Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як правильно розподілити свій час

Як правильно розподілити свій час? - Питання, яке задають люди, які прагнуть щось змінити у своєму житті. На жаль, людський організм не може працювати 24 години на добу, та й самі добу ми не зможе розтягнути до нескінченності. Як же тоді все встигати і вдома, і на роботі, і в особистому житті?

 

Вражаюче,що часу в основному не вистачає тому, хто і так постійно працює. Зауважте, що ледарі зазвичай не цікавляться правильним використанням свого часу. Це - доля людей, які хочуть стати успішними. Великий обсяг роботи і кількість вирішуваних питань в певний момент часу вимагають від людини жорсткого упорядкування свого часу.Багато хто забув, що нас вчили планувати свій час ще з дитячого садка. Розпорядок дня - це перший спосіб розкласти по поличках свої можливості. Подорослішавши, ми фактично вимагаємо для себе такого ж розпорядку дня, але актуалізованого під розв'язувані завдання.

Тайм-менеджмент - це можливість правильно розподілити наші зусилля.Навіть не напружуючись з перекладом, ми отримаємо термін «облік часу». Дійсно, першим завданням тайм-менеджменту є облік вашого часу і всіх ваших справ. Для початку розіб'ємо наше життя на тимчасові відрізки і визначимо для кожного відрізка конкретну і реальну задачу. Такими відрізками будуть:
- Рік;
- Місяць;
- Тиждень;
- День.Природно, чим менший проміжок часу розглядається, тим більш конкретні завдання ставляться, і число їх зростає. За наявності в проміжки часу декількох завдань даний проміжок розбивається на більш дрібні частини.
Наприклад, протягом року ви повинні зробити:
- Вивчитися на курсах підвищення кваліфікації (січень-березень);

- Знайти собі нову роботу (березень-травень);
- Закріпитися на новій роботі і створити базу для кар'єрного росту (травень-грудень).

Паралельно можуть бути поставлені завдання з іншої області, наприклад, фінансової:
- Зробити заощадження й купити машину (січень-грудень).Такий план вам необхідно скласти для кожного періоду і при необхідності його трохи коригувати.

САМЕ ГОЛОВНЕ, ЩОБ ВИ не відходячи від намічених планів! Намагайтеся не дозволяти собі ніяких поступок, інакше недороблені справи почнуть збиратися, як сніжний ком.
Думаючи, як правильно розподілити свій час,ви врешті-решт прийдете до питання, а чому ж ви займаєтеся протягом дня і скільки часу на це витрачаєте? Перш ніж щось коригувати, необхідно реально розуміти, що ж ви збираєтеся коригувати. Для цього існує простий і древній спосіб - щоденник. Тільки ваш щоденник буде особливим.У нього ви будете записувати не тільки всі свої дії, але і вказувати витрачений час на кожну дію, а також визначати його пріоритет в даній ситуації.

Суть полягає в наступному:

1. Ви повинні виділити список завдань відповідно до його важливістю. Метою є розстановка пріоритетів,яка потім дозволить або викинути неважливі справи зовсім, або витрачати для них набагато менше часу. Наприклад, чи варто щодня ходити з друзями на келих пива, витрачаючи на це годину часу? Звичайно мова йде про чотири ступенях важливості:
- Дуже важливі (які не можна перенести або відкласти);
- Просто важливі (які можуть потерпіти 1-2 дні);
-не надто важливі (які добре б зробити, але не обов'язково);
- Не важливі (без яких можна обійтися в принципі).
Вирішуйте справи, починаючи з найважливіших. Буде невеликий проблемою, якщо ви не встигнете зробити незначне справи, залишивши його на завтра. Якщо терміни підтискають, просто переведіть справу з більш нижчої категорії в більш вищу.До речі, таке коригування необхідно проробляти кожне ранок або вечір, освіжаючи свій список за результатами виконаної за день роботи.

2. Ви повинні сформувати дії по групах і зрозуміти, чи варто перерозподілити час для кожної з них. Наприклад, групи: робота, здоров'я, побутові питання, сім'я.Чи можна півгодини вкрасти у сну і передати його для роботи?

3. Навчіться робити кілька справ відразу. Дуже рідко буває, що у людини одночасно однією справою зайняті всі частини його тіла. Зазвичай мозок і кінцівки продуктивно працюють в різні періоди часу, отже - їм можна ставити в один час персональні завдання. Наприклад,здійснюючи ранкову пробіжку, можна прослуховувати аудіозаписи уроків англійської мови. Розмірковуючи над проектом або фінансовим звітом, можна тренувати кисті рук невеликим еспандером. Роблячи важливий дзвінок по телефону, можна поливати квіти в офісі. До цього правила не відноситься тільки відпочинок, який повинен бути повноцінний для всього організму.

4.Складаючи план на день, залишайте невеликий резерв часу (близько 5%). Воно вам стати в нагоді, якщо піде щось не так. Якщо ж у вас все вийде, то заздалегідь тримаєте в підсвідомості ту задачу, яку ви можете виконати в цей час. Бажано, щоб вона була виконана до кінця, тому краще зробити одну маленьку роботу,ніж за десять заходів робити велику справу.

5. Бувають випадки, коли з незалежних від вас причин виконання завдання зривається. У цьому випадку зробіть все можливе на цьому пункті і сміливо перемикайтеся на наступний. Наприклад, ви чекаєте приходу машини з металом, а вона поламалася в дорозі. Якщо дана затримка не грозить бідою для загальної справи,то не варто сидіти біля вікна, аки красна дівиця в очікуванні принца. Періодично контролюючи ситуацію з машиною по телефону, ви можете за цей час вирішити купу важливих справ.

6. Обов'язково приділяйте увагу здоровому способу життя. Плануйте походи в спортзал, прогулянки в парку, похід в сауну і т.д. Здоров'я - це той фундамент,на якому тримається ваша працездатність і ефективність мислення. Умійте сказати «Стоп!» Моральному і фізичному перенапруження, прислухаючись до сигналів свого організму.

7. Аналізуючи поставлені перед собою завдання, визначте коло осіб, які можуть допомогти вам у їх виконанні. Найчастіше буває ситуація,коли ви можете делегувати повноваження підлеглим або іншим особам, а ваша роль може обмежитися тільки контролюючою функцією. Так, наприклад, прибирання в будинку може зробити і ваш син, тільки його необхідно забезпечити інструментом і проконтролювати результат.

Тепер ви знаєте, як правильно розподілити свій час. Наприкінці хочеться відзначити, Що не варто приділяти записам занадто багато уваги, що не дрібнити завдання, інакше сам запис і її аналіз почнуть пожирати у вас дорогоцінний час. Будьте наполегливі і пунктуальні, інакше всі ваші благі наміри кануть в рутині повсякденному житті.

Додати коментар


Захисний код
Оновити