Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Хоббі заважає кар'єрі чи допомагає?

У наше століття високих технологій і супершвидкісних темпів життя, часом зовсім не залишається часу на милі серцю захоплення та хобі. Думки постійно займають нагальні проблеми і способи їх вирішення. Однак не все так песимістично.

Дослідники провели опитування жителів Росії на предмет наявності / відсутності у них хобі. Виявилося, що 50% опитуваних абсолютно не замислюються над тим, щоб зайнятися чимось цікавим і пізнавальним. Стільки ж (50%) зізналися, що мають постійне захоплення і віддають йому весь вільний від роботи час. А 16% захоплених росіян підкреслили, що не обмежуються яким-небудь одним хобі, а мають відразу декілька. У жінок в якості хобі лідирує рукоделие, а у сильної статі - риболовля та полювання.Хобі, воно ж заняття для душі, необхідно кожній людині. Це підтверджують психологи та психотерапевти, які вважають, що улюблене захоплення здатне відмінно стимулювати мозкову діяльність. Багато хто віддає перевагу називати своїм хобі роботу, але вона не виконує тих функцій, які забезпечує хобі. Більшою мірою, це відбувається тому, що робочий процес проходить часто в автоматичному режимі. Людина, не замислюється над тим, що робить, бо всі його маніпуляції вивірені досвідом.

Такий же ефект виробляють і домашні справи (миття підлоги, прибирання, натирання вікон). Деякі можуть відзначити, що ці заняття дуже добре заспокоюють і дозволяють забути про проблеми і неприємності на роботі. Явище це тимчасове, з кожним разом під час прибирання ви будете все сильніше концентруватися на невирішених питаннях, так як не включатиметься ліва півкуля, відповідальна за абстрактне сприйняття світу і творче мислення. А в більшості випадків ліва півкуля під час монотонної і звичної роботи просто «відпочиває».

Нерідкі випадки, коли людина перетворюється своє хобі в роботу, що приносить йому матеріальний достаток і душевне задоволення. Консультанти з менеджменту та тайм-менеджменту радять не віддавати свій вільний час понаднормової роботи в офісі заради можливого підвищення. Набагато корисніше після роботи зайнятися улюбленою справою. До речі, активний відпочинок більш ефективний, ніж довгий лежання на дивані перед телевізором. Багато заявляють, що саме в процесі хобі, їх опромінювали дивовижні рішення і навіть наукові відкриття!

Що ж стосується суміщення хобі з основною професією, то тут думки психологів розходяться. Точніше, вони визначають його як виключно індивідуальне рішення. Комусь перетворення хобі на джерело заробітку йде на користь, комусь приносить більше шкоди. Так чи інакше, професійна діяльність не повинна бути єдиним заняттям у людини. Адже гармонійний розвиток людської особистості можливо лише за умови регулярної зміни вражень і діяльності.

Добре відомо і таке деструктивне явище, як «професійне вигорання», яке виникає якраз унаслідок багаторічної монотонної трудової діяльності. У разі, трансформації хобі в основну роботу, є ризик погіршити і прискорити процес «професійного вигорання».

Не рекомендовано перетворювати хобі на інструмент заробітку і професійних амбіцій юдям, схильним до трудоголізму. Улюблена робота - це дуже добре. Але якщо вона стає пріоритетною в порівнянні з сімейним дозвіллям, спілкуванням з близькими та друзями, то потрібно бити тривогу і терміново змінювати своє ставлення до фінансової незалежності та кар'єрним досягненням. Тому, найкраще мати хобі, максимально відмінне від основної роботи. Цікаве хобі, до речі, хороша профілактика трудоголізму. Уявіть себе в дитинстві і згадайте, які заняття приносили вам радість і наснагу. Ніколи не пізно відновити улюблене дитяче хобі.

Отже, якщо ви не відносите себе до 50% населення, що має улюблені захоплення, ще не пізно підібрати цікаве і корисне хобі. Неважливо, на якій професійній щаблі ви знаходитесь, хобі корисно як для звичайного робітника, так і для керівника великого колективу. Найголовніше, щоб ваше хобі приносило вам радість і умиротворення. Тоді й професійна діяльність заграє новими яскравими фарбами.

Додати коментар


Захисний код
Оновити