Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Чи може жінка поєднувати роботу і сім'ю

На це питання сучасні жінки впевнено дадуть відповідь - може! Яких зусиль це вимагає, знає, звичайно, тільки сама жінка, у якої і діти повинні бути одягнені-взуті-нагодовані, і бізнес повинен процвітати. Чим же це не подвиг в нашому сучасному житті?

Чоловіки в деякій мірі з часткою іронії дивляться на успіх жінок відразу в різних теренах. Жінка здатна відтворити райський куточок, де все гармонійно і благоустроенно. А у бізнес-вумен все справно виконує свої функції та призначення.Пекельні зусилля

А що являє собою зворотний бік цієї, здавалося б, на перший погляд, ідилії? За статистикою, жінка, котра поєднує кар'єру і сім'ю, «оре» за двох, тобто зайнятість працюючої жінки на 50% вище того, наскільки зайнятий чоловік. Жінка бере роботу додому, а якщо додати до них і домашні клопоти, то виходить, що у бізнес-вумен дня завершується далеко за північ.

Виходячи з цього, можна стверджувати, що жіночі амбіції реалізують себе набагато складніше, ніж амбіції чоловіків. У цьому знаходить своє вираження нерівність статей. І тут виникає питання: з чого слід почати своє сходження по сходах життя - з родини або з кар'єри?

Робочий підхід

Можна знайти плюси і мінуси кожного шляху. Якщо прислухатися до порад лікарів, то з народженням дитини краще не затягувати і наявність дітей при влаштуванні на роботу також дає надії роботодавцю, що найближчим часом жінка не піде в декрет. З іншого боку, висловлюються ті, у кого кар'єра на першому місці, - спочатку треба створити хороший фундамент, на якому можна виховувати дітей, що не відчуваючи проблем з матеріальної точки зору, тобто твердо стояти на ногах. Звичайно, вибираючи той чи інший шлях, жінці доводиться чимось жертвувати. Стереотипна ситуація, коли мам-кар'єристок переслідує почуття провини. Хтось не почув першого слова своєї дитини, хтось не побачив перших кроків і так далі. Хоча, на думку підлеглих, діти начальників відволікають їх від посадових обов'язків. А якщо начальство представлено жінкою-мамою, то невдоволення зростає удвічі. Багато сучасні фірми схильні допомагати таким співробітницям, наприклад, існують медичні страховки для всіх членів сім'ї, відпустку включає так звані «дитячі» дні, можуть оплачуватися путівки в дитячі місця відпочинку. У деяких компаніях навіть можливо таке, що дозволяється приводити дитину в офіс, щоб не сидіти з ним будинку, або піти раніше, щоб бути присутнім на зборах у школі або в дитячому саду. Головне, щоб робота була виконана якісно і вчасно. Щоб ситуація в жіночих руках не вийшла з-під контролю, варто звернути увагу на нижченаведені поради, так скажемо, бувалих бізнес-мам.

Порада № 1. Все-таки більшість жінок вважають, що дітей потрібно «зробити» раніше, ніж кар'єру. Тоді у вас буде більше часу займатися роботою, адже вік у 35-40 років - це самий кар'єрний розквіт.

Порада № 2. Якщо все ж ви обираєте для почала кар'єру, то займайтеся нею, не втрачаючи часу на дурниці.

Порада № 3. Коли народиться дитина, вам потрібна буде помічниця або няня. А якщо хочете більше часу приділяти маляті, то тоді краще наймати секретаря.

Порада № 4. Якщо у вас в планах народження кількох дітей, то нехай з кожним разом ваш декретну відпустку стане триваліша. Адже для декількох дітей потрібно більше часу.

Як побудувати своє життя?

Жінка, яка домагається успіхів і на сімейній, і на професійній ниві, безумовно, повинна володіти організованістю. Без цього корисного якості вона може опинитися під потужною лавиною побутових і робочих проблем. Безсумнівно, навчальний рік привнесе свої «закони» в її розпорядок: це контроль навчальної діяльності дитини, плюс до цього всілякі гуртки, секції та інші інтереси дітей. Створення затишку в домі, що проявляється у прибиранні, готуванні, теж займають не малий відсоток часу бізнес-вумен. І робота з усіма витікаючими звідси обставинами. Основним моментом тут стане розстановка пріоритетів, природно, сім'я повинна стояти на передньому плані, але важливо стежити і за тим, щоб вона не пронизувала роботу. Чіткі межі: де сім'я і де кар'єра. І одне іншому ні в якому разі не повинно заважати, адже це може призвести до вибору, а вибір, звичайно ж, - це сім'я. Хоча ситуації і люди теж різні бувають. Фахівці вважають, щоб з ранку уникнути суєти і зайвого нервування, все потрібно готувати з вечора. Якщо намічається свято, то готуйтеся заздалегідь, щоб потім можна було просто отримувати задоволення, а не нервувати. Є дуже простий метод - перевести всі годинники на 7 хвилин вперед, щоб все вчасно встигнути і вчасно йти. Відомий факт, що чим більше треба зробити жінці, тим вона організованіше, оскільки не дозволяє собі розслабитися і зосереджується на справах.

Для такої жінки може здаватися, що заняття спортом - щось з області неможливого. Але й тут можна знайти вихід: наприклад, замість того, щоб годину збиратися на роботу, провівши вранці всіх своїх, куди треба, чи не краще вийти з ними і цей годину провести в басейні? Це відмінний спосіб підготуватися до нового важкого дня і чудовий привід загордитися собою. Таким же чином, можна чітко спланувати вихідні: і з дітьми побути, допомогти їм з уроками, покататися на ковзанах, і приготувати що-небудь смачненьке і ще багато іншого. І завжди приймайте допомогу від близьких і коханих людей.

Приймаючи такий шлях у житті - роль бізнес-мами - ви вже зробили вибір, і надалі вам не потрібно буде вдаватися до цього, рішення вже прийнято. Сім'я цілком може гармонійно поєднуватися з роботою, допомагати вам у ваших досягненнях. Наприклад, діти можуть брати участь в різних рекламних акціях, правда, до цього їх треба ще доростити. Головне - усвідомити, що ти дійсно хочеш від життя і до чого прагнеш, зрозуміти свій життєвий ритм.

Додати коментар


Захисний код
Оновити