Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Догляд за домашніми хвилястим папужкою

Догляд за домашніми хвилястим папужкою: особливості вибору

Барвисті і милі, чарівні й чарівні хвилясті папуги, напевно, хоча б раз у житті ставали членами сім'ї кожного любителя природи. У більшості випадків батьки свідомо подають у подарунок цих пернатих крихіток своєму 5-річному малюкові з метою з дитинства прищеплювати не тільки любов до природи, бажання і борг оберігати і примножувати її красу, а й самостійність, відповідальність, серйозність, що гарантує правильний догляд за цим солодкоголосим тенором, який кожне справно буде краще і надійніше будильника змушувати господаря встати з ліжка, а також радість своїм непередбачуваними і химерним поведінкою до заходу сонця.Природно, як і всі живі істоти на Землі, хвилясті папуги потребують особливого догляду, що вимагає відносно небагато грошових витрат, але, тим не менш, значно часу і уваги. Хоча насправді надзвичайна затребуваність цього виду пернатих з'ясовна як дешевизною, так і простий догляду, головною умовою чого є, звичайно ж, щира любов, яка змусить навіть недбайливого господаря віддавати крихкою, беззахисною, що символізує доброту, радість, красу, щедрість, милосердя пташці. Тільки в цьому випадку дзвінкий член сім'ї з розмахом крил в 9 см буде радувати своєю присутністю протягом 15-ти років (середня тривалість життя хвилястого папугу), досягаючи довжини тулуба майже 20 см і ваги в 40 г, тому вибір такого вихованця і об'єкта загальної любові не змусить зоофілів часто прощатися з твариною.

Перед придбанням даного виду птахів необхідно, по-перше, точно дізнатися умовах їх змісту та порівняти зі своїми можливостями (наприклад, відомо, що хвилясті папуги терпіти не можуть самотності, тому, відповідно, не варто мучити тварину тугою, якщо його господар приходить додому, щоб тільки переночувати або з обов'язку служби відправляється в часті відрядження), по-друге, визначитися з кількістю пернаті і підлогою довгоочікуваного вихованця (скажімо, щоб одному папужці не було нудно, часто набувають пару: вже в місячному віці восковица більш активного, грайливого, цікавого і голосистого самця набуває блакитний, синій або навіть коричневий колір, а от у самки залишається ніжно-рожевого відтінку, проте в парі з представником протилежної статі або навіть з власним дзеркальним відображенням хвилястий папуга чи не стане вчити людську мову).

Догляд за домашніми хвилястим папужкою: вибір клітини, її атрибутів, розташування і освітлення

Як і буквально у кожного члена великої і дружної сім'ї є своя кімната, у всякого домашнього вихованця має бути свій куточок, у разі будь-яких представників пернатих, а також гризунів притулком виступає клітина. Досвідчені селекціонери папуг різних видів і дипломовані ветеринари рекомендують завчасно купити досить простору навіть для одного вихованця клітку, який обов'язково періодично повинен її покидати, щоб політати - причому, не стільки для власного задоволення або забави господаря, скільки для правильного розвитку крил, які не повинні атрофуватися .

Саме за розмахом крил і визначають мінімальний розмір клітини (становить: 25 см - ширина, 40 см - довжина, 40 см - висота), бажано квадратної або прямокутної - хвилясті папужки обожнюють досліджувати кути, а кругла форма створює ілюзію замкнутого простору, що безпосередньо негативно вплине на поведінку, світосприйняття, здоров'я і характер вихованця. Так, нерідкі випадки, коли в клітці круглої форми птах втрачала орієнтацію, в результаті чого була дуже неспокійна. До того ж в круглій клітці досить складно розмістити різні іграшки для пернатого і пухнастого малюка, необхідні для його психологічного спокою, інтелектуального розвитку та зайнятості під час відсутності господаря. Наприклад, хвилясті папужки, які рідко смирно сидять на жердинці (ну хіба що в період сну, коли пташка, напушівшісь, повертає голову на 180 градусів, дзьобом занурюється в спину і закриває вічка), обожнюють гойдалки, сходи, м'ячі, дзвіночки, багатоярусні кільця і т.д. При виборі або власноручне створенні іграшок для папуг важливо звертати пильну увагу на матеріал і не допускати отруйних фарб, лаків, що в іншому випадку загрожує отруєнням і летальним результатом. Отже, категорично заборонено використовувати будь-який метал, краще віддати перевагу щільною та міцною пластмасі і дереву, що обожнюють гризти в жадобі пізнання папуги.

Ще однією просторій ігровим майданчиком може стати дах клітки, яка сповнена горизонтальних ліній. А от від традиційної решітки на дні піддона в клітці бажано відмовитися, тому що користі від неї дуже мало, а от шкоди - досить багато: вона створює незручності під час пересування жителя клітини, який навіть не зможе побігати в своє задоволення, бо велика ймовірність застрягти в цій решітці і навіть зламати лапку. Надзвичайно важливо і вимірювати відстань між залізними прутами, що не повинно перевищувати 12 мм, інакше птах зможе вилетіти з клітки і померти без їжі і пиття, якщо, наприклад, господар у тривалій відрядженні. Ні в якому разі прути, які гризуть всі папуги, не повинні бути оцинковані, тому що цей метал отруйний для птахів.

Також має значення і механізм двері в клітці, що може відкриватися зверху вниз, знизу вгору, по горизонталі (у даному випадку найчастіше зайняті володарі елементарно забувають закрити) або ковзати (в цьому випадку двері надійніша, бо автоматично закривається, і максимум, що може зробити майже невагомий навіть у дорослому стані хвилястий папуга, - це підняти її, але навряд чи вилетіти. Замки в клітинах для хвилястих папуг не передбачені. А ось обов'язковим атрибутом інтер'єру будиночка для хвилястого папужки є, звичайно ж, жердки, які можуть бути як з міцної пластмаси (хоча від таких пристосувань у папуг болять лапи), так і з обожнюваного птахами дерева, що допомагає їм сточувати кігті. Не припустимі пластикові жердочки, які провокують утворення на лапках птенчика мозолів. Ідеальним діаметром жердочки можна назвати 15 мм, що дозволяє папузі охоплювати її в три чверті, тримаючись кігтями. Найулюбленішими жердочками для хвилястих папужок стануть соковиті гілки в період цвітіння, які попередньо бажано промити окропом, щоб знищити вуличних паразитів.

Втім, хвороботворні бактерії можуть чудово існувати, швидко розмножуватися і заражати птахів і в домашніх умовах, якщо клітина довгий час не очищується. Чистити клітку фахівці, звичайно ж, радять щодня, хоча при сучасному ритмі життя це практично нереально. Тому робити прибирання теплою водою з дезинфецірующім розчином ромашки потрібно обов'язково 1 раз на тиждень з неодмінною зміною піску, зернистих добавок на дні, куди можна за бажанням полякає також покласти свіжі гілки кропу, петрушки, змочені шматки хліба.

Поза всяким сумнівом, головним для будь-якого живої істоти є харчування, тому уважно слід вибирати і годівниці, які сьогодні роблять в основному з пластмаси і квадратної форми. Навіть для одного вихованця повинно бути дві годівниці, а також одна поїлка, де потрібно щодня міняти воду (якщо папуга захворів застудою, можна додати в питво лимонну цедру) і ванночка для купання (в основному вони представляють собою навісний на вхід пластмасовий механізм, який застосовують не більше 1 разу на тиждень, адже папуги і так по декілька разів на день вичищають пір'їнки; можна поставити звичайне блюдце, лист капусти або салату з теплою водою). Треба відзначити, що аж ніяк не всі папуги люблять купатися навіть у літню спеку, коли не повинно бути поблизу цього беззахисного вихованця ні єдиного протягу.

Надзвичайно важливо і освітлення. Днем папужки радіють сонцю, якщо воно, природно, не засліплює їх (що залежить від господаря, який повинен правильно розташувати клітку), а от вечорами під час світіння ламп розжарювання папуги бачать простір в чорно-білому кольорі, адже ці пташки бачать деяку частину ультрафіолетового спектру, що є частиною сонячного світла. При нестачі сонячного світла папуга не отримує життєво важливий вітамін D3, що необхідний папугам для формування кісток. Першим сигналом до того, що вихованець не задоволений освітленням може служити його нервове самовищіпиваніе, слабкість, порушення травлення. Для освітлення області, де розташована клітка з папугами, ні в якому разі не можна використовувати люмінесцентні лампи, що відносять до газорозрядних ламп високого тиску і в яких присутній так званий «жорсткий» ультрафіолет. Для папугу придатна будь полноспектральная люмінесцентна лампа з такими параметрами: колірний коефіцієнт (Ra) повинен дорівнювати або перевищувати значення 90 (ступінь передачі кольору 1A) максимальне значення 100 прийнято для сонячного світла), а колірна температура (К) повинна бути в межах 5000 - 6000 К . (денного світла (холодне світло)).

Догляд за домашніми хвилястим папужкою: основи годівлі

Запорукою благополуччя і довголіття пернатого улюбленця, безумовно, є правильна годівля. Основне живлення для папуги, звичайно ж, являє собою конкретна суміш зерен у вірному пропорційному співвідношенні: просо - 60%, пшениця, овес або вівсянка - 20%, канарки, конопляне, лляне, насіння бур'янів - 10%, насіння соняшнику - 10% . Також періодично стоїть у годівниці класти мінеральні і полівітамінні добавки (можуть бути в сухому розсипчастому або рідкому вигляді), багаті сепіем.

Деякі папуги з задоволенням і користю для організму їдять щодо густі пісні (без олії, солі, цукру, меду - ці добавки їм протипоказані!) Каші. Дуже рідко можна давати птахами висококалорійні і дуже жирні для них очищені насіння і горіхи. Якщо господар довіряє виробникам всіляких кормів для птахів, то подібна суміш зерен повинна бути обов'язково упакована герметично, що не допускає вологи і шкідливих, небезпечних бактерій. Перед тим, як насипати корм, слід перевірити його на колір, запах, що повинен бути яскравим, приємним, а не тьмяним і сумнівним, та ще й з цвіллю. Одному папузі хвилястій досить на добу 2 чайні ложки зернової суміші, яку засипати бажано ввечері (до речі, в більшості випадків хвилясті папуги можуть самостійно контролювати своє харчування, і не досягають стадії переїдання). Цієї норми буває мало зростаючому організму, тоді рятують барвисті і збалансовані зернові колоски на основі меду з додаванням овочів, фруктів, мінералів, горіхів, насіння і т.д. Така форма харчування багата на пророслі зерна і вітаміни: групи В, Е.

Не менш корисний хвилястій папужці і зелений корм, куди входить подрібнений кріп, шпинат, салат і т.д. Крім того, бажано балувати літаючих домашніх улюбленців яблуками та морквою (терті плоди). Також організм будь хвилястого папугу потребує органічному (товчені устричні раковини) і неорганічний піску, що очищає організм, відновлює метаболізм. А от для дзьоба треба повісити на зручний та доступний для улюбленця місце крейда.

Якщо корм повністю задовольняє потреби хвилястого папужки, то самотню птицю можна досить легко навчити говорити, що, природно, зажадає часу, сил і терпіння від господаря. Так, з цією метою слід в перші півроку життя вихованця щодня протягом хоча б півгодини спокійно і дуже мило повторювати одне і те ж слово, пильно дивлячись на пташеня. І тоді цілком можливо, що вже через 3-7 місяців регулярних і плідних занять Ваша маленька барвиста пухнаста перната радість буде дзвінко будити Вас вашої улюбленою піснею!

Додати коментар


Захисний код
Оновити