Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як привчити кота ходити на горщик?

Багато часу пройшло з тих пір, як люди почали приручати тварин. Котов, як відомо, обожнювали ще в Єгипті. Само собою, проживаючи в хатині, не виникало особливих проблем з їх природними потребами, з тієї причини, що тварини вільно пересувалися на вулиці і могли справити свої справи під будь-яким вподобаним кущем. Але при вмісті вихованця в будинку, і якщо немає бажання, щоб він бігав по вулиці, першим питанням виступає саме «Як привчити кота до лотка?»

У разі якщо кошеня вже народився в квартирі, то власники не займаються питанням, як привчати його до лотка, оскільки якщо кішка привчена до туалету, то вона і навчить ходити туди своїх кошенят, які обов'язково стануть їй наслідувати в усьому.Однак, зовсім інша річ якщо ваш будинок поповнився новим співмешканцем, а саме котиком-малятком. Слід обов'язково врахувати, що при зміні обстановки він втрачає орієнтацію в просторі. Крихти певний час переживають через те, що мами зовсім немає поруч. Ось тому їм складно навчитися ходити в лоток і важливо терпляче привчати його.

Перед тим як, почати привчати кошеня до лотка слід згадати його поведінку на природі, оскільки умовних рефлексів у нього ще немає, а інстинкти стоять на першому місці. Відносно туалету, коти мають інстинкт рити ямку для справления своїх потреб. Навіть привчені коти, які здатні самостійно ходити на горщик без якихось коштів, все одно будуть рити підлогу в лотку, імітуючи закопування своїх справ.

Першочергово, слід зіграти з інстинктом котів, а саме покласти на дно лотка пісок. Від землі переважніше зовсім відмовитися, оскільки вона розмокне і забруднить вашому вихованцеві лапки, можна кинути щіпку блакитної глини, оскільки їм подобається її аромат, вони в ньому відчувають дух природи. З плином часу можна зменшувати дозу піску і зрештою він зовсім не знадобиться.

Спочатку найкращим наповнювачем лотка стане суха суміш, яка продається в спеціалізованих магазинах. Вона розроблена для маскування запаху, з цієї причини для кота може бути абсолютно незрозумілим елементом і не подіє також як пісок. З тирсою переважніше не поспішати, оскільки гострі частинки можуть сильно пошкодити м'які подушечки. Коли кіт навчиться ходити у відведений вами місце, можна буде застосувати селікогелевий наповнювач. Він ледве дорожче інших, але при цьому не утворює дрібних частинок, які можуть тягнутися за лапками, та й до того ж його не доведеться так часто міняти, тільки раз на тиждень. Існують умільці, які змогли привчити кота ходити в унітаз, проте слід розуміти, що даний варіант не зовсім гігієнічний в першу чергу для самих власників.

Не слід лаяти кошеня, тикати його мордочкою, з тієї простої причини, що він вас просто не зрозуміє. У даному випадку привчити стане ще складніше, оскільки швидше за все, це змусить кота боятися ваших жестів, крику, а адже кішки злопам'ятні, і вам це не зійде просто так. Проявіть просто терпіння, адже може пройти і пара тижнів, перед тим як він навчиться. Замість того, щоб лаяти кошеня, краще візьміть на ганчірочку трохи його сечі і просто покладіть в горщик. Кішки знаходять місце за запахом. Ось саме тому місце, куди він сходив помилково, слід старанно замити, зачистити, щоб він не почув запах і не повторив все знову. У зв'язку з цим у деяких випадках радять замість піску насипати шматочки газети, вона вбирає запах, і кіт знову повернеться в належне місце.

У разі якщо бачите, що кіт прийняв позу і робить умовний підкоп, слід без зволікання перенести його на горщик. Якщо вдалося провернути цю операцію, дайте йому в якості винагороди небудь смачненьке. Але в тому випадку, якщо він встиг наробити, все одно слід віднести його, тим самим показуючи куди слід справляти свої потреби, але лаяти не можна, слід навпаки погладити. В іншому випадку у нього виникнуть протилежні асоціації і лоток для нього стане місцем, де лають, отже він не побажає туди більше самовільно ходити.

Одним з «рецептів», як привчити до лотка домашнього вихованця, рухати його лоток від місця «злочину» до необхідного вам фактично по сантиметру. Животинка обов'язково повинна слідувати за вами. Це, природно, втомлює, але наочно.

У майбутньому, якщо ви не бажаєте засипати лоток наповнювачем, і у вас немає часу для частого прибирання, а запах вже дратує, то просто застосуйте оцет, він якісно видаляє запахи. Усього кілька столових ложок стандартного оцту в вимитий лоток допоможуть вам забути про дану проблему. Але все ж звільняти його від рідини доведеться. Оцтом, до слова, можна протирати і ту поверхню, яка постраждала від «промахів» домашнього улюбленця.

Навіть привчений до лотка кіт, здатний справляти свої потреби в недозволеному місці. Це зовсім не означає, що він не пам'ятає куди необхідно йти, просто тварина таким чином висловлює свій протест. Також кіт на лоток не піде, якщо він знаходиться не в зручному місці, переважніше ставити його в темному куточку, чи погано пахне, а ще якщо лоток рідко прибирають. Кішки всі мають різний характер, є такі, які двічі в один лоток не ходять, а деякі, що не роби, а за великим ходитимуть лише рядком з лотком.

Додати коментар


Захисний код
Оновити