Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як написати резюме?

Мати кваліфіковану спеціальність - це добре, але іноді недостатньо для того, щоб домогтися кар'єрних висот. Запропонувати себе в якості незамінного фахівця на ринку праці, де справжнє стовпотворіння і конкуренція, - це справжнє мистецтво.

Якщо ви плануєте зайняти посаду в більш-менш перспективною компанії та успішно реалізовувати свої амбіції, вам ніяк не обійтися без майстерно складеного резюме. Що таке резюме? Для чого воно так необхідно роботодавцю?Отже, резюме (лат. curriculum vitae або résumé) - життєпис або «протягом життя». Іншими словами, це документ, необхідний при влаштуванні на деякі посади. У ньому претендент указує всі дані про професійну діяльність, освіту, навчанні, кар'єрних цілях і особистісних характеристиках. Однак суть резюме не в тому, щоб сухо викласти власні біографічні факти, а в тому, щоб показати себе, свої знання, навички та досвід з кращого і вигідною для вас боку.

Як же написати таке резюме, щоб воно зацікавило роботодавця і вплинуло на його рішення прийняти вас на роботу? Написати резюме одночасно і просто, і складно. Просто - тому що писати вам належить про те, що вам дуже добре відомо. Складно - тому як часто роботодавця цікавить не стільки професійні дані, скільки ваші особистісні характеристики, стиль викладу і орфографію (не допускайте ні найменших описок і помилок!).

Не дивлячись на те, що мистецтво складання резюме в наших реаліях ще недостатньо поширене, багато керівників (до свого сорому!) Самі не в курсі того, як має виглядати справжнє професійне резюме. На відміну від Заходу, наші роботодавці тільки-тільки починають звикати до необхідності вивчати резюме потенційного працівника. Однак вимогливих і «просунутих» босів теж вистачає, так що грамотно викладене резюме їх навряд чи здивує.

В резюме обов'язково вказуються біографічні дані (дата / місце народження і проживання, ПІБ, контактні дані). Причому не намагайтеся приховувати контакти: вказуйте як мобільний телефон, так і домашній, електронну пошту та адресу. Багато агентств і компаній воліють спілкуватися по «електронкою», так як зв'язок часто буває недоступною або неякісною.

Дані про професійну діяльність, а також навчанню пишуться у зворотному хронологічному порядку. Тобто, спочатку вказуєте останнє місце своєї роботи або останнє місце навчання у вузі або на курсах. Вказувати курси підвищення кваліфікації, учбові семінари також необхідно. Це дозволить роботодавцю думати про вас як про цілеспрямоване, яка прагне до постійних знанням людині.

Пам'ятайте, що займатися прикрашанням дійсності - справа неблагородна і невдячна. Об'єктивно оцінюйте рівень своїх знань у тій чи іншій області, інакше рано чи пізно вас викриють, від чого кар'єра може стрімко піти під укіс. Дотримуйтесь правила: краще не дописати, ніж написати зайвого. Тим більше що рідкісний роботодавець не задумається над тим, звідки у вас такі широкі пізнання в самих різних галузях наук. Він, швидше за все, вирішить, що або ви знаєте все, але потроху, або ви просто додаєте собі неіснуючі очки.

Щодо додаткових даних можна точно сказати, що вказувати вкрай рекомендується: водійські права, знання іноземних мов, діяльність або проекти за кордоном (якщо такі були і були доволі успішними). Можна вказати своє основне хобі, але захоплюватися цим не варто, бо роботодавця не зацікавлять чубаті папуги, яких ви привозите з кожної екзотичної поїздки, і яких у вас вже з десяток особин.

Дуже важливим у стратегічному плані пунктом резюме є розділ про бажаної зарплати. Якщо ви фахівець гідного рівня і бажаєте отримувати відповідну винагороду, то вказуйте точні цифри. Навіть якщо, на вашу думку, це якось не зовсім скромно. Повірте, скромність у професіоналів проявляється абсолютно в інших речах. Вказуйте також всі свої побажання, що стосуються соціального пакету, кар'єрних перспектив, умов роботи і можливого зростання заробітної плати.

Перегляньте уважно складене резюме, уважно перечитайте його кілька разів і при необхідності доповніть його інформацією, яка зацікавить роботодавця. А тепер сміливо вручайте резюме менеджера з кадрів або відправляйте поштою. І успіхів вам у майбутній кар'єрі!

Додати коментар


Захисний код
Оновити