Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Діловий етикет

Діловий етикет являє собою систему правил і норм поведінки, що діють в суспільстві. На його основі будуються відносини між людьми в сфері бізнесу, він є підставою системи корпоративної культури, а також різних професійних етичних кодексів. Його правила носять загальновизнаний і общепріменітельний характер. Наприклад, рукостискання визнана норма вітання практично у всіх частинах земної кулі.

Норми ділового етикету носять неписаний, але обов'язковий характер для всіх учасників ділового спілкування. Він застосовується: на роботі, в ході зустрічей, при проведенні телефонних переговорів або діловому листуванні. Загальновизнаний характер цих норм дозволяє швидше встановлювати хороші ділові контакти між партнерами різних національностей, культур, релігій, національних традицій. В основі ділового етикету лежать принципи поваги особистості співрозмовника, спрямованості на встановлення тісних дружніх зв'язків, формування культури взаємного спілкування.Діловий етикет є невід'ємною частиною загальнолюдських норм і правил, що діють в будь-якому сучасному суспільстві. У його основі лежать ті ж правила, що регламентують вітання, знайомство, побудова діалогу, прощання.

При цьому необхідно пам'ятати, що деякі норми суспільного етикету не діють або діють трохи інакше в діловій обстановці. Наприклад, при поданні людей один одному тут на перший план виходить не вік або стать, а займане службове становище. Зокрема, завжди представляють людини з нижчої посадою перед вищим обличчям. Також для робочої обстановки не діє правило пропускати в дверному отворі жінок вперед, проте, на практиці в більшості випадків чоловіки по можливості все ж дотримуються його.

Необхідно пам'ятати і про традиційні рукостисканнях, вони є важливим емоційним елементом будь-якого ділового спілкування. Наприклад, сильне рукостискання, що супроводжується прямим поглядом в очі один одному, гарантує позитивний розвиток ділових контактів. При цьому варто враховувати, що правило рукостискання, діє в діловому середовищі в рівній мірі і для чоловіків і для жінок.

Крім того, різні додаткові норми ділового етикету можуть залежати від існуючої в тій чи іншій компанії корпоративної культури. При цьому деякі положення можуть істотно різнитися. Яскравим прикладом, такого є дрес-код. Для деяких компаній обов'язковою є присутність співробітника на робочому місці не просто в діловому костюмі, а певної одягом, найчастіше має корпоративні кольори. В інших же компаніях до зовнішнього вигляду співробітників відносяться більш лояльно, і допускають носіння будь-якого одягу, навіть не ділового стилю.

Але, не дивлячись на наявність будь-яких корпоративних норм, для всіх учасників ділового спілкування обов'язковим є дотримання загальних правил і принципів ділового етикету.

У ході проведення ділових зустрічей, також діють численні норми і правила, що регламентують їх проведення. Розглянемо деякі поради, необхідні для виконання всіма учасниками нарад, зустрічей, переговорів і т.д.:

-При участі в будь-якого роду ділових заходах необхідно дотримуватися ділового стилю в одязі. 

-Не можна спізнюватися на такі заходи.

-Заздалегідь необхідно відключати стільникові телефони.

-Як правило, на великих заходах розробляється схема розсадки учасників, ні в якому разі не можна її порушувати.

-Рекомендується в ході зустрічі право першочергового виступу давати найстарішим учасникам.

-В ході зустрічі перерви допускаються тільки з дозволу головуючого.

-Всі виступи повинні бути короткі і по суті.

-Вся отримана в ході зустрічі інформація повинна носити конфіденційний характер і не підлягає поширенню.

На закінчення наведемо ще кілька загальних рекомендацій з етикету, необхідних при спілкуванні в діловій обстановці:

-Виключіть будь дари начальству, виняток - особисті стосунки. Але краще в принципі уникати дарувати подарунки, що носять особистий характер, в робочій обстановці.

-При помилку керівника не варто вказувати йому на це при всіх, краще поправити його наодинці.

-При поданні треба встати і протягнути руку на знак вітання.

-Виключайте випадки недвозначних залицянь. Чоловіки повинні утримуватися від оцінок зовнішнього вигляду і поведінки колег-жінок.

-У спілкуванні з партнерами, колегами, клієнтами необхідно використовувати поважні форми звернення: пан, пані і т.д. Допускається звернення по імені, але тільки якщо співрозмовник це запропонував сам, але це неприпустимо в спілкуванні з клієнтами.

-Не можна допускати в діловому спілкуванні нецензурні, грубі або непристойні слова і вирази.

Діловий етикет достатньо многоаспектен, тому, потрібно чимало часу, щоб його освоїти.

Додати коментар


Захисний код
Оновити