Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Прихований ринок вакансії

Думається, що багатьом добре відома ситуація, коли, пройшовши співбесіду в якої-небудь компанії, ви залишалися за бортом бажаних кандидатур тільки з однієї простої причини: ваше місце зайняв кандидат з гарною рекомендацією або з надійним гарантом. Що ж, таке трапляється часто.

І не дивлячись на те, що будь-який роботодавець бачить у лавах свого штату досвідченого, кваліфікованого співробітника, нерідко саме пораду протекція партнерів або знайомих може стати першорядною у процесі прийняття остаточного рішення. Існує навіть відсотковий показник так званих «прихованих» вакансій - 80%!Однак якщо ви вважаєте себе гідним тієї чи іншої посади в тій чи іншій компанії, ви можете самостійно скористатися «прихованим» ринком вакансій. Для цього слід продумати деякі моменти, в сотий раз переконатися у вашій цінності для бажаних компаній і діяти.

Якими ж перевагами володіє саме «прихований» ринок вакансій?

1. Ви автоматично звільняєте свій простір від конкурентів-претендентів. Адже переважна більшість людей шукають роботу за класичною схемою: газета-реклама-дзвінок-співбесіду. А бажаючих отримати одну і ту ж роботу через друковані джерела величезна кількість.

2. Ваші шанси отримати посаду, заради якої ви, власне, і вступали до університету, збільшується в кілька разів.

3. Ви можете запропонувати себе як фахівця, що володіє такими знаннями і навичками, які в компанії вашої мрії поки ще не так поширені.

4. Ви повністю контролюєте свою діяльність з соисканию підходящої роботи з прийнятним графіком та окладом.

5. Швидше за все, на контакт з вами вийде не хто інший, як менеджер по найму. Ви зможете уникнути довгих черг до кабінету втомленого від візитерів співробітника фірми-роботодавця.

Отже, ви вирішили домагатися своїх цілей обхідними шляхами, а саме використовуючи «прихований» ринок вакансій. Для початку добре визначите для себе кар'єрні цілі, що віддаються перевага компанії і посаду, яку ви теоретично могли б там позичати. Впоралися? Тоді переходимо до практичних дій.

Стратегія № 1. Наведення довідок

У наш час рідкісні компанії, немов міражі, приховують від громадськості свої координати, сферу діяльності та іншу інформацію, якою можна скористатися для власних благих цілей. Постарайтеся дізнатися якомога більше про компаніях / фірмах, куди плануєте влитися в якості незамінного співробітника. Персональні сторінки в Інтернеті сьогодні не створюють хіба що ліниві або малоперспективні компанії. Уявіть, як приємно здивується роботодавець, дізнавшись, що ви вже в курсі цілей, завдань, проблем і нюансів його «дітища». А якщо ви до того ж наважитеся запропонувати своє бачення тієї чи іншої ситуації в компанії, то можете вважати, що робота вже ваша.

Стратегія № 2

Напишіть роботодавцю лист. Так-так, саме в листі людині найпростіше представити себе в кращому світлі і виділити головні переваги своєї кандидатури. Детально продумайте стиль викладу і обов'язково складіть ідеальне резюме. Навіть якщо роботодавець зачитається вашим листом, відсутність докладного резюме зведе всі ваші зусилля нанівець.

Початок листа повинно бути впевненим, без обережних фраз «Якщо Ви дозволите ...» або «Шановний м-р Сміт, дозвольте ...», і адресувати його бажано головній людині компанії (роботодавцю безпосередньо або головному менеджеру).

Якщо у своєму листі ви запропонуєте сміливу ідею збільшення доходу компанії і разом з тим погодитеся на невелику частку від цього прибутку в якості заробітної плати, рідкісний керівник відмовить вам в роботі на свою компанію. Ви повинні зобразити у листі ситуацію, при якій потреби компанії для вас набагато пріоритетнішою, ніж ваші власні.

Ви можете подумати, що це обман і нещирість, проте така стратегія підтверджена на практиці багатьох шукачів.

Закінчуючи свого листа, не забудьте повідомити роботодавця час (бажано точне) свого дзвінка йому для того, щоб обговорити майбутню зустріч. Виявляючи таку турботу про роботодавця, ви налаштовуєте його на позитивне, а не упереджене ставлення до вас.

Пам'ятайте, що ви не нав'язуєте свою кандидатуру роботодавцю і не примушуєте його до висновку трудового договору, маніпулюючи його почуттями. Ви всього лише готові запропонувати щось цікаве і ексклюзивне, і це щось ви підготували спеціально для цієї компанії, а не якийсь інший. Тому вам так необхідна особиста зустріч.

Додати коментар


Захисний код
Оновити