Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як пройти співбесіду?

Кваліфікована робота завжди включає такий обов'язковий етап, як співбесіда. Багато хто, почувши це слово, впадають у священний трепет, а деякі навіть в паніку, вважаючи співбесіду такий собі «Голгофою», де бідних шукачів пускають через всі кола пекла.

Однак співбесіду краще за все розглядати, як необхідний обмін інформацією, вимогами і побажаннями між роботодавцем і потенційним працівником. Роботодавцю це потрібно для знайомства з претендентом на посаду, з його кваліфікацією, з його потенціалом і комунікативними навичками. Здобувач ж тільки на співбесіді може показати себе як впевненого професіонала, а також докладніше дізнатися про діяльність компанії, перспективи та заробітній платі.Загалом, співбесіду е. це найважливіший етап пошуку підходящої роботи. Його не варто боятися, але підготуватися до нього як слід, не завадить. Давайте поговоримо про те, як необхідно поводитися на співбесіді, щоб воно пройшло з користю для охочого отримати роботу?

Можна з упевненістю сказати, що основною метою, заради якої роботодавці задумують співбесіду, є, більшою мірою, оцінка особистих якостей людини, ніж його професійних навичок. І це легко пояснити, адже хороший фахівець може показати всі свої вміння і знання тільки в процесі роботи. Однак бути хорошим фахівцем і хорошим працівником, - не одне і те ж. Уміння легко вливатися в новий колектив, відстоювати свою думку і працювати в команді, - більш пріоритетно для керівника, ніж великий теоретичний багаж знань.

Отже, якщо вас чекає співбесіда в компанії, яку ви завжди бачили місцем своєї роботи, то вам варто підготуватися за трьома важливим аспектам: стиль поведінки, стиль одягу і стиль спілкування безпосередньо з роботодавцем.

Стиль одягу

По одягу зустрічають не тільки в повсякденному житті, але і в діловий. Тим більше, що надлишок інформації зробив свою справу і будь просунутий керівник вже в курсі психологічних характеристик кольорів, стилів, фізіогноміки (мови жестів) і багато чого іншого.

Підбираючи одяг для співбесіди, необхідно враховувати рівень і діяльність компанії, посада, на яку ви метіте, ваш вік і навіть стать. Буває, те, що дозволено чоловікам, не припустимо для жінок і навпаки.

В основному, на співбесіду одягаються в діловому стилі (виключення складають суто творчі спеціальності). Однак сучасний діловий стиль сьогодні має мало спільного з нарядом а-ля Людмила Прокопівна з класичної радянської комедії. Так що, збираючись на співбесіду в серйозну компанію, не варто робити на роботодавця враження суворої, без жіночого / чоловічого особи, в голові якої одні цифри і нічого людського.

Запам'ятайте і прості правила психології кольору. Так, для співбесіди категорично не прийнятні коричневий, зелений, жовтий, червоний і всі відтінки «вирви око». Позитивні емоції у менеджера з кадрів викличуть бежевий, білий, чорний (обов'язково з яким-небудь світлим аксесуаром!), Синій і сірий відтінки. Найголовніше, ви повинні підібрати для співбесіди той одяг, в якій будете відчувати себе максимально комфортно і вільно. Неможливо передати словами, наскільки зміняться ваші жести, міміка, погляд і навіть тембр голосу, якщо на вас буде одягнута не те, що потрібно. Думки будуть крутитися виключно близько занадто тісною спідниці (а раптом шов розійдеться!), Безглуздо зав'язаного галстука (я зараз задихнуся!) І так далі.

Стиль поведінки

Якщо передбачається зручний одяг, спокійний настрій і впевненість у собі, то можете далі не читати цю статтю, у вас і так все буде на рівні. Однак перед співбесідою такий стан - дуже велика рідкість, тому ...

За день до важливої події підійдіть до дзеркала і продумайте сценарій співбесіди. Звертайте увагу на свої звички (смикати волосся, відбивати такт ногою, кусати губи тощо), які можуть моментально зіпсувати загальне враження про вас. І хоча ви можете подумати, що такі речі ніяк не пов'язані з вашими професійними досягненнями, роботодавцю буде важко перебудуватися на позитивну хвилю після гнітючого вигляду ваших нервово покусаних губ.

Впевненість у собі - половина успіху на співбесіді. Запитуйте, цікавтеся, уточнюйте, пропонуйте свої варіанти - і все це з ледь відчутною посмішкою і відкритою для спілкування позою. Однак не переплутайте впевненість із самовпевненістю, інакше доб'єтеся протилежного ефекту.

Тепер, що стосується питань і відповідей на них. Не забувайте, що роботодавець не ваш приятель або родич, у нього немає до вас ніяких почуттів, крім відчуття власної переваги в момент співбесіди. Тому каверзні питання неминучі. Особливо упереджено вас будуть питати про причини зміни роботи або звільнення. Знаєте, що категорично не можна відповідати?

«Звільнився (-лась) тому, що:

1. так і не зміг (-ла) влитися в колектив »

2. колишній начальник - самодур »

3. не потребував (-лась) в грошах »

4. обсяг роботи був не по плечу »

5. були проблеми в сім'ї ».

А ось більш прийнятні варіанти:

1. мрію працювати у вас »

2. ця робота була не до душі »

3. не бачив (-ла) подальших перспектив »

4. мої прогресивні погляди їх застарілий уклад прийняти не зміг ».

Додати коментар


Захисний код
Оновити