Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Другий день весілля

Принадність весілля, як і будь-якого свята, не в торжестві, а в його передчутті. Але, на відміну від інших приводів підняти келихи, весілля - саме довгоочікуване, феєричне і грандіозна подія.

Ні до одного свята в році так довго і ретельно не готуються винуватці торжества і численні гості, у яких свої ролі та обов'язки (у відповідності з традиціями), як до одруження. Можливо, тому що весілля в ідеалі буває раз в житті, а не раз в році. Але це свято, подібно казковому сну, настільки швидкоплинний, що його потрібно неодмінно продовжити.Значить, пов'язавши себе з коханою людиною узами Гіменея, отримавши за це цінні подарунки, після чарівної першої шлюбної ночі обов'язково потрібно провести другий день весілля. До речі, наші мудрі предки грали весілля протягом декількох днів. Тому не виключено, що багатовікові обряди будуть актуальні і сьогодні для організації незабутнього другого дня весілля.

 

Другий день весілля на Україні

У старовину другий день весілля був не менш важливий, ніж перший. Адже другий день весілля - це перший день сімейного життя молодят.

Другий весільний день дуже показовий і особливо цікавий для рідні, яка, заглянувши в замочну щілину, сама стукалася в будинок молодят. Тому що одна з древніх весільних традицій наказує свасі (або дружці) будити солодку парочку і вести її в баню (символ чистоти). Шлях перед ними очищали віниками з гілок дубу, берези або липи. А в цей час ранкові гості повинні були переконатися в цнотливості молодої: вивішувалося білий рушник з вишитим червоними нитками візерунком.

До речі, як і в перший, так і в другій весільний день саме наречена стає об'єктом пильної уваги і ретельних перевірок нових родичів. Але якщо в перший день одруження вона - цариця, то на другий день заміжжя стає домогосподаркою. Тому захоплюючі і символічні обряди спрямовані на те, щоб переконати бажаних гостей у тому, що нова родина буде жити в ладу і достатку.

Адже на наступний день після весілля молоді демонструють свою гостинність. Так, на другий день одруження молодятам належить не тільки розглядати власні подарунки, але й вшановувати батьків пам'ятними презентами, одами, поздоровленнями з новими званнями.

Новоспечена дружина обдаровує своїх нових родичів в подяку за те, що вони прийняли її в сім'ю, підносячи милі сувеніри, зроблені власними руками, кожному члену нової сім'ї. З підноса, який тримає наречений, вона бере подарунки (вироби з шовку, вовни, бісеру, дорогоцінних каменів і благородних металів, а також солодощі) і по черзі підносить їх спочатку свекру і свекрухи, у яких просить дозволу відтепер називати їх «татом» і « мамою », потім золовкам і дівер, а після - іншим гостям.

До речі, довговічність і придатність подарунків вказує не тільки на почуття смаку, умілість дівчини, але і на міцність її союзу з коханим, серйозне і душевне ставлення до нього. Адже коли дійсно любиш, хочеш щиро сподобатися не тільки коханому, але і його близьким людям. А другий день весілля дає для цього предостатньо можливостей.

Наприклад, наречена може вразити нових родичів кулінарними здібностями, якщо, звичайно, вийде. Згідно традиції, вона пригощає гостей млинцями, які приготувала ... для продажу. Оскільки обряд носив комічний характер, млинці невістки викуповували, а свекри пробували спеціально зіпсовані млинці (в першу шлюбну ніч подружжя їх готувала дружка), в тісто яких додавали вугілля, овес і т.д. При цьому батьки чоловіка повинні були зображати блаженство і хвалити господиню.

В помсту за подібні витівки гості жартували над молодою дружиною: примушували її носити воду із закритого колодязя в дірявих відрах, смітили і просили підмести, вимащували і рвали одяг, яку вона повинна була відіпрати і заштопати, і т.д.

Після побутових випробувань у другий день весілля молодята вирушали на конях на весільний бенкет. Шлях їх усипали золотими монетами і супроводжували радісні вигуки.

Другий день весілля в наші дні

Традиція зустрічати молодят привітанням «Гірко!» І в другий день весілля збереглася і в наші дні. Хоча, звичайно, цивілізація розширює можливості молодят, які бажають продовжити свято на наступний день після одруження.

Сьогодні другий день весілля можна провести в кафе і, переглядаючи знімки або відео, обговорити вчорашню подію, поговорити про плани. Ідеальний варіант для релаксації - лазня або сауна. Багато пар вибирають, якщо відповідний час року, більш вільний і невимушений стиль спілкування і поведінки в другій весільний день, організовуючи продовження банкету на природі чи на дачі. Тим більше що простір дозволяє розважити гостей рухливими іграми з цікавими сувенірами в подарунок на пам'ять про чудово минулому другому дні весілля.

А якщо згадати народну мудрість про те, що чоловік повинен побудувати дім, посадити дерево і виростити сина, то якраз у другий день весілля можна і дерево першим разом посадити у власному саду, і поворожити, наприклад, на підлогу первістка чи господаря в будинку і т.д. Вікторини стануть прекрасним доповненням (ноткою гумору) в перерві між обміном враженнями, танцями і бенкетом.

До речі, фуршет з найнесподіванішими тостами на другий день після весілля можна плавно перенести в салон, скажімо, раритетного автомобіля або карети. На святковому екіпажі після захоплюючої прогулянки по місту молодята відправляться в солодке і незабутню весільну подорож.

Що ж, сьогодні щоб провести другий день весілля приголомшливо і не менш яскраво, ніж перший, є нескінченна безліч способів. Головне - це бажання молодят продовжити хоча б на день феєрію любові.

Хоча в наші дні прагматичні наречені пари, що відкидають багатовікові весільні традиції, лінуються фантазувати над сценарієм другого дня одруження. Про що після, напевно, шкодують. Адже існує ряд причин для того, щоб організувати другий день весілля:

1. для свята, яке може відбутися тільки раз в житті, мало одного дня;

2. другий день весілля надає можливість приділити увагу, на відміну від хвилюючого одруження, і поспілкуватися з новими родичами, тим більше, якщо душі вони близькі, але далеко живуть від молодят;

3. Наступного дня після весілля можна провести з близькими, друзями, дорогими серцю людьми, які не змогли бути присутніми на церемонії реєстрації шлюбу або таїнстві вінчання;

4. вчора молоді отримували подарунки, а сьогодні за них треба подякувати;

5. перший день сімейного життя - відмінний привід продемонструвати свою гостинність.

Якщо ж ці доводи не настільки переконливі для закоханих, то родичам і друзям можна порадити не ображатися на нерозлучних молодят і поважати їх тепер уже законне право і бажання присвятити один одному не тільки другий день весілля, але все життя.

Додати коментар


Захисний код
Оновити