Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Звільнення без сліз

Ніколи не замислювалися, яка різниця між звільненням рядового співробітника і керівника підприємств? Виявляється різниця лише у визначенні! Так, звичайні офісні працівники «летять з роботи», «змотують вудки», «отримують від воріт поворот», потрапляють під скорочення, а керівники відправляються на спокій, змінюють сферу діяльності, йдуть згідно взаємною угодою і т. д.

Проте які б словесні форми не приймало звільнення, воно завжди неприємно. Навіть відхід з колишнього місця на нове може викликати суперечливі і досить неприємні почуття. Яку б позицію ви не займали в своїй компанії, розставання з нею повинно проходити згідно деяким правилам, що дозволяє нівелювати емоційне напруження від самого процесу.Відмова у продовженні контракту або його несподіваний розрив - стрес не лише для звільненого, але і для «безжального» керівництва. Але справжній професіонал зуміє стримати в узді нахлинули емоції, зберігаючи власну самооцінку на належному рівні. Навіть у випадку гострого бажання розбити наостанок дорогу офісну техніку.

Показовий приклад Джейсона Вільямса, який займав пост заступника президента з питань виробничого процесу на зйомках документальної картини «Lost Civilizations» («Загиблі цивілізації»). Він віддав напруженій роботі в команді три роки, після чого раптом не виявив себе в списку оновленого штату під керівництвом нового президента телекомпанії. Він просто не знадобився для подальшої роботи над проектом.

Містер Уїльямс, як не дивно, не став розбирати деталі настільки неккоректного вчинку. Він лише попросив надати йому комерційні права на деякі матеріали фільму. Його висловлювання про те, що при добре виконаній роботі стане зрозуміло, який прибуток ваші зусилля змогли принести всій компанії, свідчить про те, що ставлення до нового керівництва абсолютно не носило негативного відтінку.

Звільнення, особливо за власною ініціативою, повинно бути добре виваженим і всебічне обдуманим рішенням. Йдучи з насидженого місця в нову компанію, запам'ятайте декілька важливих аспектів, які допоможуть вам залишитися в нормальних відносинах з керівним складом та не залишати після себе неприємне «післясмак».

- Не вимагайте звільнення в якості вимагання підвищення окладу. Ви можете отримати абсолютно протилежний ефект і бути звільненим без можливості повернутися. Якщо ця робота вам дорога, для натяку на підвищення заробітної плати використовуйте більш дієві способи.

- Пропрацювавши певний час у компанії, ви залишили тут частину своїх ідей і своїх праць. Тому, подумайте трохи про те, як зробити свій відхід менш розтратна для колективу. По можливості запропонуйте попрацювати якийсь час до затвердження нової кандидатури на ваше місце.

Ваш несподіваний відхід не повинен асоціюватися у співробітників з руйнівним цунамі, яке накриє їх хвилею невирішених завдань після вашого від'їзду. Краще заздалегідь погодити звільнення з керівником, так ви позбавите себе від косих поглядів колишніх співробітників і безглуздих домислів.

Звичайно, в різних сферах бізнесу та в різних країнах існують свої особливості звільнення. В діловому районі Уолл-стріт серед маклерів бірж і банківських службовців прийнято звільнятися стихійно, без жодного попереднього узгодження. Це пояснюється високими темпами кар'єрного росту, неабиякою конкуренцією і придбанням нових зв'язків. Там працівник може вільно звільнитися протягом доби і це нікого не здивує.

У разі несподіваного для вас факту звільнення, намагайтеся не конфліктувати з начальством і колегами. Зберігайте своє обличчя і доброзичливе ставлення. Обов'язково приведіть в порядок документацію і робоче місце. Адже ви ніколи не зможете бути впевненими, що завтра вас не покличуть назад або ваш колишній бос не стане вашим партнером в іншій компанії.

Не варто боротися за своє місце, якщо рішення керівництва про ваше звільнення остаточно. Не забувайте, що хороше рекомендаційний лист збільшить ваші шанси знайти не менш гідне місце в престижній компанії.

Деяким приходить в голову розбирати справу про звільнення в суді. Проте подумайте добре, чи варта гра свічок? Для початку задайте кілька запитань досвідченому адвокату і тільки потім приймайте рішення про судовий позов.

«Ви можете виграти битву, але програти у війні», - якось сказав м-р Андерссон. І він був правий. Можливо, що нова компанія-роботодавець відмовиться приймати в штат любителя судових процесів. Повірте, жоден керівник під час звільнення свого співробітника не відчуває при цьому ейфорії. Він часто мучиться почуттям провини і коливається до останнього, намагаючись балансувати між необхідністю і людяністю.

До речі, несправедливо звільнений Джейсон Вільямс, через три місяці після неприємних подій був винагороджений престижною премією «Еммі» за «Lost Civilizations» в номінації «Кращий фільм-документалістика». Ось так продуманий план і холоднокровне ставлення до власного звільнення, призвело м-ра Вільямса до популярності і багатства.

Додати коментар


Захисний код
Оновити