Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Що робити з новонародженими кошенятами, якщо їх багато

Якщо згадати віршики дитинства про те, що у кішки народилися кошенята, які постійно зростають, а їсти самі не хочуть, то в дитячих віршика опис проблеми і зовсім не те, з яким доводиться зустрічатися в реальному житті. Багато для себе ставлять запитання: що насправді робити з новонародженими кошенятами? Адже їх дуже багато, а робити те все ж щось треба, і відразу на розум приходять різні версії дій. Іноді, навіть занадто жорстокі. Якщо ж ви надумали, що насправді потрібно щось робити з кошенятами, які щойно народилися, значить вам необхідний гуманний спосіб.Що ж робити, якщо новонароджених кошенят дуже багато? Якщо ви почали читати нашу статтю, значить топити їх ви вже точно, не збираєтеся. Такі блюзнірства, по суті, практикують багато людей, але це їх точно не виправдовує. Якщо ви дали життя живій істоті, що не важливо щеня або кошеня, то вже, будь ласка, дайте йому можливість залишитися в живих. На даний момент у світі існує багато способів, за яких можна позбавити кішку від небажаної вагітності або не дати їй народити.

Але давайте спробуємо поговорити все ж про новонароджених кошенят. Якщо кішка народила багато кошенят, впоратися їй одній з ними буде складно. Тому тут їй на допомогу повинні прийти ви. Це необхідно зробити, для того щоб маленькі звірки не помирали, так як кішка сама впоратися з такою кількістю буде не в силах. Як же доглядати за такою кількістю кошенят? Використовуючи поради цієї статті, ви зможете дізнатися, як доглядати і годувати кошенят, які щойно з'явилися на світ. Щоб усе це зробити правильно, необхідно буде правильно і серйозно поставитися до цієї проблеми. Кошеня - маленька дитина, за яким необхідно постійно доглядати і дивитися як за звичайною людиною. Спочатку все кошенята народжуються глухими і сліпими, і вже на 4-5 день вони самі стимулюють надходження молока у мами-кішки залозах. У такий період відлучати кошеня від кішки не можна, від цього у неї постраждають молочні залози.

Якщо кошенят в дійсності вийшло занадто багато, то вам доведеться деяких з них виходжувати самим. Що потрібно для цього робити? Природно, що правильно годувати кошеня. Вони, як і інші ссавці тварини, в перший місяць повинні отримувати достатню кількість материнського молока. Якщо ж його вистачати не буде, то вам необхідно буде знайти для малюка гідну заміну. Для початку необхідно буде малюкові давати молоко так, щоб у результаті не переборщити. У перші дні давайте не більше двох ложок середньої жирності молока. Також у вигляді корму можете використовувати і сухе молоко, розчинити яке можна з медом або цукром. Спочатку кошеняті дуже жирне молоко давати не варто. Збільшуйте порцію молока на одну ложку щодня. Кошенят потім можна поступово переводити на кашки, якими годують немовлят.

Намагайтеся годувати кошенят кожних 2-3 години. Так годувати потрібно приблизно 10-12 днів від народження. Підгодовувати кошенят можна з пляшки, на якій є сосочка. Молоко не повинно знаходитися в холодильнику більше доби. Також періодично мийте, кип'ятіть і чистіть цю пляшечку. Завжди пам'ятайте про те, що халатність і погане ставлення до кошеняті може у результаті призвести до його хвороби або ще гірше до смерті. Насильно є кошенят змушувати не можна, так як годівля через силу або насильство може викликати у кошеняти пневмонія (їжа або напій може потрапити в дихальні шляхи). Після місяця життя можете переводити кошенят на м'ясо та інші види продуктів. Спочатку постарайтеся його не годувати важкими продуктами. Куряче м'ясо буде до речі як для прикладу. Сир, рибка, кашки і пюре з картоплі теж може стати невід'ємною їжею кошеня.

Коли кошенята народяться, вони важать приблизно 120 грамів. Приріст у вазі у кошенят йде по плюс 100 грамів щотижня. Якщо кошеня буде котиком, то він додає у вазі набагато швидше, ніж кішечка, але це буде видно починаючи з 20 дня життя. Якщо котик буде погано набирати весь, то вам варто віднести його на огляд до ветеринара.

Весь догляд за кошенятами, природно, не полягає тільки в способах годування. Незалежно від цього вам також необхідно допомагати мамі-кішці мити кошенят. По суті, вона постійно їх вилизує, але від допомоги вона не відмовиться. Час від часу протирайте шерсть кошенят вологою ганчірочкою. Цим ви зможете вберегти кошенят від бліх.

Щоб кошенята добре розвивалися, для цього для них необхідно створювати гнізда. У підсумку це може стати справжнім інкубатором, який може мати регулювання температури. Не ставте ящики на батареї і не обігріваються їх ніколи лампами. Зігрівати кошеняти можна пластиковими пляшками з теплою водою або грілками, обгорнутими рушниками. Варто запам'ятати те, що в перший тиждень життя кошенята повинні отримувати необхідну температуру повітря, яка повинна бути не менше 30-31 градус. На другому тижні можете її знизити до 27-28, а на 3-й до 24-25.

Кожен господар мріє про охайність своєї тварини. Тому якщо ви стали опікуном для своїх кошенят, то вчіть їх ходити в туалет з самого дитинства. Кожен кошеня повинен вміти ходити в свій котячий туалет. Це зробити зовсім не складно. Природно, що сам туалет, спочатку повинен знаходитися поряд з їх гніздом проживання. Кішка сама буде підштовхувати їх до нього, і тим самим вчити правильному ходіння в них. Якщо кішка не в силу впоратися самостійно, тоді вам доведеться їй трохи допомагати. Маленьких тварин після годування доводиться витирати постійно ганчірочкою, масажувати їх животик і області біля сечового міхура. Ці дії будуть у них викликати перші сечовипускання. Чим раніше це відбулося, тим краще.

Якщо в підсумку ви все будете робити правильно, то ви виростите красивих і здорових кошенят, яких точно розберуть знайомі чи друзі, які небайдужі до мурчал грудочок в їхньому будинку. Пам'ятайте, що кошенята - натури вольні, але вміють віддано любити! Бережіть їх і вони віддадуть вам взаємністю.

Додати коментар


Захисний код
Оновити