Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як домогтися підвищення зарплати?

Якщо провести опитування серед населення «щоб ви хотіли змінити у своїй роботі на даний момент?» Переважна більшість відповість «заробітну плату». Не секрет, що основною мотивацією до праці є винагороду за цю працю, у вигляді гонорару, окладу, відсотків тощо (залежно від компанії та виду діяльності).

Якщо ж мова йде про діяльність у великої або середньої компанії (корпорації, фірмі), то тут практично кожен рядовий співробітник спить і бачить себе в новому ранзі (після підвищення!) І з новим окладом. І все б добре, та де знайти таку компанію, в якій щедрі керівники регулярно радують своїх підлеглих надбавкою до заробітної плати, а ще краще підвищенням окладу?Ви знайшли таку компанію? Та ще й успішно трудіться на благо її? Відмінно! Але велику справу - народна мудрість, яка стверджує, що багато грошей не буває. А високі ціни дуже навіть бувають і регулярно зростають, мов на дріжджах. Якщо вам стало здаватися, що вашої зарплати вже не вистачає на ланчі в кафе і вечері в ресторанах, то пора задуматися над тим, щоб просити надбавки до платні. Ризиковано, але гра варта свічок. Отже, як вам домогтися підвищення зарплати?

Перед тим, як йти на «штурм» кабінету № 1 в компанії, вам слід провести уявний монолог на тему «для чого мені потрібно підвищення саме зараз?». Не поспішайте бігти за порадою до родичів і друзів, адже люблячим вас людям завжди буде здаватися, що ви гідні більшого, що про вас незаслужено забувають і тим більше вас не цінують.

Звичайно, вони зможуть вас підбадьорити, додати вам сміливості і рішучості, але подумайте, як сприйме шеф обгрунтування «ви не цінуєте моїх здібностей, тому подкиньте мені доларів сяк двісті!». Швидше за все, він, очманівши від вашої самовпевненості, в кращому випадку, попросить вас покинути кабінет і більше в нього не заглядати, а в гіршому ... але про це не будемо.

Однак якщо після внутрішнього монологу та моніторингу зарплат фахівців вашої кваліфікації ви виявите, що безнадійно відстаєте в заробітній платі від них, сміливо починайте підготовку до важливого розмови з керівництвом відносно прибавки до вашого зарплати. Що вам для цього знадобиться?

Аналіз та обробка інформації

Як вже згадувалося вище, перед початком конкретних дій вам слід уточнити дані з приводу актуальних цифр, що стосуються заробітної плати фахівців вашого напряму і рівня. Це можна зробити як за допомогою Інтернету, так і скориставшись місцевими газетами з робітниками пропозиціями та вакансіями (другий варіант переважно).

Далі проаналізуйте рівень доходів вашої компанії. Якщо фінансових можливостей збільшувати зарплату своїм співробітникам у компанії на даний момент немає, то просити підвищення у важкий для неї період, м'яко кажучи, нерозумно і небезпечно.

Не менш важливим етапом підготовки буде обдумування реальних цифр бажаної надбавки до окладу. Невпевнене і розпливчасте «хочу, щоб мені підвищили зарплату» не принесе ніякого ефекту, а, навпаки, підкреслить в вас непрофесіоналізм і шкідливість характеру.

Підготовка стратегічна

Тепер прийшов час переходити від внутрішнього монологу до внутрішнього діалогу. Ви ж не думаєте, що після прохання про підвищення платні, ваш начальник скаже «так будь ласка!» І пошле вас до бухгалтера з відповідною заявою? Все буде набагато складніше. Природно, він стане задавати вам запитання, супити, стукати ручкою по столу, загалом, всіляко виводити вас з рівноваги.

Саме для цього ви повинні подумки підготувати низку відповідей на каверзні запитання шефа. А ще краще запастися безпрограшним козирем у вигляді недавнього вчинку або дії, що приніс прибуток компанії або що додав очок її репутації. Цей самий козир ви повинні ненав'язливо «вплести» в бесіду з шефом, ідеально це робити під завісу діалогу. Дуже часто саме цей трюк спрацьовує «на ура».

А ось впадати в істеричний стан і грозиться звільненням, не варто. Ви ж не Моська, а начальник НЕ слон з відомої байки, тому уїдливе «а компанія« Петров & ко »готова платити мені втричі більше!» Буде сприйнята як бажання пограти в гру «хто тут головний?». Підсумок: вас пошлють із заявою про відхід і трудовою книжкою до того самого щедрого Петрову.

Підготовка моральна

І останнє, оцініть себе і свої слабкі / сильні сторони якомога об'єктивніше. Якщо ви відчуваєте, що в перші дві хвилини розмови з «сильними світу цього» і вкриються червоним висипом від хвилювання і застигнете на місці, немов стовп, не в силах приховати тремтіння в колінах, відкладіть вашу затію на певний термін. Відвідайте комунікативний тренінг або попрацюйте над собою самостійно. Ви повинні заходити в кабінет шефа впевненою ходою, говорити чітко і спокійно, не просити, а пропонувати, не загрожувати, а домовлятися.

Не забувайте, що ви є продавцем власних знань і умінь, які мають на ринку праці певну ціну. Проявляйте ініціативу і доводьте свою компетентність, адже хто не ризикує, той не виграє.

Додати коментар


Захисний код
Оновити