Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Сила духа

Що таке сила духу? Що це і «з чим її їдять»?

Сила духу - це здатність людини змусити себе щось робити через «не можу». Саме вона є основним рушійним фактором при досягненні поставленої мети. Саме вона найчастіше стає причиною останнього зусилля для досягнення перемоги, коли вже стандартні фізичні можливості повністю виснажені.За великим рахунком сила духу - це внутрішня енергія людини. Їй володіє кожен індивідуум в більшій чи меншій мірі. Ця енергія не «одноразовий», як вважають деякі, а накопичується і передається з покоління в покоління.

Сила духу є у кожного. Так уже влаштований світ, що вона проявляється у більшості випадків тільки при негативних факторах. Це може бути мінімальний викид сили, що піднімає вас вранці з ліжка, а може бути величезний сплеск енергії, який допоміг вам зробити справжній Подвиг. Страждання фізичні та моральні, великі емоційні навантаження, необхідність в щоб це не стало завершити розпочату справу, відкриває дорогу силі духу. Саме ця сила далі починає рухати людиною.

В екстрених ситуаціях, коли людський організм звільняє всі свої приховані можливості, найчастіше відбувається переоцінка цінностей і пріоритетів. У цих випадках людина усвідомлює, що все матеріальне вдруге. На перше місце виходить духовність. Саме вона допомагає пережити нещастя, втрату близьких людей, власні проблеми зі здоров'ям.

Сила духу допоможе вам подолати дуже багато чого, набути безцінного досвіду, домогтися вершин у спорті і працю. Сила духу нагадує двигун, який ми заводимо вручну. Спочатку ми робимо над собою зусилля, мотор заводиться слабо, але з часом він працює все швидше і впевненіше. Зрештою двигун виходить на свої нормальні обороти і працює в стандартному режимі. Ось так і організм людини. Спочатку він через силу робить певні речі, і сила духу в цьому русі відіграє роль основної рушійної сили. З часом організм починає підлаштовуватися і звикати, активізувати свої сили і знання, і роль сили духу вже зводиться до того, щоб просто контролювати процес, стежити, щоб йому нічого не заважало.

Якщо ви не зможете активізувати свої внутрішні сили в переломні моменти вашого життя, це може погано для вас скінчитися. Ми щодня бачимо перед собою приклади людей, які у важкі хвилини «опустили руки». З часом вони втратили людську подобу, а іноді і життя.

Сьогоднішня життя переповнене стресами. Події змінюються з калейдоскопічною швидкістю, і це накладає додатковий відбиток на фізичний і психічний стан людини. Конкуренція на роботі, за місце в громадському транспорті, аномальні погодні умови теж не додають позитивних емоцій. Все це в сукупності елементарно може призвести до психологічного зриву.

Для того, щоб цьому всьому протистояти, сучасна людина повинна бути сильним духом. У сучасному світі поставити собі мету недостатньо, треба, зібравши волю в кулак, йти до неї. Йти напролом, обхідними маневрами, неважливо як, але йти. Цілеспрямовану особистість не цікавить чи можна домогтися своєї мети. Він ставить питання по-іншому: через скільки часу мені треба її домогтися.

Але от питання: що треба зробити для активації сили духу, звідки її взяти, як виміряти?

На нашу думку сила духу є і вродженої, і набутою.

Придбати силу духу нам допомагають щоденні труднощі. Долаючи їх, ми набираємося знання, досвіду, загартовуємо свою волю. Елементарним прикладом виховання сили духу є армія. Щоб там зараз не говорили про нашу армію, вона допомагає виховувати силу духу у молодих людей. Взагалі-то, будь-яка ситуація, де твої можливості обмежені, а від тебе вимагають максимум віддачі, змушує тебе «стрибати вище голови».

Найголовніше при вихованні сили волі і сили духу починати з малого. Примусьте себе встати рано вранці в негоду і пробігтися 500 метрів. Завтра - 600, післязавтра - 700 і т.д. З часом у вас зміцніє воля і м'язи, і ви будете це робити без особливої напруги. Пам'ятайте, будь-яке тренування, фізична чи психологічна, починається з малих навантажень. Якщо ви почнете з великих, ви можете не тільки назавжди втратити полювання до цих занять, а й істотно зашкодити своєму здоров'ю.

Тепер про природженості сили духу. Тренувати силу волі може лише особина, що віддає повний звіт у своїх діях. Кажучи іншими словами, для цього має бути досвід, накопичені знання, ви повинні чітко ставити і усвідомлювати свою мету. А тепер питання: звідки у маленьких дітей всі ці якості, адже вони купуються тільки з роками? Але ж існує стільки малюків, які прагнуть без натиску батьків чогось досягти, а часто у них просто і немає батьків.

Відповідь може бути тільки один - у нас є сила волі від народження. Вона може бути велика, може бути не дуже і вимагати подальших зусиль по тренуваннях. Але одне можна сказати на 100% - досягають успіху в будь-яких сферах тільки цілеспрямовані люди з великою силою волі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити