Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Татарське весілля

Багато в чому татарська весілля схоже на російську, але багато в чому - відрізняється в корені, адже татари-в більшості своїй мусульмани і цим все сказано. Татарська весілля це хороводи і розсипи весільного фольклору, східна кухня, мусульманські звичаї ... Більше того, ареал проживання татар великий-от Алтаю до Фінляндії, так що татарська весілля у різних куточках Євразії ввібрала в себе і місцеві особливості. Так татарська весілля в Криму це ніжні дівочі танці, фарбування рук і волосся нареченої хною і бенкет в будинку нареченого (обов'язково!).Татари України теж зберігають і шанують весільні традиції. Татарська весілля, вірніше, вінчання і більшість весільних обрядів проходять в будинку нареченої. Вінчання за мусульманським звичаєм називається ніках-це корінь і ядро татарської весілля. Никах проводить мулла, під час цього обряду в будинку присутні тільки найближчі люди, але не менше п'яти осіб: мулла, свідки, близькі родичі нареченого. Никах супроводжується бенкетом, і тільки потім татарська весілля отримує продовження в ЗАГСі. Ще однією особливістю татарської весілля є її церемоніальність: все підпорядковано закону і закономірностям, і саме поступальність і розміреність є на думку татар, запорукою справжньої любові і міцного шлюбу. Наприклад, на чолі столу обов'язково садять нареченого і наречену (наречена - з правого боку нареченого). Поруч з нареченою розташовуються батьки нареченого і свідок, близько нареченого - батьки нареченої і інший свідок. З правого боку столу - родичі нареченого, з лівого - нареченої. І все тільки так чи інакше.

Ще одне унікальною традицією, якої відома татарська весілля є "кіяллип йерь" - оглядини нареченого, які влаштовують подружки і родички нареченої


Особливо знаменита татарська весілля весільним меню-дуже традиційним і східним.

Немислима татарська весілля без чак-чак (з суничної пастилою), солодкого листкового пирога-губадія, весільного гусака, (якого ще й розділити треба вміти правильно!). При цьому, чак-чак розрізала родичка з боку нареченої, гусака ділив тільки чоловік, а от губадія, мабуть. Є родичем короваю, як символу сонця. Сонце молодих повинно бути солодким і приємним, тому губадія має солодку начинку. Татарська весілля триває до тижня (це традиційна!) І завершується переїздом нареченої в будинок чоловіка. Після цього наречена не повинна виходити з дому 40 днів, щоб уберегти себе від злих сил.

Додати коментар


Захисний код
Оновити