Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Кабінет керівника

Не секрет, що всі серйозні компанії проповідують корпоративний стиль. Починаючи від елементарних візиток, і закінчуючи зовнішнім виглядом співробітників, все підпорядковано одній ідеї. Ідея полягає в тому, щоб виробити якомога більше сприятливого враження на потенційних партнерів.

Ставлячи на чільне місце теорію про єдиній ідеї, ми одержимо висновок, що глава «клану» повинен бути першим проповідником цьому ідеї. Саме тому оформлення кабінету керівника підприємства повинно бути абстраговано від особистих симпатій і підпорядкований загальної задачі.Дозволимо собі зазначити, що вибір певного стилю кабінету з боку керівника не завжди відповідає необхідним асоціаціям по відношенню до всієї фірмі (компанії, банку). Ділові партнери оцінять імідж керівника з побаченого в кабінеті і спроецируется це на всю фірму.

У відповідність з цим можна зробити висновок, що стиль кабінету керівника повинен в точності відповідати напрямку інтересів компанії. Як приклад можна навести дисонанс між сучасним оформленням кабінету голови правління банку та віковою історією самого банку. У цьому випадку клієнт, прийшовши в кабінет голови правління, мав відчути спокій, впевненість, може бути навіть деяку закостенілість способу життя у вигляді масивних старовинних годинників. Все це б навіювало клієнту думки про те, що в цій кімнаті 100 років тому було так, зараз є так, отже, і у банку все буде так надійно, як і сто років тому.

Діаметрально протилежної є ситуація, коли клієнт жадає втручання нових технологій в його життя. Він приходить в офіс компанії, яка декларує сучасні підхід до всіх проблем, і бачить у кабінеті директора китайську вазу династії Цинь на столику в стилі Павловського ампіру. Природно, що його думки підуть далеко в минуле, а не в майбутнє. У даному випадку на клієнта більше враження справив би офіс зі скла і бетону зі статуеткою якогось відомого сучасного скульптора.

Також згубний вплив на імідж керівника може надати змішання стилів. Не варто стелити старовинний східний килим у сучасний офіс, а в офісі, стилізованому під старовину, комп'ютер не повинен бути на видному місці.

Хочеться відзначити, що предметів декору в кабінеті керівника не повинно бути занадто багато. Це може відволікати від роботи і створювати враження несмаку. Серйозні керівники воліють мати у себе в кабінеті 1-2 справді вартісних предмета. На заході при розробці проектів офісів суми на придбання ексклюзивних предметів іноді відразу закладаються до бюджету окремим рядком.

Американські та європейські стилі декору трохи відрізняються один від одного. Американці взагалі намагаються мінімізувати присутність сторонніх речей в офісі (так званий «чистий стиль»). Їх стиль більш агресивний. Картини зазвичай вибираються в стилі абстракціонізму.

Європейський дизайн більш затишний. Європейці намагаються внести трохи національного колориту в оформлення кабінету боса. Для того, щоб підкреслити вік і надійність фірми, прийнято оформляти кабінет старовинними речами: картинами, годинами, попільничками і т.д.

Незалежно від стилю оформлення є одне непорушне правило - предмети в кабінеті повинні мати ексклюзивний вигляд і справляти враження дорогої прикраси.

Звертаємо вашу увагу, що зайва показна розкіш повинна вас відразу насторожити. Швидше за все вона і розрахована на відволікання або переорієнтацію вашої уваги. Це дуже схоже на стиль шахраїв: багато показухи, а коли справа доходить до конкретики, то результати зазвичай невтішні.

Намагайтеся, щоб елементи декору в кабінеті керівника були витримані в одному стилі (декілька картин). Вітається також варіант, коли стилі дуже близькі (картина і статуетка). Категорично не допускається безліч предметів різного стилю (картина, ікона, зразок національної вишивки, фотографія з спійманої рибою).

Настійно не рекомендується знаходження в робочому кабінеті на видному місці релігійних предметів: хреста, ікони, Корану, і т.д. Сучасний керівник, який сповідує будь релігійна течія, не повинен виставляти цю віру на показ оточуючим. У всі часи віра була внутрішнім світом людини, вона не повинна бути даниною моді. Дійсний керівник буде зайвий раз підтверджувати прихильність до віри добрими справами всередині колективу.

Стилі оформлення кабінету можуть відрізнятися «за статевою ознакою». Для керівників-жінок при опрацюванні дизайну підбирають більш м'які кольори, меблі вибирається менш масивна, у картин повинна бути легша тематика. Самі картини можуть бути виконані аквареллю або пастеллю. Для жіночого кабінету штори підбирають легкі і світлих тонів, письмовий прилад, вази, попільничка і т.д. не повинні бути громіздкими.

Для керівників-чоловіків стиль оформлення кабінету більш «грунтовний». Меблі підбирається масивна, картина може бути виконана маслом, мати солідні розміри і товсту позолочену рамку, на вікнах важкі штори темних тонів. Виключення, мабуть, можна зробити для керівників-чоловіків невеликого зросту і худорлявої статури. Інакше такий керівник просто загубиться в масивному кріслі і буде недоречно виглядати за величезним письмовим столом.

Окреме питання - це квіти в кабінеті керівника. Вони благотворно впливають на стан здоров'ю, підтримують певний мікроклімат в кабінеті, виконують естетичні функції. Але, по-перше, їх повинно бути небагато, щоб кабінет не перетворювався на оранжерею, по-друге вони повинні бути в красивих горщиках. Квітка і горщик бажано підбирати виходячи із загальної концепції дизайну. Стандартний набір комп'ютер-кактус виглядатиме недоречно в солідному кабінеті. Штучні квіти не вимагатимуть від вас великої уваги, але вибирайте їх особливо ретельно - дешеві штучні квіти і виглядають як штучні, і прослужать вам дуже недовго, не кажучи вже про те, що пластик не допоможе вам зберегти здоров'я. Хочеться відзначити, що більшість кабінетних рослин є абсорбентами певних шкідливих речовин. Радимо вам також звернути на це увагу при покупці квітів у ваш кабінет і додатково проконсультуватися у фітодизайнера на цю тему.

Освітлення кабінету залежить від характеру керівника і конкретної ситуації. Бажано робити освітлення таким чином, щоб його можна було варіювати залежно від ситуації. Якщо зустріч з клієнтом буде проходити в теплій, довірчій обстановці, то світло доречно пригасити. Якщо вам хочеться, щоб клієнт відчував себе трохи напружено (в бізнесі можливо все), то включіть освітлення на максимум. Освітленням можна підкреслити які-небудь архітектурні або дизайнерські рішення, звернути увагу на той чи інший предмет декору. Єдина вимога до висвітлення - воно не повинно розташовуватися над самою головою. Втім, це стосується не тільки освітлення. Над головою керівника взагалі нічого не повинно бути.

Додати коментар


Захисний код
Оновити