Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Матеріальна відповідальність

Обов'язок людини, яка заподіяла шкоду іншій людині, поніс збиток, називається матеріальною відповідальністю. Це правовий термін в російському праві, частіше згадується в трудовому кодексі.

У трудовому праві «матеріальна відповідальність» неоднозначно визначається, це і обов'язок працівника покрити збитки, що поніс роботодавець, а також обов'язок роботодавця компенсувати збиток, заподіяний працівнику або його майну. Матеріальна відповідальність буває повною і обмеженою.Тут матеріальна відповідальність - це обов'язок виплатити грошові кошти 1-ої із сторін ТД (трудового договору) за заподіяну шкоду в тому порядку, який встановлено законом на даний момент.

На відшкодування збитку можна претендувати, тільки якщо на наступні питання будуть позитивні відповіді: 

Перший - дія або бездіяльність однієї зі сторін стало причиною збитку, протиправною дією, і яка конкретно стаття кодексу була порушена?

Другий - чи доведена вина сторони у протиправному діянні?

Третій - чи мається причинно - наслідкові зв'язки між вчиненням діяння і нанесеним збитком стороні?

Якщо ці питання дають негативну відповідь, то працівник, або роботодавець повністю звільняються від відповідальності і відшкодування збитку нанесеному майну. Це дуже важливо знати працівникам недержавних організацій, в таких організаціях частіше у всіх бідах звинувачують саме працівника, який може не мати відношення до нанесеному збитку.

Матеріальна відповідальність буває декількох видів, так орієнтуючись на законодавство, можна говорити про повну відповідальність згідно зі статтею КЗпП під номером 134, колективна - стаття 1352 КЗпП й обмеженою спираючись знову ж таки на КЗпП та відповідну статтю 133.

Відшкодування збитку в повному обсязі передбачено повною матеріальною відповідальністю. Є декілька умов, за яких настає повна відповідальність:

По-перше, якщо в договорі між працівником і роботодавцем, на працівника покладається вся відповідальність у разі не збереження майна. 

По-друге, дане майно за дорученням або іншого документа було вручено працівникові.

По-третє, у разі, якщо шкода була заподіяна діями кримінального характеру.

По-четверте, якщо працівник був у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння і заподіяв шкоди майну роботодавця. Підтверджено такий стан має бути медичними працівниками, свідками, документами та іншими доказами.

По-п'яте, якщо збиток був заподіяний умисно, наприклад, нестача, псування або знищення напівфабрикатів, продуктів, матеріалів, спеціалізованого одягу виданої працівникові та інструментарій для роботи.

По-шосте, у відповідність із законом згідно з пунктом дванадцятим Постанови номер чотирнадцять. Відповідальність за завдану шкоду; перевитрата бензину на службовому автомобілі, розкрадання, псування, недостача, втрата майна або дорогоцінних матеріалів, металів, каменів, валюти.

По-сьоме, у випадку заподіяння шкоди не при виконанні службових обов'язків.

Роботодавці так само можуть бути притягнуті до повної матеріальної відповідальності за незаконне звільнення, при переведенні працівника на іншу посаду, затримка заробітної плати більш ніж на місяць. При цьому нараховується компенсація за даний місяць прострочення.

Договір у письмовому вигляді про повну матеріальну відповідальність укладаються з працівниками досягли вісімнадцяти років, який займає певну посаду, виконує роботу, пов'язану із застосуванням, зберіганням, перевезенням цінного майна.

Додати коментар


Захисний код
Оновити