гачки погано по ньому ковзають. Краще придбати декоративний карниз, який добре кріпиться до стіни і де може бути влаштовано кілька рядів-перекладин. Якщо на вікні - тільки одна тюль (сітчаста тканина) або з щільної тканини штори, тоді цілком достатньо одного ряду. А якщо і те й інше - тоді знадобляться два, а якщо ще захотіли - тоді й ламбрекен - три. Прозора або мереживна додаткова фіранка нагоді тим, хто живе на першому або другому поверсі, або якщо у вас за вікнами знаходиться який-небудь не приємний краєвид із заводськими трубами з димком - загалом, навіть ясним днем ​​при необхідності варто відгородитися від зовнішнього світу. А ламбрекен - це горизонтальна смуга з матерії, яка прикриває верхні краї фіранки, якщо вони не зовсім красиво виглядають при кріпленні до карниза (ця декоративна деталь виглядає тільки на високих вікнах).

Тримайся, штора!

Кріплення для фіранок і штор можуть бути найрізноманітнішими, але найголовніше - щоб це були не гачки. На фіранках з полотна в стилі «кантрі» добре виглядатимуть петлі зроблені з тканини. А щоб цей шедевр було зручно знімати для прання та одягати, можна зробити певні петлі на гудзиках. Люверси - пластикові або металеві кільця, які вшиті в тканину, виглядають особливо ефектно, якщо звичайно тканина синтетична, щільна. А ще можна застрочити по краю фіранки, відступивши на сім сантиметрів, вузьку кулиску, в яку можна вставити штангу карниза. Якщо ще протягнути туди гумку, яка зможе присборить тканина, ви будете забезпечені пишними драпіровками, головне не забудьте, що численні складки знадобляться чимало.

Чарівні перетворення

Якщо хто хоче прекрасним чином свій віконний отвір збільшити, вам просто необхідно вибрати карниз трохи довше самого вікна. Вибрати його необхідно тільки тому, що не добре висіти фіранкам і шторам на чому попало. Коли штори обсмикнути, вони повинні починатися від самих країв і тоді в кімнату буде потрапляти більше світла. Якщо ваше вікно розташоване низько, а стеля теж страждає висотою, то тоді карниз краще підняти, з усіх видів кріплення краще вибрати «кулиску» або люверси: над ними вийде хвилястий «гребінець», який візуально штору і підніме. Дуже важливо відстань до підлоги: бриз-бриз і штори-кафе образно вікно вкорочують. Якщо у вас в будинку є цікаві маленькі діти або домашні тварини, які з великим настроєм хочуть спробувати свої руки і кігті, а ще й заплутатися в тканини, такі штори і фіранки переважні. Розширити приміщення за рахунок фасону або малюнка штор, тут загальної думки не буває. Деякі дизайнери впевнені, що в невеликих кімнатах необхідно драпіровок вертикальних і горизонтальних ліній уникати. А от інші твердо переконані: великий малюнок і красиві складки відвернуть вашу увагу від розмірів приміщення. Так що можете робити свій власний вибір і поекспериментувати. Милуватися надалі, що ви створите зі своєї кімнати, зрештою, доведеться тільки вам. Зберіться з духом, і, як кажуть, вперед до грандіозних змін!

Додати коментар


Захисний код
Оновити