Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Менеджер з продажу: робота чи відстій?

З виникненням в нашій дійсності ринкових відносин, все навколо стало купуватися і продаватися, для всього тепер встановлена своя ціна. Поліпшення якості життя споживача, величезний вибір товарів і послуг трохи закрутив голову потенційному покупцеві. Тепер ми часто задаємося насущним питаннях не де купити, а що купити?

І тут на допомогу розгубленому покупцеві приходить бадьорий, веселий і оптимістично налаштований менеджер з продажу. Він запевняє, що лише продукцію його компанії варто купувати, щоб стати таким же веселим і бадьорим як він сам. Багато хто вважає менеджерів з продажу такими собі чарівникам, здатними «впарити» навіть те, що потенційному покупцеві і даром не потрібно.Це, звичайно, жарт, але в ній присутній вагома частка правди. А взагалі хто вони, менеджери з продажу? Хто може стати асом у сфері продажів, а кому ця професія просто протипоказана?

На думку Світлани Сверчіковой (головний менеджер з реклами великого столичного видавництва), бути фахівцем в галузі продажів, значить бути азартним гравцем в житті і в професії. Акторський талант необхідний менеджерові з продажу головним чином не для того, щоб обдурити потенційного клієнта, а для того, щоб, вжившись в роль споживача, зрозуміти, що саме хоче людина в даний момент.

Сьогодні, відкривши газету з пропозиціями про роботу, можна зустріти величезну кількість вакансій на посаду менеджера з продажу. Причому найчастіше для цієї роботи потрібні люди молоді, енергійні, цілеспрямовані, але без відповідної освіти та знань. Чому так відбувається?

По-перше, спеціальності «Менеджер з продажу» як такої не існує ні в одному вузі. Немає ще необхідної навчальної бази і програми, яку могли б якісно викладати. По-друге, нерідко в поняття «менеджер з продажу» вкладається занадто широкий зміст для того, щоб навчитися мистецтву ефективних продажів на якому-небудь одному факультеті. Хоча багато професійні курси та тренінги обіцяють зробити з звичайної людини, майстра по роботі з потенційними покупцями всього за пару-трійку місяців.

Часто програми таких курсів створені з урахуванням освоєння певних навичок. Наприклад, «Мистецтво успішних переговорів», або «Вироблення лідерських якостей», або «Ефективні продажі». Тут слухачі отримують не тільки теорію, а й практичні навички спілкування з клієнтами та якісного підходу до продажів.

Що ж насправді повинен вміти професійний менеджер з продажу? Область пізнань дуже широка: основи ринкової економіки і маркетингу, діловий етикет, вміння робити презентації та виставки, практична психологія, психологія спілкування і багато іншого. Потрібно дуже добре розбиратися в людях і, перш за все, мати власну емоційною стійкістю, тому що покупець завжди не тільки прав, але часто примхливий і перебірливий.

«Основа всьому - обсяг продажів!»

Цю істину давно зрозуміли західні менеджери. Обсяг продажів стоїть на чолі всього як доходу компанії, так і доходу самого менеджера з продажу. Зазвичай фахівці з продажу живуть за рахунок відсотків від укладених ними угод, так що сидіти, склавши руки їм просто не можна, адже їсти то хочеться.


Тому, збагачуючи рідну компанію, менеджер з продажу сам стає багатшим. А от наскільки залежить вже від самої людини, її досвіду, особистих якостей і умінь. Є такі щасливчики (а може просто справжні профі), які в гарячий продажний сезон поповнюють свої гаманці 1 500-2 000 доларів. А якщо менеджер з продажу почав свій шлях нагору (до підвищення), то, досягнувши мети, йому буде забезпечено винагороду в розмірі 8 000-10 000 доларів щомісяця.

А чи є попит?

Попит є і, як вважають аналітики ринку професій, він буде поступово зростати. Але знову-таки, професія ця підійде далеко не кожному. Дуже довго ми жили з установкою, що продавати - справа неблагородне, не для інтелігентів. Установка ця передавалася з покоління в покоління, позбутися її навіть зараз досить проблематично.

Але становище починає змінюватися, оскільки сфера послуг впевнено лідирує, обганяючи виробничу діяльність. Робота безпосередньо з людьми набуває небувалу популярність, бажаючих проявити себе в цій якості все більше і більше.

Отже, чим же повинен володіти менеджер з продажу для того, щоб досягти успіху в даній діяльності (думка роботодавців)?

Бажання працювати, домагатися висот у своїй справі, рішучість - 60%

Спеціальні знання та навички, досвід роботи - 25%

Індивідуальні характеристики - 15%.

Додати коментар


Захисний код
Оновити