Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Психологічні тренінги

Читаючи назву цієї статті, багато хто може подумати: «Ну ось, знову вихваляння тренінгів з рекламною метою». А ось і ні! У цій замітці автор, до речі, кваліфікований психолог, вирішив проаналізувати явище тренінгу з точки зору споживача. І допомогти клієнтам розібратися в тому, що ж являє собою професійний тренінг? Які його мети? Хто може називатися фахівцем в області тренінгу? Що таке «тренінгова голка»?Тренінгом називається навчальний курс, найчастіше, інтенсивний, в який входять як теоретичні лекції та семінари, так і практична діяльність по закріпленню теорії. В даний час, навчити будь-якої людини різним премудростям (телефонній бесіді, ефективним продажам, публічним виступам і навіть любові до власної персони) готові численні школи тренінгу та центри розвитку особистості. Всі вони працюють за принципом: «вранці гроші, ввечері стільці» і обіцяють перетворити людину до невпізнанності.

Бажаючих відвідати такі тренінги і з їх допомогою досягти "стелі" у своїй кар'єрі або стати новою Опрою Вінфрі місцевого розливу, з кожним роком все більше і більше. Можна розділити (вельми умовно!) Тренінги на:

1. Тренінги особистісного зростання;

2. Тренінги комунікативні;

3. Тренінги для бізнесменів.

Тренінги особистісного зростання. Всім давно і добре відомо, що прагнути до ідеалу можна і навіть потрібно. У психології навіть існує заумний термін «особистісне зростання», який діє на звичайну людину магічно. Відразу уявляєш собі як мінімум Олександром Македонським, завойовує половину світу (хоча на такому тренінгу вас навчать не бути дріб'язковими і звертати свої амбітні погляди на весь світ).

Насправді тренінги зростання особистості являють собою підвид тренінгу комунікативного, на яких ваші приховані комплекси дістануть з надр підсвідомості і змусять прилюдно їх долати.

Тренінги комунікативні. Слово «комунікація», швидше за все, відома всім. Без неї сьогодні нікуди: кар'єру не побудуєш, другу половину не знайдеш. А навичками комунікації на належному рівні в школі не вчили, тому сьогоднішнє покоління урбаністів дуже складно йде на контакт із собі подібними, обростаючи і без того замучила страхами і комплексами.

На комунікативних тренінгах з вами будуть працювати, згідно когнітивно-поведінковим методам. Тобто, у разі проблем з публічними виступами або діловими переговорами, тренери програють з вами проблемну ситуацію від початку до кінця. Ви, немов актор на театральній сцені, будете виконувати спеціально придуману для вас роль, а підігравати вам будуть або тренер, або хтось із учасників тренінгу.

Бізнес-тренінги.

Це симбіоз перших двох видів тренінгів, з однією лише різницею, що бізнес-тренінги призначені, в першу чергу, для людей, зайнятих у сфері маркетингу, менеджменту, PR-технологій та бізнесу.

На таких тренінгах увагу, більшою мірою, приділяється не одній людині, а команді. Зазвичай на бізнес-тренінги «безжалісний» шеф посилає цілий штат своїх працівників для їх згуртування і зміцнення командного духу. Заодно вони навчатися веденню переговорів, майстерним продажу та формуванню такої команди, рівних якій не буде (особливо у конкурентів).

У чому ж переваги тренінгів? Чому інтерес до них не слабшає, не дивлячись на масу тренінгових шкіл, створених виключно з метою збагачення їх засновників?

Перш за все, тренінг - це прекрасна можливість подивитися на себе з боку. Хороший тренер розробить свою програму так, щоб дати вам можливість максимально розкрити свої темні сторони підсвідомості, не використовуючи при цьому гіпноз (як, наприклад, у психотерапії). Тренінги призначені не для всіх, і це потрібно враховувати, готуючись відвідати той чи інший тренінг.

Чому не для всіх? Та тому що в процесі занять, ви можете позбутися від «рожевих окулярів», які носили останнім часом, а це, м'яко кажучи, випробування для психіки. Найчастіше тренери спеціально створюють жорсткі умови для тренінгуемих, ставлять їх у такі рамки, в яких приховати себе і свою сутність просто неможливо. З психологічної точки зору, це досить дієвий метод для запуску потенціалу, який досі в людині спав непробудним сном.

На тренінгу ніхто і ніколи не захоче вразити ваше самолюбство і самооцінку, але іноді здаватиметься, що саме цього і домагається тренер. Першою вашою реакцією на це може стати шок, образа і розпач. Зате після у вас відкриється «друге дихання» і ви зрозумієте, що все це відбувалося виключно для вашого блага.

Досить поширений сьогодні і такий принцип проведення комунікативних тренінгів, як «тут-зараз». Суттю цього методу є повне заперечення минулих подій і спогадів, а також майбутніх планів і задумів. Вважається, що спілкування безпосередньо в групі є фундаментом розвитку гармонійної особистості.

Чимало практикуючих тренерів виступає проти такого методу, вважаючи його неефективним і обмеженим у можливостях. Вони заявляють, що в підсумку людина, повертаючись у звичне для нього середовище, дуже швидко забуває особистісних змінах і робить ті самі помилки. Крім того, багатьом людям такий метод протипоказаний через зайвої вразливості та вразливості. А спокійно зносити критику і жорсткість (нехай навіть в ігровій формі) з боку учасників зможе не кожен.

Тому, набираючи групу для тренінгу, майстер повинен використовувати індивідуальний підхід до кожного майбутньому учасникові, і об'єктивно оцінювати здатність людини грати за правилами особистісного тренінгу. На жаль, в гонитві за доходами, багато тренерів нехтують цими порадами, прагнучи запросити на свій тренінг якомога більше людей, часто абсолютно «різношерстих». У підсумку людина, заплативши чималі гроші, в кращому випадку не отримує нічого, а в гіршому - набуває поганий настрій і нові комплекси.

Додати коментар


Захисний код
Оновити