Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Що таке дрес-код?

У сучасному бізнесі правилом хорошого тону є підтримка іміджу або фірмового стилю компанії. Будь-яка мало-мальськи поважає себе фірма має свою емблему, логотип, товарний знак. Обов'язковою умовою є наявність в рекламних матеріалах компанії її фірмових кольорів, символів. Офіси таких компаній стилизуются з умислом зайвий раз нагадати і підтримати корпоративний дух співробітників. Таке оформлення інтер'єру справляє сприятливе враження на ділових партнерів і гостей.

Але все це буде виглядати неповно, якщо співробітники не будуть приділяти належної уваги своєму зовнішньому вигляду. Саме з цієї причини у великих компаніях для співробітників розробляється спеціальні правила носіння одягу - дрес-код.Не треба думати, що дрес-код - це сучасний винахід. Ще в древні часи одяг, примітивні прикраси, певна бойова розмальовка були не тільки ознакою приналежності до певного племені, а й говорили про приналежність їх власника до певного класу в суспільстві. Елементарним прикладом з давнини є плащ вождя - це прикраса-плащ, зроблений з шкури якого-небудь хижака, чітко виділяв вождя з інших одноплемінників. Прикладом більш сучасного дрес-коду є указ Петра I, який після приїзду з Європи наказав усім боярам збрити бороди. Саме боярам, а не всім (простим мужикам бороди залишили, потім по наявності бороди визначали до якого ти стану належиш - «панського али холопського»). Внучка Петра I Катерина II взагалі видала указ, що регламентує фасони суконь для певних свят для жінок і чоловіків.

В даний час дрес-код - це правила і рекомендації за зовнішнім виглядом для конкретних ситуацій. Ситуації можуть бути самими різними - від ділових переговорів до клубної вечірки. Дрес-код прописує, що повинен одягати співробітник на той чи інший захід, а від чого він повинен відмовитися. Яскравим тому прикладом є клубна вечірка. Якщо там не буде сторонніх, то ви можете прийти туди хоч в джинсах і капцях. А от якщо будуть запрошені з боку, ми радимо вам надіти сорочку і краватку.

У деяких компаніях п'ятницю не призначена для роботи з відвідувачами. У цей день максимум уваги приділяється внутрішнім справах компанії. У зв'язку з цим на п'ятницю робиться виняток для співробітників щодо дрес-коду (так звана вільна п'ятниця).

Розробкою дрес-коду займаються спеціальний стиліст, HR-менеджер і фахівець з ділового протоколу. Їх розробки оформляються у вигляді спеціального додатку до посадових обов'язків і підписуються керівником компанії. Розроблений документ доводиться до співробітників фірми під розпис, контроль за його виконанням покладається на протокольний відділ або HR-менеджера. Порушення дрес-коду розглядається як порушення своїх посадових обов'язків, які заподіяли фірмі моральну шкоду. Покарання піде негайно і буде варіюватися від догани до штрафу або навіть звільнення.

Після всього сказаного дрес-код може здатися вам чимось схожим на солдатську уніформу - «ні кроку вправо, ні кроку вліво». Але це не так. Дрес-код не вбиває індивідуального підходу до своєї зовнішності, він тільки диктує певні обмеження. Ці обмеження, до речі, суто індивідуальні для представників різних професій. Важко собі уявити, що модельєр і політик можуть мати однаковий дрес-код.

Люди представницьких професій об'єднані однією командою, однією ідеєю. Немає нічого дивного, що вони будуть мати певну схожість в одязі, мати певний стиль. Для всіх співробітників обов'язково є умова, що забороняє два дні поспіль приходити на роботу в одному одязі. Для співробітників чоловічої статі обов'язковим є 3-4 пари брюк, не менше 5 сорочок, 2-3 піджака. Більше того, воно все повинно поєднуватися один з одним. Останнє правило якраз вам буде на користь, а не в тягар. Саме можливість комбінувати створить враження розмаїтості вашого гардеробу.

До жорстких, незаперечним обмеженням для людей представницьких професій відносяться заборони на носіння трикотажного речей. Дрес-код вважає, що таким речам місце на спортмайданчику, на дачі, на природі, але не в офісі. Також існує сувора заборона на зняття піджака в офіційній обстановці (переговори, офіційний прийом і т.д.).

Додати коментар


Захисний код
Оновити