Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Тимчасова робота за договором

У пошуках роботи людина проводить досить багато часу, підбираючи оптимальні для себе умови, куди входять і гідний рівень оплати праці, і хороші побутові умови, і перспективність і можливість зробити кар'єру. Але вакансій, які відповідали абсолютно всім бажанням, вкрай мало, якщо не сказати, що немає зовсім. Тому, навіть прагнучи до стабільного робочого місця, здобувач часто погоджується на свідомо тимчасову роботу, не залишаючи надії знайти щось більш постійне. Але буває, що людина відмовляється від тимчасової вакансії, тому що впевнений, що нічого доброго з цього не вийде. Чи так насправді - спробуємо з'ясувати в цій статті.Чому роботодавці пропонують тимчасову роботу?

У разі, коли заздалегідь відомий кінець певного роду діяльності, роботодавцю немає сенсу наймати людину безстроково, а потім скорочувати. Але оскільки такий вид найму не припускав міцною взаємного зв'язку, то багато хто вважає його малопродуктивним. Але це далеко не завжди. Найм на певний час виправдовує себе, якщо робота, яку слід виконати, має чіткі часові рамки. Наприклад, якщо вакансія утворилася через тривалої відпустки або непрацездатності постійного працівника. Також підприємства наймають працівника тимчасово, якщо є підстави вважати, що його послуги через якийсь час не знадобляться. І часто людина шукає тимчасове місце роботи, поки у нього з'явився вільний час.

Як знайти тимчасову роботу?

Процес пошуків тимчасової роботи нічим не відрізняється від пошуку постійною. Для цього треба виробити ті ж дії. Найчастіше тимчасову роботу шукають і, відповідно, компанії пропонують, студенти, домогосподарки, пенсіонери. Але договір на певний термін пропонують і висококваліфікованим фахівцям для виконання конкретного обсягу робіт на складних, організаційних проектах. Тому алгоритм пошуку змінюється залежно від того, до якої категорії ви належите.

Знайти тимчасову вакансію можна знайти по оголошеннях в газеті, на спеціалізованих сайтах. Пропозиції зустрічаються і в кадрових агентствах, але часто при пошуку тимчасового місця немає сенсу оплачувати послуги посередників. Для тимчасової роботи не передбачений випробувальний термін, тому роботодавець не може самостійно і об'єктивно оцінити потенційного працівника перш, ніж укладати з ним договір. Тому при відборі кандидата роботодавець висуває підвищені вимоги, строго і критично розглядаючи кожну кандидатуру. Звідси випливає висновок - якщо претендуєте на тимчасове місце, розмовляти треба з роботодавцем безпосередньо, максимально виключивши всі посередницькі щаблі.

Законодавча основа

Існує думка, що тимчасова робота невигідна шукача, але вигідна роботодавцю. Вважається, що тимчасовий співробітник стоїть на більш низькому ступені на ієрархічній драбині компанії, аніж постійний. Але за чинним законодавством, права тимчасового співробітника нічим не відрізняються від його постійного колеги.

Вимога компанії пройти медичне обстеження самостійно і за свій рахунок є порушенням законодавства. Також часто порушення - ненадання оплачуваної відпустки, право на яке обумовлене в трудовому кодексі. Треба зауважити, що порядок надання та тривалість відпустки залежить від загального строку договору, адже право на відпустку виникає не раніше шести місяців від початку роботи в цій компанії. Будь-які умови, що обмовляють умови роботи, а тим більше негативні, повинні бути чітко прописані в договорі. Якщо ж у договорі нічого не сказано про оплату днів тимчасової непрацездатності, то керуватися треба кодексом законів про працю, який гарантує цю оплату. При необхідності свої права ви можете захищати через суд.

Окремої розмови коштує оплата праці. Її розмір ніяк не залежить від тимчасового статусу працюючого. За інших рівних умов тимчасовий працівник повинен отримувати стільки ж, скільки і співробітник на постійному місці. Оплата може залежати тільки від кваліфікації працівника, досвіду роботи та освіти.

Також не слід забувати ще про одну важливу статті кодексу, яка говорить, що якщо працівник пропрацював за строковим договором п'ять років, то договір автоматично стає безстроковим, і працівник вважається постійним. Про цю статтю часто «забувають» роботодавці, тому треба знати і відстоювати свої права.

Переваги тимчасової роботи

Багато безпідставно вважають тимчасову роботу невигідною, нецікавою і несерйозною. Але насправді вона може бути дуже перспективною. Якщо ви новачок в якійсь області, якщо у вас немає досвіду і стажу, якщо хочете спробувати свої сили в зовсім іншому вигляді діяльності - тимчасова робота це ваш шанс. Ви зможете проявити себе, і якщо роботодавець зацікавиться вашою кандидатурою, то напевно ви отримаєте більш цікаву пропозицію. Це набагато краще, ніж гордо сидіти без роботи, чекаючи ідеального роботодавця. А от для фахівців вузького профілю, які необхідні для виконання специфічної роботи то на одному, то на іншому підприємстві, тимчасова робота практично єдиний варіант себе реалізувати і отримувати гідну зарплату.

Тимчасові працівники часто більш підходять роботодавцю, ніж постійні. Тому таку роботу знайти легше, і ставлення до них лояльніше при тих же вимогах до якості виконуваної роботи.

Тимчасова робота - непоганий варіант для дуже багатьох випадків, тому не варто негативно до неї ставитися тільки через те, що вона коли-небудь закінчиться. Зрештою, абсолютно постійного взагалі нічого немає. Тимчасова робота дає вам можливість придивитися, оцінити свої сили, переглянути свої погляди. У кожному разі, рух краще бездіяльності, особливо умови кризи та спаду ринку праці. Якщо спробувати, то з тимчасової роботи завжди може вийти постійна. Тому з будь-якої ситуації потрібно витягувати свою вигоду. А з сидіння і бездіяльності не вийде нічого.

Додати коментар


Захисний код
Оновити