Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Викуп нареченої

Викуп нареченої - обов'язкова прелюдія одруження, захоплююча і унікальна традиція, характерна виключно для культури східних слов'ян.

Хоча не можна заперечувати і арабський варіант викупу нареченої нареченим перед весіллям - так званий калим. Калим, на відміну в давньоруській традиції викупу нареченої, за своєю суттю і цілям більш меркантильний, строгий, офіційний. У той час як на території та давньої та сучасної України викуп нареченої завжди являв собою масове і непередбачуване розвага, а не церемоніальне таїнство збагачення батьків нареченої за рахунок нареченого.Втім, в тому, що наречений платить монетами, гостинцями, подарунками за майбутню дружину під час викупу нареченої, не було в Стародавній Україні і немає в наш час нічого негожого. Оскільки в дійсності тесть і теща позбавляються красуні-господині в домі, яку вони виховували і берегли для звуженого.

Тому в розумінні української людини викуп нареченої - це не плата за душу, як в рабовласницькому ладі, а чудовий ритуал щедрої вдячності нареченого батьків нареченої за майбутню дружину - помічницю його батькам, господиню його будинку і мати його майбутніх дітей.

Величина і цінність дарів нареченого батькам нареченої, яка після викупу назавжди покидала рідну домівку, вказувала не лише на соціальне становище новоспеченого чоловіка, але і на ступінь його любові до молодій дружині і повагу до її батьків. Важливість таких родинних почуттів споконвіку підкреслювалася споконвічно російською традицією викупу нареченої.

Дозвільна і гостинна Україна, яка завжди славилася хлібом-сіллю і видовищами, зробила викуп нареченої приголомшливим шоу - першою дією вистави під назвою «Весілля», до якого довго й ретельно готувалися, тобто репетирували, але в день весілля все одно імпровізували. У викупі нареченої брали участь всі жителі тієї місцевості, де проживала молода.

При появі нареченого в селі в день весілля шлях до коханої йому перегороджували колодою, впертим козлом і т.д. сільчани і брат нареченої з друзями, вимагаючи викуп. Щоб проїхати до будинку нареченої, спочатку не наречений, а дружок оплачував дрібними гостинцями (цукерками, фруктами, горіхами) вільний і щасливий шлях до майбутньої дружини. А після - нареченому і дружку належало швидко перепиляти колоду, довівши свою силу в процесі викупу нареченої.

Наступним перешкодою для нареченого у викупі нареченої були замкнені ворота будинку коханої. Після тривалого і безмовного стуку (перевірка терпіння нареченого) ворота в будинок нареченої для її викупу відкривала гучна дітвора, яку добродушний наречений підкуповував солодощами.

Біля дверей будинку нареченої жениха зустрічав загадками дотепний брат чи мудрий батько молодої. Відгадати кілька задерикуватих загадок, які складали черговий етап викупу нареченої, хвиля нареченому допомагав кмітливий дружок.

Чергова і на цей раз не силова, а інтелектуальна перемога нареченого у викупі нареченої вінчалася наступної перепоною, за подоланням якої з цікавістю спостерігали всі сусіди - від мала до велика. Наречений і дружок викуповували доступ до нареченої у її чарівних подружок. Дівчата під час викупу нареченої з радістю приймали солодощі і прикраси і з добрими напуттям відкривали дорогу до закоханої подруги, якій бажали сімейного щастя.

У кімнати нареченої наречений стикався з довгою лавою, на якій сиділи жінки різного віку, покриті великими однаковими хустками. Наречений повинен був відгадати свою наречену серед інших жінок зі схожою фігурою.

Після того, як наречений дізнався звужену, за традицією викупу нареченої, майбутнього чоловіка садили за стіл під образу на князівське місце. Наречений викуповував князівське місце у того чоловіка або хлопчика, який сидів біля нареченої. Отримавши кілька монет, він урочисто передавав наречену нареченому, поступаючись князівське місце.

Без праці пройшовши всі випробування викупу нареченої, гідний її серця наречений сідав біля нареченої на одну подушку з нею, щоб так само розділити і все життя з коханою.

Благословенням батьків молодих завершувався обряд викупу нареченої - і господарі будинку (тесть і теща) запрошували гостей до столу.

 

Викуп нареченої в наші дні

Історія передвесільного обряду викупу нареченої була перервана і практично завершена в культурі східних слов'ян епохою соціалізму. Комуністична ідеологія різко відкидала не тільки церковний шлюб, але і прояви національної культури, одним з яких є традиція викупу нареченої в день весілля.

Однак з перемогою демократії, яка гарантує вільний розвиток мови, культури національних меншин, обряд викупу нареченої був відроджений і адаптований до сучасної дійсності.

Тому сьогодні викуп нареченої більш спрощений і швидкоплинний, але не менш захоплюючий. Тому що саме викуп нареченої створює святковий настрій, задає веселий тон, допомагає перебороти хвилювання і страх головним учасникам весільної церемонії - нареченій, нареченому, свідкам, батькам.

Викуп нареченої зразка 21-го століття являє собою більшою мірою не сокровенне таїнство передачі нареченої батьком її майбутньому чоловікові, а перевірку нареченого (чи гідний він красуні і розумниці-нареченої?) На рівень інтелекту, ерудиції та культури, терпіння, стійкість, силу волі .

Тому що сучасний викуп нареченої - це цікаве шоу для гостей, в якому головними артистами є наречений і дружка (за сьогоднішніми канонами обряду викупу нареченої саме подружка нареченої охороняє її до весілля). Саме подружка нареченої, яка, напевно, була і свідком історії кохання молодих, влаштовує на викуп нареченої нареченому інтелектуальне змагання, силові конкурси та ін, де майбутній чоловік повинен довести свою спроможність і придатність для неповторної нареченої.

А значить, викуп нареченої, його емоційний настрій сьогодні повністю залежить від дружки: її фантазії і вимог. Задобрює і задаровує задерикувату, дотепну, проникливу, винахідливу дружку дружок і наречений квітами, сувенірами, солодощами, прикрасами, грішми і, звичайно ж, шампанським - головним напоєм на весіллі і викуп нареченої.

Оригінальні конкурси для викупу нареченої

 

Нареченому слід пам'ятати, що самі навіть дорогоцінні подарунки та приємні сюрпризи для дружки і інших гостей не позбавлять під час викупу нареченої її коханого від смішних і підступних вікторин.

Однак при складанні конкурсів для викупу нареченої зі змістом, гумором та іронією необхідно враховувати і можливості нареченого (інтелектуальні, фінансові тощо), особливості його характеру, відношення до ігор, і стан хвилювання закоханого перед одруженням.

Тому конкурси на викуп нареченої не повинні бути занадто складні, тривалі, болісні. Конкурси на викуп нареченої відрізняються швидкістю, енергійністю, активністю всіх учасників, запалом.

Адже завдання викупу нареченої полягає не в пограбуванні свідка і нареченого, у якого в разі сильного психологічного потрясіння від космічних запитів подруг нареченої при викупі нареченої може взагалі пропасти бажання одружитися, а грамотно, весело та незабутньо поставити театралізовану виставу з елементами задуманої імпровізації в конкурсах на викуп нареченої.

А почати захоплюючу програму з викупу нареченої можна привітанням нареченого:

Якими словами, жартами і примовками зустріти нареченого

А тепер ми скажемо до місця:

треба викупити наречену.

Наша-то наречена гарна:

тонкий стан і велика душа.

Ходить плавно

і сміється славно.

Слово скаже -

путами зв'яже.

І не втечеш від такої,

а втратиш ти спокій.

Женихову місце

точно біля нареченої.

Так що на порядку денному -

чоловікова рідня.

Торгуйтеся, не лінуючись,

Та й платите, не економлячи!

Першим іспитом для нареченого може стати розгадування загадок:

Наречений! Тобі тут не пройти,

щоб до нареченої шлях знайти,

Ми дамо тобі загадки,

вгадай їх без оглядки.

І відгадку покажи,

а коли немає її - плати!

Існує безліч загадок для нареченого під час викупу нареченої.

1.Четире ноги, та не звір.

Душа і тіло, та не людина.

Є пір'я, та не птиця. (Ліжко)

2.Два черевця,

чотири вушка. (Подушка)

3.Черненькая собачка,

згорнувшись, лежить;

не гавкає,

не кусає,

а в будинок не пускає. (Замок)

Конкурс на викуп нареченої «Яблуко розбрату».

Для цього конкурсу на викуп нареченої до стелі заздалегідь підвішують на нитці яблуко.

Наречений і свідок у цьому конкурсі на викуп нареченої повинні з'їсти яблуко без допомоги рук.

Конкурс на викуп нареченої «Драбина питань»

Для цього конкурсу на викуп нареченої дружка складає список каверзних питань нареченому, який піднімається сходами в пошуках коханої.

Одна сходинка - одне питання.

Якщо наречений у цьому конкурсі на викуп нареченої правильно відповідає на питання, то піднімається на сходинку вгору, якщо невірно - вниз.

Питання нареченому на конкурс для викупу нареченої:

1. День знайомства зі своєю нареченою.

2. Місце знайомства зі своєю нареченою

3. Час і місце першого побачення з майбутньою дружиною.

4. Розміри коханої (ноги, пальці, об'еми6 грудей, талії, стегон).

5. Повне ім'я своєї тещі.

6. День народження своєї тещі.

7. Улюблені квіти коханій.

8. Улюблені напої нареченої.

9. Колір очей коханої.?

10. Переваги в їжі майбутньої дружини і т.д.

Конкурс на викуп нареченої «Причина».

Для цього конкурсу на викуп нареченої на сходах у будинку нареченої розкладають вирізані з картону сердечка (по одному на кожну сходинку).

На заготовлених серцях для конкурсу на викуп нареченої заздалегідь пишуть можливі причини браку: «з примусу», «на прохання телеглядачів», «за порадою друзів», «за умовами конкурсу», «за наполяганням батьків», «за рекомендацією ворожки», « зодіаку »,« по дурості »,« на спір »,« по легкому алкогольному сп'янінню »і т. д.

На верхній сходинці сходи нареченого під час викупу нареченої очікує серце з написом «по любові».

Наречений повинен дійти до цього єдино вірного (за концепцією конкурсу на викуп нареченої) відповіді, не наступаючи на «невірні» сходинки і не використовуючи перила.

Допомогти в цьому конкурсі на викуп нареченої нареченому може дружок, на якого правила цього конкурсу на викуп нареченої не поширюються.

Конкурс на викуп нареченої «приголубити - зганьблену».

Для цього конкурсу на викуп нареченої треба на сходинках розкласти ромашки двох кольорів - сині та жовті.

Нареченому в цьому конкурсі на викуп нареченої належить пройти по кожній сходинці і, наступаючи на жовта квітка, майбутній чоловік повинен зробити комплімент коханої, а наступ на синій - гудити звужену.

Якщо наречений у цьому конкурсі на викуп нареченої відмовляється лаяти майбутню дружину, дружок виплачує штраф.

Конкурс на викуп нареченої «Випадковий комплімент»

Для проведення цього конкурсу на викуп нареченої заздалегідь для нареченого на кожну сходинку сходів, що ведуть в кімнату нареченої, кладуть ватман з намальованою і вирізаної буквою.

Наречений, за умовами даного конкурсу на викуп нареченої, повинен на кожну із запропонованих літер придумати епітет, комплімент для коханої.

Конкурс на викуп нареченої «Наступи на мене» (сліди)

Для цього конкурсу на викуп нареченої потрібно розкласти на кожній сходинці сходів, що ведуть в спальню нареченої, попередньо вирізаний з паперу слід.

Завдання нареченого в цьому конкурсі на викуп нареченої полягає в тому, щоб, точно ступаючи на кожен намальований крок, поступово прийти до нареченої.

Щоб ускладнити конкурс на викуп нареченої, можна намалювати сліди і на стінах, і на перилах, і на стелі.

Конкурс на викуп нареченої «Пройди перешкоду»

Для цього конкурсу на викуп нареченої на шляху жениха висить простирадло.

На простирадлі зображено величезне серце.

Наречений у цьому конкурсі на викуп нареченої повинен вирізати намальоване серце ножицями, які він викуповує, - і пройти через дірку.

Випробування «Щедрість». Женихові пропонується в ємність з водою покласти стільки монет, щоб вода перелилася.

Конкурс на викуп нареченої «Музична пауза»

У цьому конкурсі на викуп нареченої наречений і свідок повинні виконати ламбаду, а друзі нареченого спробують зобразити оркестр.

Конкурс на викуп нареченої «Збиток».

Для цього конкурсу на викуп нареченої двері в кімнату молодої ретельно заклеюють під колір стіни, щоб створити ілюзію суцільний стіни.

Нареченому в цьому конкурсі на викуп нареченої покладено знайти двері в кімнату коханої і прорвати шпалери.

Але «за завдані збитки приватної власності» жених в цьому конкурсі на викуп нареченої платить штраф.

Конкурс на викуп нареченої «Підсадна наречена»

Організатори викупу нареченої пропонують нареченому біля порога кімнати його майбутньої дружини вгадати її номер.

Для цього конкурсу на викуп нареченої заздалегідь на 3-х кімнатах пишуть номери 1,2,3.

В одній з кімнат знаходиться наречена, яка виходить останньої.

А з першої кімнати в цьому конкурсі на викуп нареченої може здатися вбрана нареченою, наприклад, кішка або собака, свиня або коза і т.д. Тоді нареченому задають питання: «Твоя Чи це наречена?» Або: «Чи підходить тобі така наречена?»

У разі негативної відповіді нареченого в цьому конкурсі на викуп нареченої наречений використовує другу спробу вгадати кімнату коханої. Але і вдруге наречений у цьому конкурсі на викуп нареченої не зустрічає молоду.

Замість нареченої в цьому конкурсі на викуп нареченої з другої кімнати виходить її брат в костюмі, наприклад, циганки, вуличної торговки, провідниці, секретарки, офіціантки, танцівниці стриптизу і т.д.

В третій раз в цьому конкурсі на викуп нареченої наречений знаходить кохану.

Конкурс на викуп нареченої «Знайди невестіни губки»

Для проведення цього конкурсу на викуп нареченої необхідний великий аркуш паперу, на якому всі подружки нареченої (за бажанням - і друзі нареченого) і сама наречена залишать відбитки своїх губ.

Наречений, беручи участь в даному конкурсі на викуп нареченої, повинен знайти відбиток губ своєї коханої.

Для ускладнення цього конкурсу на викуп нареченої під кожним відбитком можна написати певну вартість, яку платить наречений за кожен неправильно вгаданий відбиток губ.

Конкурс на викуп нареченої завершується тоді, коли наречений правильно вгадує губи своєї нареченої.

Конкурс на викуп нареченої «Богатирська сила»

Даний конкурс на викуп нареченої полягає у випробуванні фізичної сили нареченого.

Одним із способів перевірки сили нареченого в ході викупу нареченої є пропозиція підняти на руки наречену, її подружку, майбутню тещу, а потім присісти пару раз.

Ще один варіант завдання для нареченого в ході проведення викупу нареченої - дати нареченому зігнути дріт - тонку до сміху.

Пройшовши з перемогою всілякі випробування в рамках жартівливих конкурсів на викуп нареченої, жених довів, що гідний поваги і довіри батьків його коханої, про яку він тепер з усією відповідальністю повинен піклуватися.

Втім, наречена, напевно, в будь-якому випадку - навіть без конкурсів на викуп нареченої і перемог у них жениха - вийшла б заміж за нього. Не тому що її майбутній чоловік - сильний, сміливий, розумний, щедрий і т.д., а тому що самий-самий улюблений, дорогий і незамінний, єдиний на цілім світі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити